FOTO: Dace Pētersone

Tukumnieki konkursā «Sudraba flauta»

Rudens brīvlaiks skolā ne vienmēr nozīmē atpūtu visiem bērniem – tā varētu teikt arī par divām Tukuma Mūzikas skolas flautas spēles audzēknēm – Elēnu Lisovu (3. klase) un Alisi Dubrovsku (6. klase). Abas meitenes godam pārstāvēja skolas vārdu Ogres Mūzikas skolā III Latvijas flautas spēles jauno izpildītāju konkursā «Sudraba flauta» 24. oktobrī, kur piedalījās labākie flautas spēles audzēkņi no visas Latvijas (kopā 73 dalībnieki).

Elēna Lisova savā vecuma grupā 39 flautistu konkurencē ieguva godpilno 2. vietu. Alisei Dubrovskai savā grupā nācās sacensties, ne tikai ar sava vecuma, bet arī ar flautistiem, kas mūzikas skolu jau ir absolvējuši un gatavojas savu izglītību turpināt kādā no Mūzikas vidusskolām, taču neskatoties uz to, uzrādīja rezultātu, kas bija tuvu, lai saņemtu Diplomu. Es, kā skolotāja, varu būt gandarīta par abu meiteņu sniegumu, jo konkursu vērtēja starptautiska un nopietna žūrija – Carlo Jan (Luksemburga), Vytenis Gurstis (Lietuva), Anete Toča (Latvija) – visi 3 ir lieliski speciālisti un profesionāļi flautas spēles jomā.  Gan Elēnai, gan Alisei uz skatuves lielisks atbalsts bija koncertmeistare Mārīte Folkberga.

Savukārt 25. oktobrī žūrijas locekļi vadīja meistarklases visas dienas garumā. Arī Elēna Lisova piedalījās meistarklasē pie profesora Carlo Jana no Luksemburgas, kurš strādāja pie skaņdarba muzikālā izpildījuma pilnveidošanas. Šāda veida pieredze ir svarīga un noderīga gan audzēknim, gan skolotājam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *