Svētdiena, 2019. gada 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Kad aizvāks graustu? (3)

Pirms pāris gadiem jūs vairākkārt rakstījāt par ēku Lielā ielā 10. Vismaz reizi pusgadā kāds no domes toreiz solīja, ka tūlīt, tūlīt darbi šajā vietā sāksies. Vai kopš tā laika nav pagājuši jau kādi desmit gadi? Atceros, reiz tur pat dega un tad domes palīdzību lūdza pārbiedētie iedzīvotāji, bet arī tad neviens nekustējās. Pagājušajā nedēļā sanāca iet pa Lielo ielu un skats, ko ieraudzīju tieši pretī skolai, mani pārsteidza. Es tā noprotu, ka tāda ir mūsu pašvaldības izstrādātā metode jaunās paaudzes audzināšanā – tikai solīt un solīt, bet neko nedarīt, jo par to tāpat nekas nebūs. Pirms kāda laika rakstījāt, ka ēkai mainījies īpašnieks un ka tagad tā pieder «Miķelītim». Toreiz mēs visi cerējām, ka beidzot būs kārtībā, bet vīlāmies.

Par “Vilšanos kafejnīcā” 

18. marta laikrakstā, rubrikā «Ceturtdienas sarunas» publicējām lasītājas sūdzību par kādu ēstuvi Tukumā. Konkrētu kafejnīcas nosaukumu, kuras ēst gatavošanas kvalitāte šo lasītāju neapmierināja, gan neminējām. Pirmkārt, lai izslēgtu jebkādu iespēju (kaut maz ticamu), ka zvanītājs ir ieinteresēts konkrētās iestādes nomelnošanā, otrkārt, secinājām, ka gaumes mēdz atšķirties un – kas vienam neder, varbūt citam – tieši […]

Dārgāki konteineri – dārgāka arī to noma (6)

Gribēju parunāt par atkritumu konteineriem. Lieta tāda – vai ģimenē dzīvo viens cilvēks vai pieci, vai to konteineru piepildām vai nepiepildām, to izved pēc noteikta grafika. Līdz šim maksājām Ls 0,50 no cilvēka par lietošanu; no šī gada – jau 0,80. Desmit gadu laikā tie konteineri jau trīs reiz atmaksājušies… Tālāk – man vienkārši nav ko likt tai konteinerā! Pēdējo reizi to izveda decembrī, un joprojām nav pilns, bet jāmaksā Ls 4,50 mēnesī!

Kā taupa apsaimniekotāji? (2)

Vēlējos arī es izteikties par māju siltināšana un par šiem "trīs brāļiem" – «Tukuma siltums», «Tukuma nami» un Tukuma dome. Jājautā, kādēļ tad uzradās šī firma, par kuru rakstījāt un kas piedāvā kopā ar iedzīvotājiem siltināt ēkas? Neuzradās šī firma tukšā vietā! Kāpēc pati dome, uzņēmumi neaicināja cilvēkus kopā un neinformēja par savu redzējumu, neizsaka kādu piedāvājumu? Varētu kaut vienreiz ceturknī vai vismaz gadā aicināt cilvēkus kopā un pastātī par esošos situāciju, par nākotnes plāniem, izteikt priekšlikumus.

Vilšanās kafejnīcā (5)

Gribēju parunāt par kādu lietu. Smuki vai nesmuki, bet es šajā vietā savu kāju vairs nesperšu! Runa ir par ēstuvi… Biju vienu reizi tur iegājusi kopā ar savu mazbērnu, kuram ļoti garšo ābolu sula. Sula – kā jau sula, tomēr, kad to pagaršo, uzreiz ir skaidrs – tas ir kāds no tiem pulverīšiem, kurus izšķīdina […]

Kur palika «Elvi»? (4)

Dzīvoju Tukumā, Partizānu ielā, un man tuvākais veikals bija «Elvi». Bet vienu dienu parādījās uzraksts, ka tehnisku iemeslu dēļ veiklas slēgts. Kāpēc tā un vai kas cits paredzēts šī veikala vietā?

Kur var iegādāties dekoderu? (2)

Interesē, kur var Tukumā nopirkt dekoderu par tiem solītajiem 39 latiem. Kurzemes ielā, kur ir oficiālais «Lattelekom« veikals, to vairs it kā neesot, savukārt «Rimi» dekoders, cik saprotu, iegādājams par Ls 60!?

Meklē līdzīgos 

Neesmu pārliecināts, vai tas kādu tiešām interesē, bet, manuprāt, tas ir interesanti – kaut neviens to vēl nav izskaidrojis. Proti, es jūtu starojumus, un, manuprāt, tādi ir ne tikai āderēm, bet arī cilvēkiem un pat krāsām. Grūti to paskaidrot, bet mana roka reaģē, piemēram, uz dažādiem iekaisumiem, pat oda kodumiem, smagākām saslimšanām. Piemēram, bija man […]

Kāpēc balsoja tikai daži? (1)

Avīzē pagājušajā nedēļā bija rakstīts, ka par Praviņu un Sēmes pamatskolas slēgšanu kādā sēdē lēmuši un sprieduši tikai daži domes deputāti (11. martā notika attīstības, izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēde un tajā piedalījās deputāti Ēriks Lukmans, Daiga Reča, Guntis Bondars, Dace Lebeda, Modris Liepiņš un Ludmila Reimate. – Red.). Kā tā var būt, ka par tik svarīgu lēmumu lemj tikai daži deputāti, nevis visa dome kopumā? Es saprotu, ka mūsu novada domes vadītāji ar to vēlas pateikt, ka nav nekādas vajadzības tērēt laiku tādam sīkam jautājumam, tādam niekam kā divu lauku skolu likvidēšana, tāpēc nolēma visu to jezgu ātri un viegli izbeigt.

Par jaunveidojumu – Izglītības pārvaldi Kandavas novadā (17)

"Mēs, Kandavas novada iedzīvotāji, lasot avīzīti, esam neizpratnē – kādēļ Kandavas dome uzskata, ka daži tās darbinieki ir pārāki par citiem? Kāpēc veidojot novada kultūras pārvaldi un apstiprinot tai vadītāju tiek rīkots konkurss ar nolikumu un visu, kas tam pienākas, bet, izveidojot Kandavas novada izglītības pārvaldi, vadītāja amatam konkurss netika rīkots? Vai S. Tiltiņa, kura vada šo pārvaldi ir kāds īpašs cilvēks, kurai speciāli bija jāizveido jauna darba vieta?

Par gājēju pārejām (2)

Vai nav iespējams ierīkot gājēju pāreju Lauku ielā pie tirgus vai pie veikala «Randa»? Veci cilvēki netiek ne uz tirgu, ne uz veikalu, jo tirgus dienās uz ielas ir liela automašīnu kustība.

Par veikala Maxima celtniecību (1)

Kas notiek ar «Maxima» veikalam izraudzīto celtniecības vietu? Vai darbi apstājušies, vai tur ko cels?

Kompensācija par nesaņemto komfortu (1)

Gribu zināt, kā tad būs ar domes priekšsēdētāja Jura Šulca solīto 30% atlaidi mājas Meža ielā 2 iedzīvotājiem Tukumā? Saņēmu rēķinu par janvāri, un tas bija par 30% lielāks – ja pirms tam par apkuri samaksāti nepilni Ls 36, tad tagad – Ls 50. Aizgāju domē painteresēties, kā tad tā, bet tur atbildēja, ka «Tukuma siltums» vēl nav paguvis tikt skaidrībā ar rēķiniem, tāpēc atlaide būšot nākammēnes… Tad nu rodas sajūta, ka ar šo atlaidi būs tāpat kā ar precēm veikalā – vispirms preces cenu sadārdzina, bet pēc tam iedod atlaidi un galu galā cilvēkam jāmaksā, tāpat kā līdz šim…

Cik pastnieku, tik risinājumu (2)

Kāda tukumniece bija satraukta par pastnieku darba apstākļiem – tā vienai pastniecītei pateikts, ja vēlas darbu turpināt, tad jābrauc ar personīgo automašīnu. Ko «Latvijas pasts» iesāks ar pastniekiem, kam savas automašīnas nav, bet to nopirkt nevar atļauties?

Neķers katru pa ielu skrienošu suni (3)

Kāda tukumniece, Durbes mikrorajona iedzīvotāja, vēlējās pasūdzēties par klaiņojošiem suņiem – 17. februārī redzējusi veselus piecus (divus vilku sugas, divus melnus un tikpat lielus un vienu rudu); zvanījusi dzīvnieku ķērājiem uz patversmi, taču tie, ja nevar pateikt saimnieku, nebrauc…

Pasākumu kalendārs

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

2019.09.21 | 9:30

Medību šaušanas sacensības Kandavā 

2019.09.21 | 10:00

Ābolu svētki Ārlavciemā 

2019.09.21 | 10:00

Lekcijas par veselīgu uzturu Tukumā 

2019.09.21 | 10:00

Volejbola sacensības Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool