Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Kurš salika ceļa zīmes tik aplamās vietās? (10)

– Piektdien no rīta mūs pārsteidza Brīvības laukumā izvietotās ceļa zīmes, kuru dēļ no laukuma puses līdz Upīšu skolai pa Harmonijas ielu vairs aizbraukt nevarēja. Tā nu Brīvības laukumā izveidojās sastrēgums, kuru neviens neregulēja. Kā vēlāk nopratām, aizlieguma zīmes izliktas tāpēc, ka Tukuma kultūras namam tīrīja jumtu. Viss ir skaidrs un saprotams, šis darbs arī […]

Apgaismojumu sakārtos, sniegu tīra iespēju robežās (1)

– Vai «Latvijas Dzelzceļš» par savu pasažieru drošību nemaz nerūpējas? Smārdes stacijā deg tikai viena apgaismojuma lampa. Sniegs uz perona ne vienmēr ir notīrīts. Diennakts tumšajā laikā redzēt neko nevar, ir bijis tā, ka ir grūtības iekāpt vilcienā. Savukārt vasarā, kad dega visas spuldzes, tās dega gan dienā, gan naktī.

Kas ir lietderīgāk? (2)

– Skatos, ka tagad jau vairākas reizes no jumtiem tīra lāstekas. Tas viss izmaksā lielu naudu: strādā pacēlājs, divi cilvēki. Vai tad nevajadzēja labāk jau iepriekš šo naudu ieguldīt jumtu un bēniņu siltināšanā? Būvējot mājas, taču jārēķinās ar to, kurā klimatiskajā joslā mēs dzīvojam. Mana jaunība pagāja Talsu pusē un šādas ziemas bija ne viena vien… Un galu galā ne jau pirmo gadu redzam, ka pie jumtiem veidojas lāstekas.

Esmu sašutusi par sūdzētājiem! (18)

– Esmu sašutusi par tiem tukumniekiem, kuri zvanīja uz TV raidījumu «Bez Tabu» un sūdzējās, ka Tukuma pašvaldība liek notīrīt sniegu trīs metrus apkārt atstātai mašīnai gadījumā, ja mašīnas īpašnieka auto stāv pagalmā vai uz ceļa un sniega tīrīšanas tehnika šīs atstās automašīnas dēļ šajā vietā nevar notīrīt sniegu! Ja mašīnas īpašnieks sniegu nenotīra, viņam pašvaldības policija uzliek sodu. Es gribētu pateikt domei paldies par to, ka tīra ielas un pagalmus. Situācija šogad ar sniegu ir īpaša, un katram ar to ir jārēķinās. Tas jau nav daudz – notīrīt sniegu zem savas mašīnas un vēl trīs metrus uz priekšu un atpakaļ.

Vai laukus “griež” vairāk nekā pilsētu? (1)

– Lai arī pašvaldība savu budžetu vēl nav apstiprinājusi, jau tagad pagastos runā, ka naudas tiem būšot daudz mazāk nekā iepriekš. Arī algas novada domē esot daudz lielākas nekā pagastos, turklāt samazināšot vēl. Gribētu zināt, vai tas tiešām tā arī ir, ka dome vairāk redz pilsētu un mazāk ievēro laukus un ka galu galā grib tos izputināt?

Kāpēc pēc svētku salūta Kandavā neiededza gaismu? (15)

Ar šādu neizpratnes pilnu jautājumu iesākās Jaunais gads daudziem pilsētas un novada ļaudīm, kuri gadu miju sagaidīja Kandavas centrā un kam mājup vajadzēja doties pa tumsu. Labi vēl, ka visapkārt bija balts sniegs. Vairākkārtējus zvanus par tumsu pilsētā svētku naktī saņēmām arī no mūsu lasītājiem šī gada pirmajā darba dienā.

Pēc eglītes uz mežu – ar godprātīgu attieksmi 

– Bēdīgi skatīties tukumnieku rīcību mežā. Dažs labs patiešām rīkojas kā nelietis. Interesanti, vai policija kādu kontrolē? Piemēram, šodien pie Raudas piestājis furgoniņš. Divi veči mežā cērt vairumā eglītes un krāmē kulbu pilnu. Droši vien atkal kaut kādi nolāpītie spekulanti! Katrs mežā drīkst nocirst tikai vienu eglīti!…
Turpat netālu ir izbūvēts arī jaunais meža ceļš. Daži ir bijuši tik nelietīgi, ka nozāģējuši palielu egli, no kuras paņēmuši tikai pašu galotni. Tādas lielas, svaigi zāģētas egles bez galotnes tagad ik pa gabalam mētājas tā ceļa malā. Sāp sirds par tik nelietīgu rīcību.

Domā tikai par nodokļiem, ne par cilvēkiem 

– Lasīju laikrakstā par to, ka Tukuma novadā komunālos dienestus gatavojas atdalīt no pašvaldībām, un tas nozīmēs, ka par visu būs daudz vairāk jāmaksā.

Tīrītājs aizstumj žogu (3)

– Zvanu no Rīgas ielas. Mana māja Rīgas ielā atrodas tieši pretim Ziedoņa ielai. Kad šo ielu tīra, visu sniegu smagā tehnika pārstumj pāri Rīgas ielai tieši virsū manam žogam. Domāju, ka tas jau ir sabojāts. Vai tad nu nevar paskatīties, kur brauc?

Vai tīrīs arī bērnudārzu un skolu jumtus? (1)

– Visā pilsētā aktīvi tiek tīrīti dzīvojamo namu un uzņēmumu jumti. Kā noprotams, sniega sega ir kļuvusi pārāk bieza un līdz ar to var apdraudēt cilvēkus. Kad mēs uzdevām jautājumu, kad tīrīs jumtu, kādā pašvaldības bērnudārzā, mums atbildēja, ka naudas tam domei neesot, tāpēc arī jumtus netīrīšot. Savukārt lāstekas esot jānoņem pašām audzinātājām.

Policija – netīrītiem numuriem (PAPILDINĀTS) (8)

– Ārā ir ziema, cilvēki nereti iebrauc sniegā, bet mūsu ceļu policisti viņus stādina un soda par to, ka nav saskatāmas numura zīmes. Bet mans ieteikums būtu, lai viņi sākumā paskatās, kas notiek pašu dienestā, pirms dodas tautu sodīt! Gan dienesta, gan arī policistu privātajiem auto numuri ir balti un nesaskatāmi. Tāpat būtu ieteicams, lai arī policisti krustojumos rādītu pagrieziena signālus un apstātos pie stop zīmes… Lai sāk vispirms ar savu māju!

Nepiekrītu viedoklim (1)

– 7. decembra «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās» izlasīju redaktores Plaudes redakcijas sleju par budžetu un mani pārsteidza tās nobeigumā minētie vārdi: "Bet, ziniet, tam visam pāri ir kāda ļoti laba, cerīga sajūta – pirmo reizi, kopš kāds no premjeriem un finanšu ministriem stāsta par budžetu, ir pārliecība – mums tomēr nemelo." Visu sleju sapratu, bet šīs beigas nesapratu, lai gan par valstī notiekošo daudz maz interesējos. Kā gan tā – pirmo reizi pārliecība, ka valdība nemelo. Pat Darba devēju konfederācija teica, ka valdība melo. Kaut vai viens piemērs, pirms budžeta pieņemšanas valdība solīja, ka medicīnai naudu nost neņems, tagad noņēma 12 miljonus latu. Vai tie nav meli? Un šī samazinājuma dēļ posmā no Ventspils līdz Rīgai nebūs nevienas slimnīcas. Man liekas, ka šāda valdības attieksme ir divkosīga.

Kas notika Spartaka ielā? 

– Vairākkārt zvanījām dispečeram uz «Tukuma namiem», taču nekādu konkrētu skaidrojumu nesaņēmām; zvanījām arī uz «Tukuma siltumu», taču tur teica, ka par māju apsaimniekošanu atbildot «Tukuma nami», uz turieni arī lai zvanot. Sazinājāmies arī ar «Latvenergo» pa norādīto bojājumu pieteikšanas tālruni, taču tur pateica, ka pirmais signāls par bojājumu esot saņemts 11.38 un tad arī brigādēm nodots darba uzdevums. Bet mēs taču dispečeram piezvanījām jau 8.00! Vai tad nevajadzētu būt tā, ka vismaz kāds dienests spēj paskaidrot, kas noticis, lai iedzīvotājiem visu dienu nav jāsēž neziņā? Un, ja iedzīvotāji informē par bojājumu, vai tad nevajadzētu sazināties ar citiem dienestiem?

Dekoderis jāpieslēdz pašam 

Redakcijā vērsās L. B. no Mazās Smilšu ielas. Viņa bija uzņēmumam «Lattelekom» pasūtījusi dekoderi. Kundzei dekoderi ar kurjerpastu arī operatīvi piegādāja, taču viņa bija pārsteigta par to, ka pastnieks atveda dekoderi, lūdza parakstīt līgumu un … aizbrauca… Kundze jau cienījamos gados un neprata pati dekoderi pieslēgt. Sazvanīt kādu zinošu cilvēku pa klientu apkalpošanas tālruni 177 un saņemt apmierinošu informāciju arī viņai neizdevās, tāpēc vērsusies redakcijā. Kundze saka, ka varētu jau kādu dabūt, kas dekoderi pieliek, taču viņa uztraucās: ja paši to pieslēgs un ierīcei būs kāda vaina, tad jaunu vairs nedabūs…

Kāpēc ārā izmanto flīzes? (3)

– Mani interesē tāds jautājums – pēc kāda principa pilsēta atļauj ierīkot ietvju segumus un tos flīzēt? Pils ielā, piemēram, pie vienas mājas bruģa vietā saliktas flīzes, un tur ir ļoti slidens. Arī pie vairākiem veikaliem bruģa vietā ieeja noklāta ar flīzēm un allaž jābaidās nenokrist. Saprotu, ka būvnieki vai īpašnieki gribējuši, lai iznāk skaistāk, bet nav padomājuši, ka tas nekādā ziņā nenozīmē drošāk. Vai tad nav nekādi nosacījumi, kādas flīzes kurā vietā var likt?

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool