Par autobusiem, dzelzceļu un propāna gāzi

"Labdien! 31. decembra vakarā no Jelgavas pie manis ciemos atbrauca paziņa, lai svinētu Jauno gadu. Brauca ar Tukuma autobusa parka autobusu, kas no Jelgavas uz Tukumu atiet 19.00. Mans paziņa atbrauca pārsalis, jo autobusa salons netika apsildīts, pa sāna durvīm pūta aukstums, vējš, autobuss klab, grab – liekas tūlīt pārlūzīs uz pusēm. Šoferis sevi no pārējā salona atdalījis ar nožogojumu, sienu. Vidū mazs lodziņš, pa kuru izsniedz biļetes. Lai nosauktu pieturu līdz kurienei vajag biļeti, cilvēkam jāsaliecas deviņos līkumos. Vai autobusa parka vadība par cilvēkiem, kas tiek pārvadāti nemaz nedomā? Lai direktors I. Kalniņa kungs iekāpj šajā autobusā un aizbrauc līdz Jelgavai, ar norunu, ka salons netiek apsildīts. Tad varbūt kaut ko sapratīs.

Latvijas dzelzceļš pacēla vilciena biļešu cenas saistībā ar to, ka tika paceltas infrastruktūras cenas. Gribētos zināt, kādā sakarā tika paceltas infrastruktūras cenas, ja pasaulē valda ekonomiskā krīze, notiek ekonomiskā regresija, tas ir – visam cenas krītas? Pieņemsim, vienā vilciena vagonā brauc 30 cilvēku, kas par biļeti samaksājuši 1 latu 40 santīmus. Otrā vagonā brauc 100 cilvēku, kuri samaksājuši 80 santīmu par biļeti. Kurš vagons atnesīs vairāk naudas?

Nesen tika uzlikts sods Latvijas propāna gāzei par nepamatoti augstajiem tarifiem. Sakarā ar to, ka naftas cena ir 40 ASV dolāru par barelu, ASV dolārs ir 50 santīmu vērts,. Vai propāna gāzei nekritīsies cena? Līdz šim balons propāna gāzes maksāja Ls 20. Cik maksās jaunajā gadā?"

Ilze Bolšteina («Tukuma auto» pasažieru pārvadājumu daļas vadītāja):

– Mani vienmēr pārsteidzis fakts, ka cilvēki sūdzas kāda cita vārdā…Bet, ja par jautājumu – visi «Tukuma auto» autobusi ir apsildāmi, kā arī tajos nav caurumu, tādēļ problēmām šajā ziņā nevajadzētu rasties.

Biruta Sakse, (VSA «Latvijas dzelzceļš» sabiedrisko attiecību daļas vadītāja):

– Dzelzceļa infrastruktūras izmantošanas maksa tiek noteikta dzelzceļa pārvadātājiem (gan kravu, gan pasažieru) no aprēķina, lai publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūra tiktu uzturēta atbilstoši tehniskās ekspluatācijas noteikumiem, kas ir garants drošai vilcienu kustībai. Aprēķini par infrastruktūras uzturēšanas nepieciešamo pirms to iesniegšanas Sabiedrisko pakalpojumu regulatora komisijā (SPRK)tiek pārbaudīti no neatkarīgu auditoru puses.

Sazinājāmies ar «Latvijas Propāna gāzes» Tukuma balonu apmaiņas punktu un uzzinājām, ka līdz ar jauno gadu par 50 litru gāzes balonu turpmāk jāmaksā Ls 19,82; 27 litru balonu – Ls 10,74, bet 5 litru gāzes balons jums izmaksās Ls 2,60. Šajā cenā jau iekļauta arī jaunā PVN likme.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.