Tukuma muzikālie kolektīvi valsts svētkos priecē tautiešus Dublinā

Zaļā sala – Īrija. Zaļā pilsēta – Dublina. Un mūsu tautieši – ar Latviju sirdī, tur, kur novembrī zied fuksiju krūmi, pilnā plaukumā rozes un alpu vijolītes. Tā dabas māte priecē un silda mūsu latviešu ģimenes, kuras pašlaik dzīvo un strādā Īrijā.

Zaļā sala – Īrija. Zaļā pilsēta – Dublina. Un mūsu tautieši – ar Latviju sirdī, tur, kur novembrī zied fuksiju krūmi, pilnā plaukumā rozes un alpu vijolītes. Tā dabas māte priecē un silda mūsu latviešu ģimenes, kuras pašlaik dzīvo un strādā Īrijā. Rit diena pēc dienas, bet ciemiņi tiek gaidīti gan ikdienā, gan laikā, kad dzimtā Latvija veido savas šūpļadienas torti. Un visi  zina, ka tajā būs Tukums-smukums, kā arī lielā dziesmu un skaņdarbu lāde. To pēc Dublinas latviešu biedrības ielūguma aizveda vokālā grupa «Varavīksne», kas darbojas biedrībā «Dziesmu vācelīte», līdzi aicinot draugus – mūzikas skolas instrumentālo trio «Noskaņa».

Latvijas svētki Dublinas latviešu diasporā šogad tika svinēti īpaši pacilātā gaisotnē, jo biedrības vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa bija izveidojusi pasākumu virkni, kas ietvēra pieņemšanu pie Latvijas vēstnieka Īrijā Jāņa Sīļa, lielkoncertu Dublinas «City Hall», kā arī koncertu baznīcā. Nav izsakāmas emocijas, kuras saņēmām pēc koncertiem. Tās jāredz, tās jāsajūt un jāsaglabā uz mūžu. To dod visi satiktie cilvēki – Inguna, Inga, Venēra un daudzi, daudzi citi mīļie un labie. Mūsu sagatavotās mūzikas programmas tika atzinīgi novērtētas. Nevienu nevarēja atstāt vienaldzīgu R. Kaupera «Mana dziesma», I. Kalniņa «Visskaistākās ogas pasaulē», I. Fībiga «Kalifornija», D. Fostera «Lūgšana», Ē. Ešenvalda «Dvēseles dziesma» un daudzas citas. Ar skaistu  sniegumu skanēja trio «Noskaņa» izpildītais E. Dārziņa «Melanholiskais valsis» un R. Paula «Ilgais ceļš kāpās». Latvijas 99. gadu jubilejas svinības Īrijā tika plānotas jau gadu iepriekš, paredzot vokālās grupas «Varavīksnes» dziedātāju dalību Dublinā no šā gada 16. līdz 20. novembrim.

Vēlamies pateikt paldies visiem atbalstītājiem, bērnu vecākiem un «Varavīksnes» dziedātājām – Agnijai Kairišai, Nikolai Vismantei, Annijai Tameniecei, Līvai Rozenbergai, Lindai Strautmanei, Laurai Čikstei, Elizabetei Juknai un Laurai Ozoliņai.

Vokālā grupa «Varavīksne» tagad dod ceļamaizi dziedātājiem no vidējās ansambļa grupas, kuri 2018. gada 25. janvārī Latvijas 100-gades ietvaros, uzsāks dziesmoto ceļojumu uz Lielbritāniju.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.