Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris
Marija Anmane
Vārds, Uzvārds: Marija Anmane
Segvārds: marijaanmane

«Tukuma kauss» atklāj sporta deju sezonu

Vakar, 13. septembrī, kopš agra rīta Tukuma kultūras namā dūca un spietoja – gluži kā bišu stropā! Un kā nu ne, – te norisinājās 11. Starptautiskās sporta deju sacensības, kas vienlaikus bija arī tradicionālā «Tukuma kausa» septītās ikgadējās sacensības un arī šā gada sporta deju sacensību sezonas atklāšana Latvijā. Tātad – trīskārt nozīmīgs notikums!

Tukuma apkārtne kļuvusi tīrāka!

Šodien talkā «Sakopsim Latviju!» aktīvi piedalījās arī tukumnieki. Kā «Neatkarīgajām Tukuma Ziņām» pastāstīja Tukuma pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aiga Priede, pavisam talkā piedalījās ap 80 cilvēku, un tās laikā kopā tika savākti 326 maisi atkritumu. Tātad, uz kādu laiku mūsu pilsēta kļuvusi tīrāka!

«Jaukā vasara, hei!»

Tā saucās dziesmu festivāls, ko pagājušās nedēļas nogalē organizēja Sociālās aprūpes centra (SAC) «Ķīši» darbīgais kolektīvs, aicinot pievienoties muzikālajām atvadām no vasaras.

Darbdienu rūdījums

Vakarrīt, atvasaras saules dāsni apmirdzēti, no ģimenes dārziem un puķu dobēm uz skolām braši aizsoļoja gladiolu, asteru un dāliju pulki. Kādu "lakstu savai učenei" nesa pat tie, kuru tīņu vecums nupat iegājis "pofigisma periodā". Tā tas iegājies. Tā pieņemts. Tā pašam gribas. Tā mamma lika…

Mūsējiem – sudraba medaļa!

Trenera Sergeja Kovaļova audzēkņi – 1999. gadā dzimušie futbolisti – Viesturs Nikolajevs, Rainers Lagzbermanis, Edgars Mūrnieks, Arturs Šubēvics, Kristers Švāns, Uģis Bērziņš, Rūdolfs Fogelis, Robins Kokorītis, Rihards Feldmanis, Anna Krūmiņa, Arturs Borisovs un Raiens Tālbergs – Latvijas valsts čempionātā Valmierā pagājušo svētdien izcīnīja otro vietu, saņēma godam nopelnīto sudraba medaļu, taču neviens pat nedomā tāpēc “dusēt uz lauriem"! Par to pārliecinājāmies, vēloties gan apsveikt treneri un futbolistus, gan sagatavot šo informāciju: izrādās, ka puiši jau atkal cīnās! Šoreiz – Liepājā.

Un personīgais pārdzīvojums pārvēršas dvēseles zīmēs

Zinot un saprotot, ka nozīmīgas jubilejas un personālizstādes nāk ne tikai ar gandarījuma sajūtu, bet arī ar zināmu jezgu un virkni nerakstītu pienākumu, A. Pauliņš sarunai ar žurnālistiem piekrita bez iebildēm. Sak, kas jādara – jādara… Par tikšanās vietu izvēlējāmies vislabāko vidi – mākslinieka darbnīcu.

Par attieksmi

Mūsu Valsts prezidents, uzrunājot Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku dalībniekus Aglonā, pievērsās vardarbībai pasaulē, norādot, ka vardarbība rada vardarbību. Viņš pieminēja gan Gruziju, gan Krieviju, gan citus pašreizējos pasaules "karstos punktus", kur ik dienas karadarbības dēļ bojā gājuši un joprojām dzīvības zaudē cilvēki: Filipīnas, Indiju, Afganistānu, Libānu. Vardarbības dēļ mirst ne tikai karavīri, bet arī mierīgie iedzīvotāji… Jācer, ka prezidents, pabijis gan Pekinā, gan Aglonā, runājies ar pasaules lielvalstu vadītājiem, reiz ciešāk paraudzīsies, kas notiek tepat, pašu mājās. Arī mūsu mīļajā zemītē, mūsu, paldies Dievam, 60 gadus karu neskartajā Latvijā notiek vardarbība! Ik dienas, ik uz soļa!

Vijoļmūzikas klasika Durbes pilī

Svētdien Durbes pilī notika augustā jau par ilggadēju tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas koncerts, ko tukumniekiem allaž sarūpē pianiste un mūzikas pedagoģe Nora Lūse. Tradicionāli šajā koncertā piedalās ja ne visa, tad vismaz daļa no mūziķu Arnicānu ģimenes.

Rožu svētki sākas ar rožu gleznām

Sestdien, 9. augustā, Tukuma kultūras namā atklāja irlavnieces (pareizāk sakot, sātenieces) Rutas Veinbergas gleznu izstādi. No 27 izstādei atlasītajiem darbiem lielākā daļa veltīta rožu tēmai, jo izstāde ir savdabīgs ievadījums Tukuma Rožu svētkiem.

12 stundas – sportam un atpūtai

Piektdien, 1. augustā, Tukuma rajona Invalīdu biedrības Sporta svētkos, kas notika atpūtas kompleksā «Kliģi», piedalījās ap 100 sportiskākie biedrības biedri. Šie ir jau trešie Sporta svētki, jo pietiekami aizraujošas izrādījās sākotnējās sportiskās aktivitātes, kas pirms diviem gadiem notika turpat, biedrības pagalmiņā… Pērn visiem ļoti iepatikās «Kliģos», tāpēc šogad svētku norises vieta tikusi aizrunāta jau laikus – ziemā. Sportiskās aktivitātes, ieskaitot peldēšanos ezerā un dejas dzīvās mūzikas pavadībā, ilga 12 stundas!

Saglabāt mīlestību…

Ak, šoreiz neapsmaidīsim banālo pantiņu par to, ka vislabāk mīlestībai der tie mēneši bez burta "r": maijs, jūnijs, jūlijs, augusts… Šoreiz – kolēģes ierosinātais temats – par vasaras laika mīlestību, ko cenšamies saglabāt ziemai. Par ievārījumu, kompotu, marinējumu, sālījumu un skābējumu burciņām pagrabos un plauktos. Par zāļu tēju smaržpilnajiem saišķīšiem, turziņām, maisiņiem…

Ar dvēseles gaismu

Jau sesto gadu tukumniekus ar laikus sarūpētu jauku garīgās mūzikas koncertu priecē Adventistu baznīcas Tukuma draudze. Pēdējos gados šis koncerts, kas notiek laikā, kad svinam Pilsētas svētkus, ir savdabīgs, garīguma un labestības pilns akcents raibajā izpriecu karuselī.

Paļauties varam tikai uz sevi!

Savulaik daudzus politiķus apstulbinājušajā, sakāpināti emocionālajā uzrunā bijusī valsts Prezidente savai tautai atgādināja: "Mēs esam stipri! Mēs esam gudri! Mēs varam!" Šādā neparastā veidā viņa centās ikvienam atgādināt, ka latvietis nav ne dumjš, ne slinks, ne bezjūtīgs. Tiesa, pakūtri un reizēm lētticīgi mēs esam gan! Un, savu reizi, bezgala pieticīgi un pacietīgi…

Par… neko

Neko jau es vakar nedarīju. Vienkārši sēdējam un runājāmies ar draugu. Spriedām, ka sarkanajām rozēm dobē vajadzētu izgriezt mežeņu dzinumus. Baudījām saulaino dienu, mieru un klusumu. Skatījāmies, kā verandā lapsene riņķo ap mūsu sulu glāzēm un dīķī draiskojas zivteles… Bet beigās tāda jauka diena sanāca!

Invalīdiem – darbīga vasara!

Nesen atgriezušies no ļoti jauka divu dienu ceļojuma pa Vidzemi un Latgali, mūsu rajona Invalīdu biedrības biedri aizvadītās nedēļas nogali pavadīja triju dienu nometnē Apšuciemā. Cilvēkiem, kam ikdienā zināmā mērā ir ierobežotas kontaktēšanās iespējas, šī bija lieliska iespēja ne tikai draudzēties savā starpā, atpūsties pie jūras, bet arī iegūt jaunas zināšanas un iemaņas.

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool