Dabas daudzveidība mazo mākslinieku darbos

5. martā Vides ministrijā tika apbalvoti Čehijas Republikas organizētā bērnu mākslas konkursa «Lidice 2010» laureāti, tostarp arī Tukuma Mākslas skolas audzēkņi.

5. martā Vides ministrijā tika apbalvoti Čehijas Republikas organizētā bērnu mākslas konkursa «Lidice 2010» laureāti, tostarp arī Tukuma Mākslas skolas audzēkņi.

Šogad konkursa Rīgas kārtai tika iesūtīts 1251 darbs, no kuriem 180 ceļos tālāk uz Čehiju un mērosies spēkiem ar daudzu pasaules valstu bērnu darbiem. Konkursa tēma – «Dabas daudzveidība» – izvēlēta saistībā arī ANO Ģenerālās asamblejas lēmumu 2010. gadu pasludināt par Bioloģiskās daudzveidības gadu.
Kukaiņi un tauriņi, upju un ezeru iemītnieki, koki un meži, savvaļas augi manā zemē – šīs bija tēmas, kuras bērni centās attēlot savos darbos un kuras bija gan aktuālas, gan bērniem labi izprotamas. Tās rosināja viņus vērīgāk ielūkoties dabā un tās norisēs, padomāt par to, ka vairāki desmiti dzīvnieku un augu sugu neatgriezeniski pazūd katru dienu. Konkursa organizatori atzina, ka ir gandarīti par bērnu paveikto, uzsverot, ka darbu autori nav centušies kopēt dabu, bet caur savu skatījumu redzēto izteikt glezniecībā, grafikā un lietišķajā mākslā.
Tukuma Mākslas skolas audzēkņi tēmu bija risinājuši ar gleznieciskiem un grafiskiem līdzekļiem, kā arī keramikā, kokā un filcā. Glezniecības žanrā visveiksmīgāk startējušas pašas mazākās skolas audzēknes – Šarlisa Anna Bāliņa – 3,5 gadi, Elīza Ozola – 5 gadi. Laureātu godā tikuši arī keramikas veidojumu autori Ance Marija Lupkina, Haralds Štrauss, Matīss Kore un Noreta Nordena.
Koktēlniecības pulciņa audzēkņi Kristers Ķirsis un Oskars Mucenieks laureāta diplomus nopelnījuši ar kokā grebtiem darbiem. Kristers izpelnījas arī Čehijas vēstniecības simpātiju balvu. 3. kursa meitenes: Sintija Belavniece, Karlīna Blumentāle, Marta Frišfelde, Ieva Goba, Linda Gorbačuka, Ance Kazuša, Viktorija Kraukle, Arta Krūze, Lāsma Lazdāne, Paula Lorence, Agnese Mancēviča, Megija Puriņa, Kēta Siliņa, Nadīna Valdmane, Līva Volberga darināja kopdarbus grafikas un filcēšanas tehnikās. Trīs dimensiju filcēšanas tehnikā tapa mežmalas pļavas iemītnieki – filcētu ziedu ieskauti kukaiņi, taureņi, ķirzaciņas un citas jaukas radībiņas. Apgūstot grafikas tehniku – linogriezumu, meitenes attēloja norises bišu stropā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *