Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pēc baznīcas (1)

Klusajā sestdienā no debesīm līst pelēks lietus un Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulcējušies ļaudis uzklausa Mūsu Pestītāja septiņus pēdējos vārdus pie krusta. Diriģenta Aigara Meri vadībā tie izskan solistu kvarteta, skolotāju kora «Vanema» un vokālās grupas «Schola cantorum» dziedātāju balsīs un Jelgavas kamerorķestra stīgās.

Pilnīgas Lieldienas Tumē… 

Tumē Lieldienas jau tradicionāli vairākus gadus sagaida gan kristīgi tradicionāli – ar dievkalpojumu un aizlūgumiem, gan ar sensenām latviešu tradīcijām.

Jaunieši – par labāku Jaunpils novadu 

Jau sestdien, 3. aprīlī, Jaunpils novadā notiks pirmais jauniešu forums, kurā izteikt savu viedokli, idejas, kā uzlabot vidi, ir aicināti visi Jaunpils jaunieši vecumā no 15 līdz 35 gadiem. Arī pašu šo pasākumu organizē vietējie jaunieši, kas jau kopš janvāra plāno foruma norisi, tēmas un izklaides pasākumus.

Darbojas rokas, raisās domas un top radošs darbiņš 

Ceturtdien «Saules Šūpulītī» notikusī Pogu pēcpusdiena aizsteidzās radošā un interesantā darbā.

Ikviena skola var pieteikties satiksmes drošības apmācībām! 

Swedbank Ceļa skola informē par iespēju arī šogad Latvijas skolām pieteikt dalību satiksmes drošības apmācību programmai 3.-4. klašu skolēniem.
Lai nodrošinātu efektīvu bezmaksas apmācību programmas īstenošanu visā Latvijas teritorijā, skolu pārstāvji aicināti laicīgi pieteikt savu audzēkņu dalību projektā.

Pūšaminstrumentālistu konkursā 13 tukumnieki 

17. martā Jelgavas Mūzikas vidusskolā skanēja Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas «Pūšaminstrumentu spēle» audzēkņu Valsts reģionālais finālkonkurss, kurā savu spēles meistarību rādīja 66 audzēkņi no 13 Zemgales reģiona mūzikas skolām. Paralēli konkursam notika arī festivāls, kurā spēlēja 35 jaunie pūšaminstrumentālisti. Tukuma Mūzikas skolu konkursā pārstāvēja 13 audzēkņi, bet festivālā muzicēja trīs topošie mūziķi.

Tukuma karatē klubs gadu sāk ar medaļām (3)

«Samuraju kauss 2010» 17. janvārī Madonā notika ikgadējās starptautiskās sacensības «Samuraju kauss 2010». Tajā startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Un kā katru gadu, arī šogad sacensībās veiksmīgi piedalījās arī Tukuma jaunie cīņas sporta meistari trenera Aleksandra Stoļarova vadībā. Toms Logins izcīnīja divas 1. vietas savā vecuma grupā (12 un 13 gadi) un svara […]

Saulīti gaidot 

Katru mācību gadu martā Tukuma Speciālajā internātpamatskolā skolēniem organizē Amatu mācību nedēļu. Šajā gadā dažādiem amatiem veltītie pasākumi ar vienoto nosaukumu "Saulīti gaidot" ilga divas nedēļas.

Balle «Cīrulīšu» karaļvalstī (1)

Marta pirmajās dienās Irlavas pirmsskolas izglītības iestāde «Cīrulītis» bija pārvērtusies par īstu karaļvalsti, kurā uz balli ieradās gan princeses un prinči, gan bruņinieki un pasaku fejas.

Dabas daudzveidība mazo mākslinieku darbos 

5. martā Vides ministrijā tika apbalvoti Čehijas Republikas organizētā bērnu mākslas konkursa «Lidice 2010» laureāti, tostarp arī Tukuma Mākslas skolas audzēkņi.

Par pavasari un sievišķīgajiem svētkiem 

Zemītē jau vairākus gadus mazo vokālistu pavasara dziedāšanas svētki jeb tradicionālais «Cālis» tiek dēvēts par koncertu, nevis konkursu.

Kas notiek «Jahtklubā Engure»? (1)

Engures pagastā ar mērķi atjaunot vietējās burāšanas tradīcijas jau divus gadus darbojas biedrība «Jahtklubs Engure». Tajā iesaistījušies gan pieredzējuši burātāji, gan skolēni, kuri burāšanas prasmes vēl tikai apgūst, turklāt biedru rindās ir arī burātāju ģimenes locekļi, jo biedrības aktivitātēs – talkās, sacensībās un dažādos projektos – bez viņu atbalsta neiztikt.

Harmonijas iela – pēkšņi sniega pilna 

Varu informēt, ka mums te, Harmonijas ielā, šodien sakritis daudz, daudz sniega. Tas no muzeja ēkas jumta nošļūca kā tāds ūdenskritums.

Vestards Šimkus – nominēts divām Lielās Mūzikas balvas nominācijām 

Dienā, kad rakstu šīs rindas, raidījums «100 g kultūras» būs veltīts mūsu nacionālajiem dārgumiem – pasaulē augsti novērtētajiem Latvijas mūziķiem – Elīnai Garančai, Andrim Nelsonam, Kristīnei Opolais, Vestardam Šimkus…

Prasme pavadīt brīvdienas interesanti un radoši (1)

Ja vien pašiem ir vēlēšanās, dažas stundas no brīvās sestdienas var pavadīt interesanti un tajā pat laikā arī lietderīgi, kā to dara Zemītē. Pašreiz, kad laukā valda dziļa, sniegiem bagāta ziema un brīžam aiz loga plosās sniegputenis, bieži vien mājā tā īsti nav ko darīt, bet lielāko dienas daļu zvilnēt pie televizora arī nav lāga. Lai brīvdienu padarītu īpašāku, Ērodeja Kirillova, Zemītes Tautas nama vadītāja, zemītniekus aicina iesaistīties dažādās interesantās nodarbēs.

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool