Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Jaunpils jaunieši Zviedrijā diskutē par migrāciju

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 17. novembris 23:59

Jaunpils vidusskola, sadarbojoties ar Vācijas, Polijas, Itālijas un Turcijas kolēģiem, kopš pagājušā gada kopīgi darbojas un meklē risinājumus aktuālām problēmām. Piemēram, pērn Polijā diskutējuši par jauniešu nodarbinātību, savukārt  tikko – oktobrī bija tikšanās Zviedrijā, kur runājuši par jautājumu «Migrācija».

Pilsētā Lundā, Vipan ģimnāzijā, Jaunpils vidusskolu pārstāvēja divas 7. klases skolnieces – Tīna Birģele un Terēze Rautsepa un divas skolotājas Anita Marčinkus un Valentīna Rubīna. Lai dotos uz Zviedriju un pārstāvētu savu valsti un skolu, jau iepriekš tika veikts sagatavošanās darbs – veidotas prezentācijas par migrācijas jautājumiem Latvijā, novadā, kā migrācija tieši ietekmē skolēnu ģimenes. Tāpat šajā semestrī plānotas citas aktivitātes. Piemēram, 10.-12. klašu skolēni dosies mācību ekskursija uz Migrācijas dienestiem Latvijā – Valsts robežsardzes Galveno pārvaldi, Patvēruma meklētāju centru, Starptautiskās migrācijas organizāciju un Latvijas cilvēktiesību centru. Tāpat ieplānota lekcija  «Kā mēs sargājam Latviju?»  un diskusija – «Palikt vai aizbraukt?». Bet jau nākamajā semestrī sāksies jauns posms «Erasmus+» projektā un kā mācību stundās, tā ārpus tām tiks runāts par  tūrismu. To, ko pašiem izdevies uzzināt un kā projektā veicies citiem –  aprīlī jaunieši un viņu pedagogi dosies noskaidrot uz Itāliju.

Kā skaidro Jaunpils vidusskolas angļu valodas skolotāja Valentīna Rubīna, lielākie ieguvumi, ko šāda veida projekti dod skolēniem un skolotājiem ir redzesloka paplašināšana, tāpat tā ir iespēja uzlabot un nostiprināt svešvalodu prasmes un izmantot tās reālajā dzīvē. Visbeidzot, tā ir kultūru daudzveidības iepazīšana un savu personīgo pieņēmumu un stereotipu laušana.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool