Attēlam ir ilustratīva nozīme

Vai pasākums Kandavā notiks?

Šīs nedēļas nogalē, 25. oktobrī, Kandavas kultūras namā ir paredzēta teātra izrāde. Taču kāda satraukta kandavniece interesējās, vai tā maz notiks, ņemot vērā, ka kādai kultūras nama darbiniecei esot konstatēs «Covid-19»?  

Iegādājos biļetes uz pasākumiem, šodien iegriezos kultūras namā, lai pārliecinātos, vai pasākums notiks. Tur par «Covid» smejas un saka, ka visi tāpat izslimosim un nav laika pašizolācijai… Naudu par biļetēm neatgriež, bet inficēties arī negribas. Maskas neviens nevelk un izsmej tos, kuri nāk maskās. Varbūt «NTZ» var palīdzēt un uzzināt, ko par to saka novada dome un Gruntes kundze?!”

Maskas visiem sagādātas

Vakar, 22. oktobrī, pēc finanšu komitejas sēdes mums radās iespēja šo jautājumu uzdot novada domes priekšsēdētājai Ingai Priedei. Viņa apstiprināja, ka šāda situācija tiešām ir bijusi – kādai darbiniecei covid-19 tests izrādījies pozitīvs. Taču gan viņa, gan arī darbinieki, kuri bijuši tiešā kontaktā, šobrīd strādā attālinātā režīmā. Katrā gadījumā – pasākums neesot atcelts un situācija tiekot kontrolēta. Tāpat priekšsēdētāja apstiprināja, ka visiem kultūras nama darbiniekiem, kā to paredz noteikumi, ir sagādātas sejas maskas. Par to starp citu pārliecinājāmies arī sēdē, jo kultūras un sporta pārvaldes darbinieki – tas ir, vadītāja Iveta Grunte un viņas vietnieks Roberts Rozentāls bija maskoti.

Atvainojas darbinieka vārdā

Situāciju komentēja arī I. Grunte, kas skaidroja, ka kultūras namā ir dezinfekcijas līdzekļi un kases darbiniekam ir noteikts nēsāt sejas masku. ”Viņš to nedara tikai brīžos, kad ir viens pats. Tāpat šobrīd noteikumi paredz, ka maskas lieto kultūras nama apmeklētāji un tās ir arī darbiniekiem kultūras nama pasākumos, ja paredzams kontakts ar apmeklētājiem. Savukārt izrādes laikā – tā ir paša cilvēka izvēle, vai viņš masku lieto, vai nē, jo skatītāju sēdvietas ir iezīmētas tā, lai tiktu ievērota distance. Līdz ar to, šajā jautājumā nekādu pretrunu ar noteikumiem nav. Savukārt par to, ka kāds par sievieti ir pasmējies…Man grūti šo gadījumu komentēt un nevaru iedomāties, kurš ko tādu būtu varējis teikt. Katrā gadījumā – varu tikai atvainoties šī darbinieka vārdā,“ – tā I. Grunte.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.