Agita Stutiņa

Jauka diena labā kompānijā

Pavisam nesen, kad zemi vēl neklāja sniegs, bet izskatījās kā Ulda Stabulnieka tik populārajā dziesmā, kas stāsta, kā rudens izgrezno Latviju, Tukuma Invalīdu sporta kluba aktīvisti devās tradicionālajā ekskursijā

Pavisam nesen, kad zemi vēl neklāja sniegs, bet izskatījās kā Ulda Stabulnieka tik populārajā dziesmā, kas stāsta, kā rudens izgrezno Latviju, Tukuma Invalīdu sporta kluba aktīvisti devās tradicionālajā ekskursijā. Kā vienmēr, to finansiāli atbalstīja Tukuma novada dome un par to, visu brauciena dalībnieku, bet īpaši kluba prezidentes Natāļjas Peiragas vārdā – liels paldies!

Viss beidzās ar saulrietu Gausajā jūdzē un kolektīvo vakariņošanu, bet… Sākās ar tikšanos pus deviņos no rīta, kāpšanu autobusā un šoreiz ceļš veda uz gleznaino Siguldu. Jo tuvāk nāca mērķis, jo vairāk bija skaidrs, kāpēc lapkritis tieši tur ir tik skaists. Košā krāsu palete un neaprakstāmās dabas ainavas burtiski aizrāva elpu un visam klāt vēl nāk viduslaiku noskaņas veiksmīgā mikslī ar mūsdienām.

Sākumā tika apmeklētas Siguldas jaunā un vecā pils. Nu varēja savām acīm skatīt arī to lielo estrādi, kas parasti redzēta tikai televīzijā, kad pārraida slavenos Operas svētkus. Un kur tad vēl Gaujas senleja ar milzīgajām gravām! Pāri biezajiem mežiem no šīs vietas tālumā vīdēja Turaida, uz kurieni veda tālākais ceļš. Tukumnieki baudīja šo ceļojumu katrs pēc savām vēlmēm. Vieni, naskā gaitā pārvietojoties, centās apskatīt visu, ko vien iespējams, citi, ejot laiskā solī, savukārt izmantoja atvēlēto laiku svaiga gaisa terapijai. Rezultātā – milzīgs gandarījums visiem un ikvienam. Žēl tikai, ka labi domātā iespēja skatu tornī uzbraukt ar liftu nebija pieejama mūsu grupas dalībniekiem, kuri pārvietojās ratiņkrēslos, jo kabīne izrādījās par mazu. Tas bija tiešām bēdīgi…

Tomēr priecēja tas fakts, ka lietus mākoņu grafiks šajā dienā bija pakārtots akurāti mūsu vajadzībām. Lija, kad bijām autobusā un spīdēja saule, kad staigājām.

Ar suvenīru spieķīšiem rokās un sabildētiem pasakainiem dabas skatiem, līdz ar pirmajām lāsēm, kas vēstīja drausmīgu lietus gāzi, atvadījāmies no Siguldas, lai dotos uz māju pusi. Bet sekoja vēl viens pārsteigums. Daudzi ne reizi nebija skatījuši tik zināmo Jomas ielu Majoros un nu to varēja izdarīt. Arī jūra taču rudenī izskatās citādāka nekā vasaras karstumā. Atkal bildēšanās un pozitīvo emociju uzņemšana!

Brīnišķīga diena labā kompānijā – kas var būt labāks par šo!

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.