Par pilnu darba dienu, pilnu samaksu!

Izrādās, mūsu Latvijas valsts sāk atgriezties pie feodālās iekārtas, kur cilvēki tika pakļauti verdzībai. Ar to domājam tā saucamos simtlatniekus. Mēs saprotam, ka nav naudas un nevar vairāk maksāt kā Ls 100. Lai tā būtu! Bet, ja cilvēks strādā pilnu darba dienu, tad likums nosaka, ka viņam jāsaņem minimālo algu. Ja nav iespējams to izmaksāt, tad darba laiku var pieskaņot saņemtajam atalgojumam. Tad šie nelaimīgie cilvēki strādātu nevis 8 stundas šo smago neapmaksāto darbu, bet gan 5 vai 6 stundas. Tas arī mūsu pašvaldībai būtu labs ieguvums. Tagad iznāk, ka pārkāpts Darba likums, kas pieņemts mūsu valstī, pārkāptas cilvēktiesības, Eiropas konvencijas likums. Tiek prasīts arī, lai strādātu brīvdienās, kuras netiek apmaksātas pēc likuma. Ar to tiek pārkāpta Latvijas Satversme.
Vairāku simtlatnieču vārdā – Inga un Maruta

Izrādās, mūsu Latvijas valsts sāk atgriezties pie feodālās iekārtas, kur cilvēki tika pakļauti verdzībai. Ar to domājam tā saucamos simtlatniekus. Mēs saprotam, ka nav naudas un nevar vairāk maksāt kā Ls 100. Lai tā būtu! Bet, ja cilvēks strādā pilnu darba dienu, tad likums nosaka, ka viņam jāsaņem minimālo algu. Ja nav iespējams to izmaksāt, tad darba laiku var pieskaņot saņemtajam atalgojumam. Tad šie nelaimīgie cilvēki strādātu nevis 8 stundas šo smago neapmaksāto darbu, bet gan 5 vai 6 stundas. Tas arī mūsu pašvaldībai būtu labs ieguvums. Tagad iznāk, ka pārkāpts Darba likums, kas pieņemts mūsu valstī, pārkāptas cilvēktiesības, Eiropas konvencijas likums. Tiek prasīts arī, lai strādātu brīvdienās, kuras netiek apmaksātas pēc likuma. Ar to tiek pārkāpta Latvijas Satversme.
Vairāku simtlatnieču vārdā – Inga un Maruta

Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve skaidroja, ka šo projektu pašvaldība īsteno sadarbībā ar Nodarbinātības valsts dienestu un pilda visus līgumā minētos nosacījumus. Simtlatu projektā iesaistītie cilvēki pēc līguma nav darba attiecībās, bet gan tikai praktizējas, lai nezaudētu darba iemaņas. Tātad viņiem šī ir astoņu stundu darba prakse. Noteikto darba laiku iespējams samazināt, piemēram, auksta laika dēļ, taču tad tiekot izdots īpašs rīkojums, taču arī to nedara pašvaldība.

Komentāri

 1. Vispār jau Ingai un Marutai pilnīga taisnība, kādas darba iemaņas var spodrināt, rokot, piemēram, sniegu? Smieklīgi nosaukt šos piedāvātos darbus par praksi un maksāt gandrīz neko.

 2. lielākā daļa šo cilvēku godprātīgi nestrādās pat tad, ja maksātu divreiz vairāk un jāstrādā būs puse dienas. Viņi strādāt neprata, neprot un nekad nepratīs, jo ir degradē’jušies parazīti

  Žēl ir tos dažus normālu darbu zaudējušos ļaudis, kas apstāķļu spiesti veic šo ‘praktizēšanos’

  Kur jūs visi bijāt ‘gudrīši’, kad balsojāt par stāšanos ES 🙂 Nu esat iestājušies, stāviet un priecājaties – ‘dejosiet’ pēc viņu stabulēm vēl ilgi 🙂

  ES diktē noteikumus un diktēs vēl ilgi……………liks ‘praktizēties’ un nekas cits neatliks, kā vergot zem skaista vārda "prakse’

 3. nee, nu es jau saprotu – katram gribas, lai vinjam maksaa kjepaa taa pat vien…Bet principaa jau nevienu ar varu nepiezh shajaa projektaa piedaliities!?
  Un vispaar, kas maksaa, tas arii pasuuta muuziku (tas – ES skeptiķim).

 4. Un vispaar, kas maksaa, tas arii pasuuta muuziku (tas – ES skeptiķim).????
  Tu lasīt proti???
  Es jau par to rakstīju, ko tu vēl te man skaidro????

 5. ES skeptiķim, kam laikam ir tikai pamatskolas zināšanas un nekādu – par vēsturi un politiku. Nu tad saspringsti un padomā, kas šajā situācijā būtu, ja ES nebūtu? Naudas nebūtu vispār, nevienam bezdarbniekam nemaksātu neko – ne 100, ne 80 latu. Jo jau pirms iestāšanās mēs, pateicoties tādiem bāliņiem, kā TP un ZZs, bijām visu ražošanu nogrāvuši un, lai muļķotu tautu, sociālo budzētu nepamatoti uzputuši. Nu, ptniņi, kur gan mums tagad ņemt naudiņu, lai kādam ko pabalstos vai pensijās maksātu, ja šīm vajadzībām nepieciešamā nauda jau pārsniedz 4 daļu no budžeta?! Mēs, i dritvai nazīt, neesam nopelnījuši (vai – pareizāk sakot, esam ļāvuši un turpinām ļaut zagts tādiem kā Lembergs, jom mēs par to balsojam) itin neko. MUms vienkārši katru augu dieniņu valstī diezgan daudz pietrūkst, lai savus rēķinus samaksātu… Ja neesi galīgs idiņš un vismaz kaut ko saproti, tad zini, ka nauda tāpēc ir jāaizņemas. Bet aizņemtā nauda atkal maksā naudu. Starptautsikais aidevums ir lētā nauda, bet ES nauda vispār, ja parēķina, ir bagātās un taupīgās Vācijas dāvinājums mums – austrumpuses muļķīšiem, kas domā, ka varēs dzīvot tikpat zaļi kā rietumos (ņemot kredītus), neesot itin nekādai ražošanais. Jā, daži dzīvo – bijusīe taukmūļi, kas sabliezuši Latvijhā vēja ģeneratorus un hesiņus, bet mums no visiem pērējiem no šitiem veiklajie zēniem jāpērk enerģija par trīskāršu cenu, un leilā mērā tāpēc arī tagad tarifs atkal jāpaceļ! Dusmas, ka tieši taßu stulbeņu dēļ, kā TU, kas laikam domām, ka ZZs un Lembergs mums ir Saulveži, jo zog un dalās, mums te arī viss ir baigā pakaļā. Tikko vēl bija cerība, ka izkulsimies, bet tagad, kad redzamas, Lembergs pasūta mūziku, jo viņam, lai izvairītos no tiesas, tā tauats un valsts sēdēšana pakaļa ir baigi izdevīgā, cerība staruji zūd. Un ne jau tik daudz to perkamo politiķu, bet tās tauats daļas dēļ, kas domā, ka valsts ir slaucaam govs vai arī faķīru ansamblis, kas no kaut kurienes nezin no kurienes var paņem kaut kādu nezina kādu viņas rīcība nez kur radusos naudu un padalīt vsiem, kam visvairāk vajag vai kuri vismairāk kliedz…

 6. Likumus, tai skaitā Darba Likumu vēl neviens nav atcēlis.
  Taisnība ir viena bet patiesība valdošajā kliķē dažāda, piemērotas elites ne tautas vajadzībām.
  Pašvaldības ADMINISTRĀCIJĀ ”sķiet nav ne jurista ne darba aizsardzības speciālista, tāpēc arī sociālā dienesta komentārs ir tik nožēlojams, jo neciena un nerūp savu iedzīvotāju tiesības.
  Dažs aizmirsis uz ko balstās šī valsts un ka nekas pēkšņi nav nokritis vai no kaut kurienes kādai izkritis, bet infrastruktūra radīta ilglaicīgā darba periodā, arī uz sociālisma bāzes.
  Nojauciet visu kas uzcelts pirms un tad redzēs uz ko lielo algu pelnītāji paliks – dubļu laukā starp gruvešiem ar vienu otru stikla spīguli vai kartona kasti, kura, kā redzams, sagrūst zem neliela sniega kārtiņas.
  Tādēļ cieniet tos kuri visu mūžu ir devuši nevis valūtas kursu daliet ar 200, stāstot pasakas par bijušā bezvērtiību un neesamību.
  Ierēdņi un valsts vīri ar sievām visu aprijuši un turpina noēst pēdējo.

 7. "ES skeptiķim, kam laikam ir tikai pamatskolas zināšanas un nekādu – par vēsturi un politiku. Nu tad saspringsti un padomā, kas šajā situācijā būtu, ja ES nebūtu?"

  Politikas zinātājam 🙂 (((taisnība breksim 05.02.2011. 11:56:28))) jautājums:
  Ja nebūtu ES mums vēl būtu cukura ražotnes un citas RAŽOTNES!!!!!
  ES prasību dēļ esam ‘tikuši vaļā’ no lauksaimniecības, un virkni citu nozaru ražotnēm!!!! Neķeries klāt dažiem Latvijas ‘lielzagļiem ‘ – kur var zagt tur zog un zags – muļķu zemē visu var 🙂

  "Starptautsikais aidevums ir lētā nauda, bet ES nauda vispār, ja parēķina, ir bagātās un taupīgās Vācijas dāvinājums mums – austrumpuses muļķīšiem, kas domā,…. bla bla bla -seklā domāšana…..nav brīnums, ka 60%iedzīvotāju ir banku "vergišai muļķu zemē 🙂 🙂

  pārlasi savu tekstu -PAMATIZGLĪTĪBA tEV SAPŅOS NAV RĀDĪJUSIES 🙂

 8. TO ‘ taisnība breksim 05.02.2011. 11:56:28’

  KAMĒR TĀDI KĀ tU ‘GUDRĪŠI’ IR, TIK ILGI MŪS SLAUKS 🙂

  ‘Nu tad saspringsti un padomā, kas šajā situācijā būtu, ja ES nebūtu?’ ES nav mecenāti -tie par velti neko nedarīja un nedarīs – par šo ‘labdarību’ maksās vēl mūsu mazmazbērmi procentos 🙁

 9. " Un ne jau tik daudz to perkamo politiķu, bet tās tauats daļas dēļ, kas domā, ka valsts ir slaucaam govs vai arī faķīru ansamblis, kas no kaut kurienes nezin no kurienes var paņem kaut kādu nezina kādu viņas rīcība nez kur radusos naudu un padalīt vsiem, kam visvairāk vajag vai kuri vismairāk " kliedz………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

  latvija pagrimusi šādu idiņu slogā………………tas ir vidējā statistiskā , AUgSTĀKO IZGLĪTĪBU SAGRABINĀ cilvēcela darbības(lasīr ne’darbela’ rezultātā) 🙁

 10. Čaklumu vajag prasīt ne no 100 bet 1000 latnieka, kura atdevei jābūt 10 reizes lielākai, tas ir kā 10 darba stundas pret vienu.
  Es lasu ierēdņu raudas par naudu, bet nedzirdu šo gaudu, kad debesis raud un sniega jau ilgi nav.
  Kur ir tie kas raud par simlatnieka vai bezdabnieka naudu, kad sniega pilnas ielas un jumti lūst no nenovākta sniega – kabinetos vai pie kafijas tases?

 11. 100 latnieks strādā tik cik viņam maksā un nedrīkst prasīt tik cik saņem pašvaldības ierēdnis ar saviem 600 – 1300 ls/mēnesī
  Nav ko teikt, 100 latnieks negrib…. Jāņem vērā ka nodokļu maksātājs maksā par darbu. Un darba organizācija sastāv no darba ņēmēja un devēja. Līdz ar to rodas jautājums, ko dara mūsu līdzekļu izsaimniekotāji, ja ne darba devējs, ne ņēmējs neattaisno uzticēto līdzekļu izlietojumu.
  Vainīgs ir darba organizators. Mums jāatbrīvojas no parazītiem, kaut kādiem pakaļu deldētājiem, papīru tārpiem un lietvedīšiem. Pļerkstēt un kafiju jebkurš māk pats sev pagatavot un izstrēbt.
  Vai no komunālās saimniecības ir kāds redzēts uz ielas pie simtlatniekim vai pakalpojuma sniedzējiem.?
  Vai daudz jums dzīvokļu nodaļa līdzējusi.
  Vai mums ir inženiertehniskie darbinieki kuri uzrauga komunikāciju un ceļu būvi?
  Mums ir skolotāju īzpilddirektori un vietnieku bars, kuri gudri runā, bet pat ar ceļu būvnieku priekšgalā nejēdz, ka ceļa segums jāierīko siltā laikā un ar kvalitāti, ka lūku vākiem jātiek paceltiem līdz uzlietā ceļa seguma līmenim nevis jāierīko mākslīgās bedru lamatas transportam, ka trotuāru segums jāierīko sausā vietā nevis dubļos, kā tas tika darīts šis ziemas sākumā Kurzemes ielā, ka mājai Spartaka ielā 3 jābūt pareizi ierīkotai siltumizolācijai ar ventilācijas sistēmu, nevis kondensāta tecējumiem līdz 4 stāvam….
  Vai daudz mums nosiltinātu māju? Vieni splījumi ar lāpīšanos.
  Tad par ko saņem algu šie tautas kalpi vai tikai blatnieki vien tur dirn, lai paši sev noteiktu un pagrābtu algu.
  Kam šeit jāmainās? Vai mums jāatsakās no šādiem deputātiem un pārvaldniekiem vai jāmūk uz Rietumiem vai Austrumiem, lai šie dīkdieņi aprij paši sevi un savu līdzskrējēju baru?!
  Padomājiet, pirms izvēlaties vieglāko ceļu uz Vāciju strādāt vai Krievijas pilsonību, kur sociālā aizsardzība ir adekvāta un taisnīga pēc nopelnītā un vecuma (pensija 55-60.g.).

 12. Mūsu izzaktajā un izsaimniekotajā valstī to neviens nesaprot un ja pensijas grib pacelt līdz 65 gadiem tad par ko runa ,kāds iedzīvotāju vidējais vecums, tad kad beigsies tautas skaitīšana nāksies galvu saķert ,jo uzzināsim ja uzzināsim pateiso iedzīvotāju skaitu valstī un tas būs diezgan zem 2 miljoniem ,kas no mūsu pilsētas ir palicis tikai veikali,bet kāds bija Tukums kādreiz tas tāpat kā Grieķijā kad vieni un tie paši pie siles sēz un ,tāpēc jau to nulles deklarāciju vajag lai tas nabagais sodus maksā par neaizpildīšanu ,jo daudziem jau tā datora nav un nemāk arī elektroniski deklarēties,kaut atrāk zem zemes tāds ir mērķis.

 13. No tiem siles barokļiem paprasīsim lai katrs ziedo no savas nieka simtlatnieka algu un tad redzēsim cik šie tautas kalpi ir solidāri ar strādniekiem, no kuru 200 ls slauc vienā slaukšanā, citādi gvelž un nesaprot no kā kurš pārtiek.
  Lai pārtrauc pieredzes apmaiņas braucienus, no kuriem nekāda devuma, izņemot pašu lustes.
  Ko tad mūsu kundzītes meklē tai nīstajā un nabaga Krievijā, atliekas un pabiras no pagaldes vai krievu pirtiņu baudu?

 14. Karsnogorska – KGB Putina pārraudzijumā
  KoreļiČi – Lukošenko diktatūrā
  ….. No šis sadraudzības jums Tukumnieki būs mācīties.
  Viens labums bija gan, ar krievu kolektīva uzstāšanos Katrīnes laukumā.

 15. Un jūs paši vainīgi ne pie kā nejūtaties? Cukurfabrikas mums ES nogarauza, ja, nevis pašu tūlītējā mantkārība? Neviena Eiropa neko te slēgt ciet nelika, tikai miljonu vērtus banāniņus parādīja, un viss. Labi, es vēls aprastu taukmūļus un viņu ielikteņus, kā te dažu labu Kandavā, kam tipa tā kā Jelgavas cukurfabrika piederēja. Viņiem saprotams, tas bija tikai bizness, na haļavu privatizācijas ceļā bija to rūpnīcu dabūjuši (gan jau TP pietuvinātie zināja tālākos ES plānus maksāt kompensācijas par likvidētu rūpnīcu…) A ko tad tie baigie zemnieki, kam akcijas piederēja, kam bija lauku, kam tehnika bija – ko tie uzrāvās. Bija izdevīgi, un viss. Tāpēc nevajag ņaudēt – ne ES, bet mēs paši tās rūpnīcas Rozes vadībā pēc TP pasūtījuma arī likvidējām…
  UN, skeptiķi, kā tad tu tais procesos iesaisties – sēdi tik ierakumos, balso par Lembi un gaidi, kad kliņģerlietiņš līs?!

 16. tas kandavnieks un pārējie šķiet norāva pa 2 miloni, bet no masām tagad grabina pa pārdesmit lati – tomēr masas un pat bērniņi ar pensionāriem aizdos 50 miljonus uz neatdošanu bagātajiem, lai atkal uzdzīrotu

 17. Dumjš ir tas, kurš vainu meklē tautībā.
  Jā, tādas tika redzētas arī pirmsvēlēšanu kampaņā ar lozungu – latvieti baidies, krievi nāk.
  Vai jums neteica, nedodiet pasi pensionāriem, tagad atdodiet pensiju un mīliet Dombrovski.

 18. Redziet, Kurzemes ielā 3 visa siena slapja, bet Domes "lielā" speciāliste", Šēlunda, kurai arī būtu jārūpējas par pilsētas attīstību, iepērk no iedzīvotājiem dzīvokļus mājā, kurā dzīvo (Meža 18), būvēs žogu apkārt mājai, it kā tā būtu viņas privātā muiža! Drīzāk pie šīs mājas uz siltuma trases vajadzētu uzbūvēt siltumnīcu, jo drīz tur zaļos zālīte. Par to gan viņa nedomā, lai gan no sav loga visu redz.

 19. Nekustamo īpašnieku uzpircēju Tukuma pašvaldībā netrūkst. DZīvokļi stāv tukši un kaimiņi maksā, bet televīzijā redzam taisnojoties – meklējam.
  Kurš te ir muļķis un kurš atbild par iedzīvotāju labklājību, vai tikai par ierēdniecības personīgo kabatu?
  Tā kā komunālajā daļā kā minumums ir 4 un dzīvokļu un saimniecības daļā vēl 4, tad administratīvā daļa jāsamazina vismaz par 3, kur vidējā alga iznāk uz 500, nerunājot par augstāko līmeni, vai arī jāatsakās no neadekvāti lielo algu 20% daļas, kad nodokļu barotājs saņem no minimālās algas līdz 300 ls. Nav darītāj(a)s, nav ko maksāt "labdariem".
  Pilsētā nekādas nopietnas ražošanas nepastāv, izņemot pārpirkšanas un tirgošanas.
  Arī ar dzīvokļiem – pastaigājiet vakaros, paelpojiet svaigu gaisu un redzēsiet, cik dzīvokļos gaisma deg, bet kāda rinda tumsā grimst un būs jums acīmredzamais nezināmais.

 20. Vēl tie paši grausti Rūpniecības un Celtnieku ielā – brīnums, ka līķu nav.
  Izpārdosim mežus un īpašumus ārvalstniekiem. Kam tās skolas un bērnudārzi vajadzīgi, kad Jāmāk abām rokām grābt – uz sevi.
  Un štrunts par savējo līķiem, ka tik nauda nāk.
  Celtnieku ielas graustā pārseguma paneļi turējās uz goda vārda un nokrita. Un kad kādu piespiedīs?
  Vai tad tie pašvaldības speciālisti ar Rietumu novirzēm angliski atrunāsies vai citādi atrakstīsies – nav ko līst, kur nevajag?
  Celtnieku iela nav Brisele, bet nav arī nomale Smukumā.

 21. vai tiesham smejamies? kadas darba iemanjas? slaukot ielas,lasot drazas,certot krumus,plaujot zali?! kadas iemanjas tas saglaba soferiem, metinatajam, policistam? tas ir izmantot darba speku kaa pirms 100 gadiem! tad vismaz likumus nevajadzeja apiet. Cilveki miljie uz barikadem laiks mosties, tikai tagad sevu valsti aizstavet no pashu ieveletajiem

 22. Interesanti par kādu praktizēšanu iet runa -pūšana trubiņā?Kas kompensēs pēc tam iegūto pazemojuma sajūtu?Tā ir valsts tīša cilvēku degradēšana.Cik zinu praksē cilvēks mācās ,apgūst nevis pilda kaut kādu plānu.Ejot garām šiem cilvēkiem gribas noraut tās vestes un aizmest instrumentus ,lai attopas- kur ir viņu pašcieņa,kā var atļauties sevi tā pazemot?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.