Nedēļas nogales pasākumi Tukuma pusē

Arī oktobra pirmajā nedēļā Tukumā un apkārtnē norisinās daudz dažādi pasākumi, kuri kopā sauc visus interesentus

Ir pienācis tas laiks, kad jāsāk lūkot pēc ērtiem apaviem, siltām vējjakām un noteikti pēc tālskatiem, jo jau 6. un 7.oktobrī ikvienam dabas un putnu mīļotājam tiek dota iespēja vērot cik daudz un dažādu sugu putnu mitinās Ķemeru nacionālajā parkā. Tiek rīkota ekskursija uz Kaņiera ezeru, Dundagas pļavām un Slampes laukiem. Šī ekskursija tiek rīkota par godu mūsu lidojošajiem draugiem, jo viņiem starptautiski svētki – PUTNU DIENA. Ekskursija tiek plānota no plkst. 9.00 līdz plkst. 13.00. Taču līdztekus tam, no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Ķemeru Nacionālajā parkā pie Meža mājas, notiks putnu barotavu veidošana, lai ikviens no mūsu mazajiem draugiem justos, kaut mazliet, paēdušāks ziemā, kas nu jau nav vairs aiz kalniem. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 26332786 (pieteikšanās ekskursijai) un 67146824 (barotavu veidošana).

 

Tukumā domā ne tikai par dabu un dzīvību tajā, bet arī par piemirstām lietām. Lai iepriecinātu etnisku lietu piekritējus 6.oktobrī plkst. 10.00 norisināsies Tukuma Audēju darbnīcas sezonas atklāšana, uz kuru laipni tiek aicināts ikviens interesents un rokdarbu mīļotājs. Šī vieta ir ļoti tuva katram daiļdarbniekam, un tā mīļi, jo mīļi gaida katru, kuram ir sirds mīlestība uz rokdarbiem.

Sīkāka informācija pa tālruni 63125539, 25622267.

 

Savukārt Latvijā ražotu produkti cienītāji aicināti doties 6. oktobrī uz „Brāļu tirgu”, kurš norisināsies pie TC „Maxima XX”. Šeit jau no plkst. 10.00 līdz 16.00, būs iespējams iegādāties lauku labumus, kādus vien sirds kāros – visdažādākās lietas, sākot no ēdamām lietām un beidzot ar koka, māla izstrādājumiem.

 

Ikvienam ir zināms Tukuma sauklis „Uz Tukumu pēc smukuma!”, bet ikviena prātu nodarbina jautājums: „Kur tad tas smukums”? Viena no vietām, kur gūsiet šo smukuma baudījumu ir Tukuma Ledus halle, kur 6. oktobrī no plkst. 10:00 līdz 20:15 par „Tukuma kausu” daiļslidošanā cīnīsies apdāvināti bērni. “Tukuma kauss” ir daiļslidošanas sacensības, kurā ik gadu piedalās, aizvien vairāk jauno un talantīgo slidotāju, kuri mūsu acis priecēs ar, līdz sīkākajai detaļai noslīpētu, precīzu kustību.

Sīkāka informācija pa tālruni 63107470.

 

Ja „Tukuma kauss” norisinās katru gadu, tad pirmo reizi Tukuma pilsētā būs vērojami reptiļi, kādus mēs varam aplūkot vienīgi zooloģiskajos dārzos vai brīvdabas rezervātos. Nu ir radusies iespēja šos radījumus redzēt klātienē, 6. un 7.oktorī, no plkst. 12.00 līdz 17.00, Tukuma kultūras namā.

Sīkāka informācija pa tālruni 63124125 vai 63122179, .

 

Šo sestdien, 6.oktobrī plkst.12.00 izstāžu galerijā „Galerija Durvis”, norisināsies divu ļoti radošu un mākslinieciskā dvēseliskuma apveltītu mākslinieču, Maijas Matīsas un Ineses Auziņas, izstādes – „Eņģeļi un sievietes” – darbu izstāde. Ja pirms vairākiem gadiem šīs mākslinieces bija skolotāja un skolniece, tad tagad tās ir apvienojušas savus talantu, lai ikviena tukumnieka un Tukuma viesa acis priecētu, ar kaut ko skaistu un tajā pašā laikā siltu. Katra no māksliniecēm savos darbos ir ieguldījušas daļu no sava dvēseles eņģeļa, tādēļ katrs darbs no sevis izstaros pilnīgi citādu emociju gammu.

Sīkāka informācija pa tālruni 63124312.

 

Līdztekus jaunajam un radošajam 6.oktobrī tiks svinēta Pastariņa muzeja 45. jubileja. Jubilejas svētki sāksies plkst. 13.00, par muzikālo pavadījumu parūpēsies Engures mūzikas un mākslas skolas flautisti un arī ansamblis “Mežezers”, kurš ir patstāvīgais Pastariņa muzeja biedrs un draugs muzikālajās avantūrās. Par godu tik skaistai jubilejai muzeja telpās būs iespēja apskatīt etnoarheoloģisko pētījumu rezultātus, kā arī 2010.-2012. gadā iegūto senlietu izstādi.

Sīkāka informācija pa tālruni 63154518 vai 28651091.

 

Ja nu tomēr Jūs nepiesaista iekštelpu aktivitātes un Jūs vēlaties doties brīvā dabā, tad droši varat atgriezties Ķemeru nacionālajā parkā, kur 6. oktobrī plkst. 17:30 tiek organizēta zosu skaitīšana līdz tumsas iestāšanās brīdim.

Sīkāka informācija pa tālruni 26332786

 

Pateicoties šiem jaukajiem, ar rudens noskaņu bagātajiem notikumiem, ikviens tukumnieks un pilsētas viesis tiek aicināts ar smaidu sejā un līksmi sirdī izbaudīt krāsu pilno un košo rudeni Tukuma pusē!

2 komentāri “Nedēļas nogales pasākumi Tukuma pusē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.