Tā gribētos kādu soliņu lielveikalā

– Man tāds mīļš lūgums. Pirmkārt, mana sieva ir 2. grupas invalīde, un gribētos uzzināt, kā tas ir Tukumā – vai lielveikalos nav jābūt vietai, kur var apsēsties? Reizēm, lai atrastu nepieciešamo preci, ir daudz jāstaigā un, protams, ka iestājas nogurums, bet, atšķirībā no Talsiem, Kuldīgas, Rīgas, Tukuma veikalos nav pat viena soliņa! Otrkārt, mani interesē, kam īsti jātīra tās ielas un teritorijas, kur viena puse ir privātīpašums, otra pieder pašvaldībai. Piemēram, tās ir mazās ieliņas, kas iet uz Kurzemes ielu, vēlāk uz Smilšu. Tikko bija uzsnidzis tāds minisnieģelis, un – cik nu kāds te iebrauca ielu vai pats ko darīja, tik arī bija.

Redakcija: Maija Fogele (Tukuma domes ainavu arhitekte): "Soliņu esamība vai neesamība lielveikalos ir katra uzņēmēja atbildība. Katrā gadījumā nekādi īpaši noteiktumi šajā gadījumā pašvaldībā nav."

Ēriks Lukmans (Tukuma domes izpilddirektors): "Ietves, kas atrodas pie privātmājām, līdz brauktuves robežai jātīra vai vajadzības gadījumā – jākaisa īpašniekam. Izņēmums ir jaunizbūvētās ietves, piemēram, Kurzemes, Lielajā ielā, kur nu ir ietves ar joslu riteņbraucējiem. Savukārt ielu apsaimniekošana ir pašvaldības pārziņā. Bet ir zināma kārtība, kā šos darbus veicam. Ielas tiek iedalītas, ja tā var teikt, pēc svarīguma, nozīmes. Ir tā sauktās maģistrālās ielas, kur arī valsts piešķir mazliet līdzekļu, tranzīta ielas. Nākamās pēc nozīmes ir ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports, pēc tam – ielas, kuras ir visnoslogotākās, kā to parāda gadiem veikti pētījumi. Un tikai tad nāk visas pārējās, kas parasti tiek kaisītas pēc pieprasījuma un pašvaldības iespējām – gan finansiāli, gan tehniski. Starp citu nākamajā gadā visticamāk tiks samazināts ceļu fonda finansējums, un tad vēl jo vairāk būs pašvaldībai jādomā par prioritātēm, jārēķina, kuras ielas tīrīt un kaisīt vispirms, kurām nāksies pagaidīt."

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.