Jaunpils vidusskolas 2.b klase piedalās konkursā «Mūsu mazais pārgājiens»

Jaunpils vidusskolas 2.b klase skolotājas Tamāras Juzupas vadībā piedalās Zemkopības ministrijas izsludinātajā konkursā Latvijas skolu jaunatnei «Mūsu mazais pārgājiens». Šā gada konkursa mērķis ir vairot bērnu un jauniešu zināšanas un izpratni par koka daudzveidīgajiem izmantošanas veidiem un iespējām Latvijā. Konkursa moto: «Iepazīsties – Koks!»

Lai piedalītos konkursā, kolektīvam jāveic avotu izpēte par koka daudzveidīgajiem izmantošanas veidiem un iespējām. Jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā, lai apzinātu koka daudzveidīgos izmantošanas veidus un meža nozares devumu savā pagastā, novadā, pilsētā vai Latvijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts brīvā stāstījumā par atklāto un redzēto.

Kā pastāstīja skolotāja T. Juzupa, šī klase līdzdalību konkursā sāka jau pavasarī, kad devās apzināt, kādi koki aug skolas teritorijā. Savukārt šajā otrdienā, 25. septembrī, izglītošanos turpināja, apciemojot sava novada kokapstrādes uzņēmumus un kokapstrādes meistarus. Bija interesanti redzēt, kā darbojas lielie zāģi un slīpmašīnas, kā no apaļiem baļķiem rodas gludi dēļi, kā top koka mājas un mēbeles. Īpašs prieks bija par iespēju pašiem padarboties radošajā darbnīcā.

Bērni un audzinātāja saka lielu paldies Kasparam Brikulim, Vilnim Stūrim, Mārim Šaripo, Viesturam Kriškalnam un Agrim Smelterim par laipno uzņemšanu un interesanto stāstījumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.