Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Nevar un nevar panākt, lai dome sāktu tīrīt savu īpašumu!

Twitter
FaceBook
print
2011. gada 19. janvāris 19:30

– Es gribētu parunāt par to taciņu Smilšu ielas mikrorajonā – starp privātmājām un daudzdzīvokļu mājām. Kad beidzot kāds par to sāks rūpēties? Tikko pa to gāju un nokritu – tagad tur tiks slidens, jo ledus kā āža mugura. Vai tad nevar ar traktoru izstumt no vienas un no otras puses, jo uzreiz pa taisno nevarēs – pa vidu salikti akmeņi. Padomājiet arī par to, ka pa šo celiņu bērnus taču ved uz bērnudārzu. Vai tad nevar kaut ko izdarīt, lai tā nebūtu?

– Labdien, zvana jums no Smilšu ielas. Mums te ir īsta bēdu ieleja – ar to domāju mūsu gājēju celiņu. Vispirms bija sniegs, pēc tam ledus; tiklīdz nedaudz pakūst, tā šis celiņš ir vienā ūdenī – tāda situācija arī bija pirms dažām dienām. Pieļauju, ka turpat grāvī ir ciet kāda caurule. Iedomājieties, ka bērni pa šo celiņu iet uz bērnudārzu un brien pa ūdeni, viņiem taču uzreiz kājiņas slapjas.
Tukuma novada domes īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs skaidroja, ka šis šaurais zemes gabals starp privātajām mājām un daudzdzīvokļu mājām ir pašvaldības zeme, kas pievienota topošā bērnudārza zemes gabalam M. Smilšu ielā 14. Vaicāts – ja reiz šī zeme piekļaujas bērnudārzam, tad jau pa šo taciņu bērni varēs aiziet arī uz jauno bērnudārzu un tad nu būtu cerību, ka šo taciņu reiz sāktu kopt, V. Bērzājs skaidroja, ka piekļūšana pa šo celiņu nav paredzēta: "Uz jauno bērnudārzu bērni ies vai nu no tagadējā bērnudārza «Taurenītis» puses, vai arī no M. Smilšu ielas, bet tieši pretim šai taciņai būs rotaļu laukums, kas pēc normatīvajiem dokumentiem nedrīkst būt caurstaigājams." Vaicāts, kāpēc šī taciņa līdz šim nav tikusi iekļauta tīrāmo objektu sarakstā, ja pa to iet gan iedzīvotāji, gan bērni uz bērnudārzu, V. Bērzājs skaidroja, ka izstrādāts projekts un saņemts Eiropas finansējums ietves ierīkošanai Smilšu ielā – līdz bērnudārzam. Savukārt šī taciņa pēc loģikas būtu jākopj SIA «Tukuma nami», jo uzņēmuma apsaimniekoto māju iedzīvotāji šo taciņu izmanto, tomēr vienošanās par to neesot panākta. V. Bērzājs solīja, ka tuvākajās dienā 80 latu projektā iesaistītie cilvēki aizies un celiņu sakārtos.
***
Jāteic, šī taciņa ir viens no tiem sāpju objektiem, par kuru iedzīvotāji sūdzas gan ziemā, gan vasarā. Ziemā bēda zināma – taciņa netiek tīrīta, bet vasarā sūdzības ir gan par to, ka palielā teritorijā turpat netiek pļauta zāle, kā arī par to, ka grāvī pie privātmājām neciešami smird. Iespējams, tur plīsusi kādu komunikāciju caurule vai arī kāds tur novadījis liekos kanalizācijas ūdeņus. Esam rakstījuši par visu to neskaitāmas reizes un meklējuši komentārus, taču tā vien šķiet, ka atbildīgie par šādas pašvaldības zemes esamību ir aizmirsuši vai šo teritoriju no Tukuma kartes izsvītrojuši vispār. Patiesībā tā īsti pat nav saprotams – kas īsti aktīvam tukumniekam jāizdara, lai vienu daudz un daudzu izmantotu taciņu dome iekļautu jel kaut kādos reģistros? Pat pēc loģikas viedokļa šis celiņš tomēr ir drošāka alternatīva nokļūšanai uz bērnudārzu, nekā Tulpju iela, pa kuru ir tā galvenā iešana uz bērnudārzu, taču – nav ietves. Lai gan ir solījums, ka reiz būs, jādzīvo jau šodien…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. uģis teica:

  jau gadus 25 šis celiņš netiek kopts ! Protams, šulcam jau pie pakaļas viņam tak ir darba auto. Par to, ka ziemā regulāri tiek izmēsta pils iela, bet pārājās ir pakārtotas pēc tam jau ir daudz runāts, tikai pirms vēlēšanām lielākā daļa šīs nejēdzības aizmirst vai piever acis.

 2. buks teica:

  Šulcs uz darbu bieži redzams ejam kājām, bet gar to rajonu viņam nesanāk iet 🙂
  Bet ja tā nopietni, nu ņemam lāpstas un ejam tīrīt i sniegu, i ledu. Nebūs problēmu, es arī pati tīru, kaut arī tas nu galīgi nav mans pienākums, ka tik pateikt cik tas vai tas slikti. Tik daudz bezdarbnieku, sēž mājās pie tv, gan jau arī tai rajonā. Un iesaistiet galu galā bērnus, viņiem patīk tādas nodarbes, tik vecāki pārāk lutina un nepievērš uzmanību.
  Par kanalizācijas smaku, nu tas gan domes kompetencē, pret to jācīnās gan

 3. Anonīms teica:

  nu ja, bet kad privātos jasoda par neiztīrītu celiņu paškas ir aktīvi uz kvītīšu īzrakstīšanu. Kad jautāju kaēc neraksta blakus celiņam …… tas takš ir pašvaldības ( bet tīrīt tur bija varbūt vienu reizi pašā ziemas sakumā )

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool