Aicina startēt konkursā „Sunim draudzīgākais gada veikums”

14. septembrī sākās pieteikšanās konkursam „Sunim draudzīgākais gada veikums". Tajā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš pēdējā gada laikā ir sniedzis ieguldījumu kāda suņa vai suņu dzīves apstākļu, veselības u.tml. uzlabošanā, kā arī pievērsis uzmanību un risinājis klaiņojošo dzīvnieku problēmu Latvijā.

14. septembrī sākās pieteikšanās konkursam „Sunim draudzīgākais gada veikums". Tajā var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš pēdējā gada laikā ir sniedzis ieguldījumu kāda suņa vai suņu dzīves apstākļu, veselības u.tml. uzlabošanā, kā arī pievērsis uzmanību un risinājis klaiņojošo dzīvnieku problēmu Latvijā.

Titulu par „Sunim draudzīgāko gada veikumu" piešķirs personai vai personu grupai, kas devusi ievērojamu ieguldījumu Latvijas suņu audzēšanas kultūrā, veicinājusi tās pozitīvu attīstību un pievērsusi uzmanību klaiņojošo dzīvnieku problēmai. Titula kandidāts var būt fiziska vai juridiska persona vai personu grupa, kas dzīvo vai darbojas Latvijā. Kandidātus var izvirzīt ikviens Latvijas iedzīvotājs, piesakot tos vietnē www.bigmatchshow.lv/konkurss līdz 26. septembrim. Žūrija izvēlēsies trīs kandidātus, savukārt uzvarētājs tiks noteikts interneta balsojumā, kas notiks no 27. septembra līdz 3. oktobrim minētajā interneta vietnē.

Pieteikumā jānorāda šāda informācija:
kandidāta dati (vārds, uzvārds, telefona numurs, e-pasta adrese, dzīvesvietas reģions);
īss argumentēts paskaidrojums – komentārs, kāpēc tieši šis kandidāts ar savu darbību/rīcību cienīgs kandidēt uz attiecīgo titulu;
pieteikuma iesniedzēja dati (vārds, uzvārds, telefona numurs, e-pasta adrese, dzīvesvietas reģions).
2011. gadā konkursā atzinību saņēma Svetlana Matveja un Dace Lauva no Talsu novada, kuras šajā reģionā ieviesušas jaunu terapijas veidu – Canis terapiju jeb suņu terapiju bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitācijai. Talsu sākumskolā bērni ar īpašām vajadzībām sagaida ciemos suņus terapijas nodarbībās, kurās attīsta atmiņu, uzmanību, uztveri, mācās kopā lasīt un rēķināt. Bet 2010. gada titulu „Sunim draudzīgākais gada veikums" saņēma gulbeniete Diāna Odumiņa, kura izglāba pilsētas centrā atkritumu tvertnē iemestu aklu kucēnu un ir izaudzinājusi par skaistu suni. Tāpat finālā iekļuva Danuta un Mārtiņš Priedes ar bērniem, kuri ir izveidojuši zoodārzu un dzīvnieku patversmi savās mājās – Ķekavas novada „Mežavairogos" un Solvita Vēvere, kura ir vācu aitu šķirnes suņu audzētavas „Solo Rigoletto" īpašniece.
Savukārt 2012. gada 7. oktobrī no plkst.12:00 sporta centrā „Mežaparks" jau ceturto reizi notiks Latvijā lielākā suņu labdarības izstāde BIG Match Show, lai gūtu ziedojumus Juglas dzīvnieku patversmes „Labās Mājas" atbalstam, kā arī apbalvotu „Sunim draudzīgākais gada veikums" titula ieguvēju. Izstādē, kurā laipni aicināti piedalīties gan šķirnes, gan bezšķirnes suņu īpašnieki, kā arī vienkārši interesenti un dzīvnieku draugi, apmeklētāju pašu izvēlētā summa ieejas maksai būs ziedojums patversmei. Izstādē suņi sacentīsies dažādās disciplīnās, piemēram, šķēršļu josla, piesaukšana uz laiku, suņu boulings, saimniekam līdzīgākais suns, turklāt skatītājus priecēs policijas suņu paraugdemonstrējumi un būs arī citas izklaides, tostarp, izklaides bērniem. Pasākuma mērķis ir mūsdienīgas suņu aprūpes popularizēšana un šīs jomas darboņu novērtēšana.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.