Par pavasari un sievišķīgajiem svētkiem

Zemītē jau vairākus gadus mazo vokālistu pavasara dziedāšanas svētki jeb tradicionālais «Cālis» tiek dēvēts par koncertu, nevis konkursu.

Zemītē jau vairākus gadus mazo vokālistu pavasara dziedāšanas svētki jeb tradicionālais «Cālis» tiek dēvēts par koncertu, nevis konkursu.

"Ko nu diži paši ar sevi sacentīsimies," teic pagasta kultūras dzīves vadītāja Ērodeja Kirillova, pēc pieredzes secinot, ka tiklīdz jāsarindo mazie dziedātāji pēc iegūtajām vietām, tad kāda maza sirsniņa var tā apsāpēties, ka dziedāt ilgi nebūs pierunājama. Tāpēc zemītnieki priekšroku dod pavasarīgam «Cāļu» koncertam, kurā šogad pavisam piedalījās 17 ņipri čiepstētāji. Tika dziedāts gan pa vienam, gan bariņā, jo ne visi mazie divgadnieki un trīsgadnieki bija gatavi lielajam izaicinājumam – kāpt uz skatuves un dziedāt solo. Koncerta izskaņā diplomus par piedalīšanos un mīksto mantiņu saņēma visi. Īpašu prieku ilgstošu aplausu veidā klausītāji veltīja diviem drosmīgajiem puišiem – Artim Diduham un Jurim Treikalim, kuri atklāja koncertu, kuri dziedāja gan fonogrammas, gan akordeona pavadījumā. Artis un Juris bija vienīgie, kuri izpildīja divas dziesmas.
Koncerts izvērtās daudzveidīgs – gan ar dziedāšanu, gan dzejolīšu runāšanu mūzikas pavadījumā. "Citam kreņķis un satraukums patraucēja īsti koši izpausties, bet vai tad nu kritiski tas viss skatāms, galvenais taču ir dalības prieks un iespēja justies kā māksliniekam!" – saka Ērodeja. Patīkami visus pārsteidza mazā divgadniece Ance Karale, kura iejutusies lielas mākslinieces lomā, ne tikai savu dziesmiņu nodziedāja, kuru, starp citu nevienā mēģinājumā nebija pie mikrofona izpildījusi, bet arī mazās grupiņas kopdziesmā ieņēma stabilu vietu pie mikrofona.

Tikumi, netikumi un ainiņas iz dzīves
"Savukārt Pūres amatierteātris «Lai iet» radīja jauku sestdienas pēcpusdienas atpūtu zemītniekiem izrādot lugu «Vīrietis un sievietes», vedinot atcerēties nesenos padomju laikus ar visiem cilvēciskajiem tikumiem un netikumiem, bet otrajā daļā ar smaidu ielūkojamies sadzīves ainiņās jau mūsdienuās. Īsi sakot, mums – skatītājiem, tas bija brīnišķīgi pavadīts laiks jauku aktieru (režisore Ligita Balode) sabiedrībā," teic Ērodeja, bilstot, ka viņas prieks būtu vēl lielāks, ja skatītāju pulks būtu bijis vēl kuplāks.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.