Sestdiena, 2019. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss
ntz.lv
Vārds, Uzvārds: ntz.lv
Segvārds: ntz.lv

Minimālo vecāku pabalstu nākamgad cels līdz 100 latiem

Minimālais vecāku pabalsta apmērs no nākamā gada tiks paaugstināts no 63 līdz 100 latiem, paredz Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas trešdien, 31. oktobrī, konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā «Par maternitātes un slimības apdrošināšanu».

Līgatnes dabas taku iemītniekiem savākti 4800 kg zīļu

Vislatvijas ozolzīļu talkas noslēguma pasākumā, aktīvi iesaistoties kā skolām, tā ģimenēm, izdevies savākt 4800 kg ozolzīļu! Līgatnes Dabas Taku pārstāvji saka paldies visiem čaklajiem lasītājiem!

Nedēļas nogale Tukuma pusē

Pirmais sniegs jau sagaidīts, lai gan gluži uz kalna slēpot vēl nevar, bet mājās arī tā kā negribas palikt. Visus šādi domājošos, sabiedriski aktīvus ļaudis aicinām doties uz Tukuma pusi, jo jau piektdienas, 2. novembra, 17.00 Tukumā, Brīvības laukumā, tiks atklāta īpaša instalācija – 27 mazuļu skulptūras, kuras iepriekš jau tikušas izstādītas Rīgā un guvušas milzu rezonansi.

Izmanto bezmaksas e-pakalpojumu zagtu kultūras objektu meklēšanā

Ņemot vērā pēdējā laikā izskanējušo informāciju saistībā ar dievnamu apzagšanu Latvijā, kā arī apstākli, ka vairāki tajos nozagtie kultūras objekti vēl joprojām nav atrasti, iedzīvotāji tiek aktīvi aicināti izmantot bezmaksas e-pakalpojumus zagtu kultūras objektu meklēšanā, kā arī kultūras objektu aprakstu veidošanā, lai nodrošinātu pēc iespējas sekmīgāku nozaudētu vai nozagtu kultūras objektu atgūšanu.

No 1. novembra cilvēkiem ar invaliditāti izsniegs jaunas apliecības

Sākot ar ceturtdienu, 1. novembri, cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt jaunas, uzlabota parauga apliecības. Apliecību saņemšana būs ērtāka, jo tām nevajadzēs iepriekš iesniegt fotogrāfiju.

Iedzīvotāji neatbalsta Dombrovska kandidatūru EK prezidenta amatam

Trešā daļa (35%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem atbalstītu pašreizējā LR Ministru prezidenta Valda Dombrovska kandidatūru Eiropas Komisijas prezidenta amatam (12% – noteikti jā; 23% – drīzāk jā).

Internetam Latvijā – 20 gadi

Pagājuši jau 20 gadi, kopš darbojas Latvijas internets, bet šodien reti kurš zina, ka tieši Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LU MII) bija tā iestāde, kas pirmā mūsu valstī nodrošināja pastāvīgu interneta pieslēguma līniju caur Tallinu.

Kā sagatavot valsts karogu svētku dienām?

Daudzi cilvēki nav aizdomājušies par nepieciešamību Latvijas valsts karogu iztīrīt ne pirms, ne pēc tā izmantošanas likumā noteiktajos datumos. Tuvojoties Latvijas valsts svētku dienām, ir veikts dažādu materiālu karogu tīrīšanas tests*, lai dalītos praktiskos karoga kopšanas padomos ar Latvijas iedzīvotājiem.

Latvijas olimpieši saņems maksimālo summu – 664 400 latu

Par izciliem sasniegumiem 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs un Paraolimpiskajās spēlēs sportistiem naudas balvas piešķirs maksimālajā apmērā – to paredz šodien, 30. oktobrī, valdībā apstiprinātais Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts «Par naudas balvu piešķiršanu par izciliem sasniegumiem sportā». Kopumā šim mērķim no valsts budžeta plānots atvēlēt 664 400 latu.

Latvija atbalsta Moldovu ceļā uz integrāciju ES /video/

Latvija politiski un praktiski atbalsta reformu procesu Moldovā un tās interesi veidot arvien ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību (ES). Esam gandarīti par acīmredzamo progresu reformu procesā un gatavi arī turpmāk palīdzēt Moldovai ceļā uz ciešāku integrāciju ES. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, otrdien, 30.oktobrī, tiekoties ar Moldovas parlamenta priekšsēdētāja pirmo vietnieku Vladimiru Plahotņuku (Vladimir Plahotniuk).

Pieteikt valsts apmaksātu asistenta pakalpojumu varēs no 1. novembra

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) sākot no šā gada 1. novembra izsniegs atzinumus par asistenta pakalpojuma saņemšanu pašvaldībā no 2013. gada 1. janvāra.

Lāču māju Līgatnē pabeigs novembra vidū

Ņemot vērā sākotnējo, īso būvniecības termiņu, taču vienlaikus sarežģīto projektu, kad būvniecības gaitā jāievēro būvniekiem neierastu un jaunu risinājumu realizēšana, būvkompānija pagarinājis lāču mājas būvēšanas termiņu līdz šā gada 15. novembrim.

Sākas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona

Lai arī laika apstākļu dēļ ceļu dienesti jau uzsākuši ziemas darbus, oficiāli ceļu ziemas uzturēšanas sezona sākas 1. novembrī un ilgst līdz 31. martam. Šajā laikā ceļu uzturētāji diennakts režīmā uzmanīgi seko laika apstākļu ietekmei uz ceļu stāvokli un no tā izrietošajiem braukšanas apstākļiem, lai savlaikus veiktu ceļu attīrīšanu no sniega un pretapledojuma apstrādi.

Vistu vakcinēšanai pret salmonelozi varēs lietot arī inaktivēto vakcīnu

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta 2011. gada 21. jūnija noteikumos Nr. 477 «Kārtība, kādā veic salmonelozes profilakses un apkarošanas pasākumus, vakcinējot vistas pret salmonelozi», ko šodien, 30. oktobrī, apstiprināja Ministru kabinets.

Nostiprinās autobusu pasažieru tiesības

Valdībā apstiprināts likumprojekts, kas Latvijā nodrošinās visā Eiropas Savienībā (ES) vienotu autobusu pasažieru minimālo tiesību apjomu, kā arī līdzvērtīgu aizsardzības un palīdzības līmeni.

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool