Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Eva Blumberga iegūst 2. vietu Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā

Autors: Tukuma Mūzikas skolas direktore Ligita Zemniece
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 10. aprīlis 17:22

Siguldas Mūzikas un mākslas skolā notika IV Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās Tukuma Mūzikas skolas pedagoga Mārītes Zutes 5. klavieru klases audzēkne Eva Blumberga.

Apsveicam mūsu skolas audzēkni E. Blumbergu un viņas skolotāju M. Zuti ar godpilno 2. vietu! (1. vieta B grupā netika piešķirta) Eva konkursā nospēlēja izcili, skolotāja saņēma lielu žūrijas un citu klavierspēles pedagogu atzinību par ieguldīto darbu.

Skaistā Siguldas mūzikas un mākslas skolas «Baltais flīģelis» zāle ir iecienīta konkursu un koncertu vieta Latvijā – tur ir labs koncertinstruments, piemērota koncertzāle ar labu akustiku un Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss Latvijā ir kļuvis par vērā ņemamu topošo pianistu satikšanās vietu.

Šogad uz konkursu bija ieradušies 54 jaunie pianisti no dažādām Rīgas un Latvijas mūzikas skolām, viņi uzstājās trīs vecuma grupās līdz 16 gadiem. Dalībniekiem konkursā bija jāatskaņo viens vai vairāki obligātie L. Garūtas skaņdarbi un brīvas izvēles skaņdarbs. Eva konkursam bija sagatavojusi L. Garūtas Etīdi As dur, skaņdarbu «Ziedošā pļava» un P. Čaikovska «Valsi» op. 40 Nr. 9 fis moll.

Kā noritēja gatavošanās konkursam, par to izvaicāju skolotāju Mārīti Zuti.

“Konkursam jāgatavojas ļoti uzcītīgi, tādēļ par piedalīšanos konkursā izlēmām kopā ar audzēkni. Svarīgi ir atrast vispiemērotākos skaņdarbus konkursam, netieši cenšos iesaistīt Evu arī repertuāra izvēlē, ļaujot viņai izteikt savas domas. Eva ir skolniece ar nopietnu interesi gan par klavierspēli un mūziku tās visplašākajā spektrā, gan arī par daudziem citiem jautājumiem. Viņai patīk apgūt repertuāru gudri – ne tikai mehāniski izpildīt skolotājas norādes, bet pie rezultāta nonākt kopīgi pārrunājot un noskaidrojot, kāpēc skaņdarbā komponists devis tieši tādas norādes un kas jādara, lai to varētu izpildīt.

Viena no vērtīgajām Evas rakstura īpašībām ir spēja atbildīgā brīdī koncentrēt un mobilizēt visus spēkus, lai sasniegtu savu mērķi (pat ja kādreiz gadās slikta pašsajūta kā šoreiz).

Ļoti īpaša attieksme ir audzēknes vecākiem, kuri ved mūs uz visiem konkursiem, seko mācību darbam, apmeklē koncertus un izrādes.” Piekrītu skolotājas teiktajam, un vēlu arī turpmāk gūt gandarījumu darbā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Dace teica:

    No visas sirds apsveicu!

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool