Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris
Agris Jansons
Vārds, Uzvārds: Agris Jansons
Segvārds: ntz

Latvijas Banka pirmo reizi monētu prezentē ārpus Rīgas – pie mums Džūkstē /FOTO/

24. novembrī Džūkstes Pasaku muzejā notika līdz šim Latvijā nebijis pasākums – Latvijas Bankas izdotās kolekcijas monētas «Pasaku monēta I. Pieci kaķi» iznākšanai veltīta prezentācija.

Degolē demontē un aizber bīstamus rezervuārus

Pavisam nesen, braucot cauri «Vienībai» Degolē, pamanījām autokrānu un pulciņu vīru, kas darbojās pie pārseguma bloku demontāžas īpatnējai bedrei. Šī esot bijusi 200 m³ ietilpīga betonēta ugunsdzēsības ūdens tvertne, kas savu mūžu jau nokalpojusi un kļuvusi pat bīstama.

Miķeļdienā atklās jaunuzbūvētās Jaunpils ezera slūžas

Svētdiena, 27. septembrī, Jaunpilī solās būt visīstākie Ražas svētki. Gan tāpēc, ka tiek sasaukts lielais Miķeļdienas gadatirgus, gan arī tāpēc, ka šai dienā tiks atklātas jaunuzbūvētās Jaunpils ezera slūžas.

Slampē atklāj pieminekli «Zelta josta» /FOTO/

Svētdien, visas tautas sēru dienā – 14. jūnijā, Slampes ciemata centrā pulcējās ļaudis, lai piedalītos piemiņas vietas un pieminekļa «Zelta josta» atklāšanā. Tepat no Slampes nākušais, 12 tonnas smagais akmens ir apjozts ar nerūsējoša tērauda zeltā tonētu jostu jeb gredzenu, kurā, izmantojot lāzergriezuma tehniku, ierakstīti visu simts Slampes represēto iedzīvotāju vārdi.

Savus svētkus svinēja Cēre /FOTO/

Sestdien, 6. jūnijā, Cēres pagasts aicināja uz ikgadējiem pagasta svētkiem, kas šogad lepojās ar devīzi «Lai sanākam Cērē». Svētki sākās jau no paša rīta un turpinājās visu dienu, lai noslēgtos ar šī gada pirmo pagasta zaļumballi.

Tukuma Mākslas skolas izlaidums /FOTO/

3. jūnijā Tukuma muzeja galeriju «Durvis» piepildīja jaunieši un viņu skolotāji no Tukuma mākslas skolas. Tukuma mākslas skolu šogad beidza 12 jaunie mākslinieki.

Praviņu skolai – 130 /FOTO/

Kaut skolas vairs Praviņās nav, gandrīz simts cilvēku, kas sevi uzskata par šai vietai piederīgiem, sestdien, 30. maijā, sanāca kopā, lai satiktos ar klasesbiedriem un skolotājiem. Pasākumu izloloja un sarīkoja skolotāji Ārija Vertulaite, Sandra Daņiļeviča, Ojārs Vītoliņš un Aira Bogdanova.

Cēres skolai – 175 /FOTO/

Sestdien, 23. maijā, Cēres skola Kandavas novadā svinēja savas pastāvēšanas 175. gadadienu. Skolas absolventi no tuvas un tālākas apkārtnes reizi piecos gados šeit ierodas, lai satiktu savus skolasbiedrus un skolotājus.

Par «Tukuma cāli 2015» kļuvusi trīsgadīgā Emīlija Šmita /FOTO/

Pirmdien, 4. maijā, Tukuma pilsētas kultūras namā notika dziedošo bērnu konkurss «Tukuma cālis 2015». Konkursam bija pieteikti 15 mazie dziedātāji vecumā no trīs līdz sešiem gadiem. Pēc konkursantu divu sagatavoto dziesmu noklausīšanās žūrija (Rita Lazare, Kristīne Bierande-Gaile un Gunta Menģele) par «Tukuma cāli 2015» atzina trīsgadīgo Emīliju Šmitu.

Rožu svētkus ieskandina kori un dejotāji /FOTO/

4. jūlija vakarā Durbes estrādi piepildīja koristi un tautas deju kolektīvi, lai Rožu svētkus ieskandētu ar Pasaules koru olimpiādes ieskaņu koncertu. Piedalījās 14 kori un 21 deju kolektīvs no visiem mūsu novadiem, kā arī vieskolektīvi no Jūrmalas, Rīgas, Jelgavas un Dobeles.

Slampe ielīgo /FOTO/

22. jūnija vakarā Slampes pagasta centrā notika lielā Jāņu ielīgošana ar Uguns rituālu, trejiem Saules vārtiem, sadziedāšanos un sadancošanos.

Karsta vēlēšanu diena Slampē

Vēlēšanu iecirknī nr. 876, kas iekārtots Slampes kultūras pilī pirmie vēlētāji jau septiņos no rīta gaidījuši, lai varētu nobalsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Līdz 12.00 šeit bija nobalsojuši 117 balstiesīgie, kas kopā ar iepriekšējo balsošanu ir 12,5 procenti no reģistrētajiem vēlētājiem.

Lielā talka Slampes pagastā

Slampes pagasta centrā iedzīvotājus uz Lielo talku aicināja biedrība „Savai Slampei”. Tika sakopta vecā Slampes kroga vieta un bezsaimnieka īpašums ūdenskrātuves krastā.

Pasākumu kalendārs

2019.09.22 | 10:00

Jauniešu basketbols Kandavā 

2019.09.22 | 15:00

Izrāde Tukumā 

2019.09.22 | 18:00

Florbols Irlavā 

2019.09.25 | 13:00

«Sirds diena» Tumē 

2019.09.26 | 11:00

Lekcijas jaunajām un topošajām māmiņām Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool