Piektdiena, 2019. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Nekādu kompensāciju! (3)

– Labdien, man ir samilzis jautājums par «Latvenergo» – visu laiku tik paaugstina cenas; par citiem sasniegumiem nezinām. Es esmu zemes īpašniece, kas katru gadu maksā zemes nodokli – arī par to daļu, ko šķērso elektrolīnijas.

Par pilnu darba dienu, pilnu samaksu! (32)

Izrādās, mūsu Latvijas valsts sāk atgriezties pie feodālās iekārtas, kur cilvēki tika pakļauti verdzībai. Ar to domājam tā saucamos simtlatniekus. Mēs saprotam, ka nav naudas un nevar vairāk maksāt kā Ls 100. Lai tā būtu! Bet, ja cilvēks strādā pilnu darba dienu, tad likums nosaka, ka viņam jāsaņem minimālo algu. Ja nav iespējams to izmaksāt, tad darba laiku var pieskaņot saņemtajam atalgojumam. Tad šie nelaimīgie cilvēki strādātu nevis 8 stundas šo smago neapmaksāto darbu, bet gan 5 vai 6 stundas. Tas arī mūsu pašvaldībai būtu labs ieguvums. Tagad iznāk, ka pārkāpts Darba likums, kas pieņemts mūsu valstī, pārkāptas cilvēktiesības, Eiropas konvencijas likums. Tiek prasīts arī, lai strādātu brīvdienās, kuras netiek apmaksātas pēc likuma. Ar to tiek pārkāpta Latvijas Satversme.
Vairāku simtlatnieču vārdā – Inga un Maruta

Ja vēlas centralizēto eksāmenu likt atkārtoti (1)

– Pirms diviem gadiem beidzu vidusskolu un tagad esmu izdomājis, ka vajadzētu mācīties tālāk, taču centralizēto eksāmenu vērtējumi nav tik labi, lai to darītu. Vai ir iespējams šos eksāmenus pārlikt un kur to var izdarīt? Vai lai to izdarītu, obligāti jābrauc uz Rīgu?

Uztraucos par kabeļtelevīziju (9)

– Zvanīja no «Lattelecom» un piedāvāja virszemes televīziju. Atteicāmies, jo ir kabeļtelevīzija. Operatore, lai pārliecinātu par savu piedāvājumu, izteica pieļāvumu, ka līdz gada beigām Latvijā kabeļtelevīzija būs likvidēta. Vai SIA «Kopideja» direktoram ir kas zināms šai sakarā?

Kaut kas nav kārtībā… (1)

– Zvana jums pensionāre, kas šoreiz vēlētos palikt anonīma. Esmu satraukusies par to, kas notiek ar policiju. Vai tad tiešām viss ir tik slikti, kā apkārt runā? Man znots arī ir policists, tādēļ vēl jo vairāk satrauc tas, ko tagad par policiju runā. Otrs jautājums būtu – kādēļ likvidēja Policijas Akadēmiju? Daudzi tur mācījās. Un ne visi varēja pabeigt, kad bija jāpāriet uz Latvijas Universitāti, kur ir citas prasības, kārtība. Un domāju, ka šajā situācijā mūsu ministrei pašai vajadzētu klusi un pieklājīgi atkāpties. Kādēļ gan, piemēram, Ķuzis tika atstādināts, ko viņa pati iecēla amatā? Tādi tie politiķi pie mums ir.

Durbe – pustumsā (1)

– Mans jautājums būtu tāds. Zvanu jums no Durbes un gribētos zināt, kādēļ veloceliņi, kurus taču tā steidza rudenī ielikt, izbūvēt, ir tumsā. Puse laternu pēc darbu pabeigšanas vairs nedeg, tādēļ te tiešām valda pustumsa. Kad zvanījām darba veicējiem, viņi paskaidroja, ka tas esot domes lēmums. Kādēļ tā un vai tad arī stabus galu galā nelika par Eiropas naudām? Turklāt jaunās lampas ir krietni tumšākas nekā iepriekš, tādēļ vismaz posms līdz Durbes pilij slīgst tumsā. Bet arī te taču cilvēki staigā, bērni iet uz skolu!

Kāpēc pensionāriem ar labām pensijām piešķir sociālos dzīvokļus? (2)

– Gribētu noskaidrot, kāpēc sociālajā mājā Celtnieku ielā 3 dzīvo pensionāri, kuriem ir labas pensijas, kuriem ir labi situēti tuvinieki, kam ir gan mājas, gan mašīnas un kuri paši varētu savus vecākus uzturēt? Pilsētā dzīvo daudz vecu cilvēku, kuri patiešām ir pilnīgi vieni un kuriem ir grūti iztikt, taču viņiem neviens nepiedāvā sociālo dzīvokli. Un tad nu iznāk, ka viena daļa visos laikos ir varējuši baudīt pašvaldības labumus, bet citiem nekad šāda palīdzība nepienākas. Tā ir liela netaisnība.

Kāpēc vieniem lāstekas jātīra, bet citiem ne? 

– Katru dienu eju pa Pasta ielu garām 27. mājai un uztraucos, ka tikai nenotiek kāda nelaime, jo visas mājas garumā tur izveidojušās pagaras lāstekas. Tā kā celiņš tur šaurs, gājēji iet gar pašiem ēkas logiem un – tieši zem lāstekām. Bail paliek skatīties, kas var notikt, turklāt tur taču tik daudz cilvēku iet uz staciju, autoostu un atpakaļ.

Varbūt var iztīrīt taciņu? 

Kāda tukumniece aicināja redakcijas fotogrāfu iemūžināt fotogrāfijā taciņu, pa kuru no Pils ielas var nokļūt Katrīnas laukumā. Problēma tikai tā, ka par šo taciņu visi aizmirsuši – ne sniegs tīrīts, ne kaisīts, tāpēc griboties zināt, kāpēc tā?

Kur palikušas reklāmas avīzītes? (3)

– Dzīvojam Smilšu ielas privātmāju mikrorajonā Tukumā. Gribam noskaidrot, kāpēc mūsu pastkastītēs netiek saliktas veikalu «Mego», «top!», «Maxima» un «Rimi» reklāmu avīzītes. Vai tad šie veikali nevēlas, lai mēs pie viņiem iepirktos? 2010. gada pirmajā pusgadā reklāmas vēl bija, bet tagad vairs nav. Būtu jauki, ja jūs to noskaidrotu? Cik zināms, citos mikrorajonos reklāmas tiek piegādātas.

Gribētu zināt, kādas ir algas? 

– Es gribētu uzzināt, cik lielas būs vadošo domes darbinieku algas 2011. gadā? Par cik lielu naudas summu šo darbinieku alga palielināsies, ja no 1. janvāra ir pieaugusi minimālā alga?

Kur palika ūdens? 

Redakcijā vērsās kāda Talsu ielas iedzīvotāju, lai pastāstītu par savām nedienām ar ūdens pumpi. "Jūnijā vairākos mūsu mājas iedzīvotāju dzīvokļos sāka ievilt ūdeni.

Jāmeklē kompromiss (3)

Uzklausījām kādas tukumnieces zvanu, kas aicina "domi un pašvaldības policiju būtu draudzīgākiem, saprotošākiem"! Un šoreiz tas domāts par lēmumu, kas paredz iedzīvotājus sodīt, ja nav notīrīts sniegs ap automašīnām. "Lēmumu, ja nemaldos, pieņēma tikai decembra beigās, bet iedzīvotāji uzreiz tiek sodīti, kaut, manuprāt, vispirms taču varēja brīdināt!?" ir pārliecināta kāda Meža ielas iedzīvotāja, kas šoreiz vēlējās palikt anonīma, jo uzskata, ka runā ne tikai savā, bet arī citu pilsētnieku vārdā.

Nevar un nevar panākt, lai dome sāktu tīrīt savu īpašumu! (3)

– Es gribētu parunāt par to taciņu Smilšu ielas mikrorajonā – starp privātmājām un daudzdzīvokļu mājām. Kad beidzot kāds par to sāks rūpēties? Tikko pa to gāju un nokritu – tagad tur tiks slidens, jo ledus kā āža mugura. Vai tad nevar ar traktoru izstumt no vienas un no otras puses, jo uzreiz pa taisno nevarēs – pa vidu salikti akmeņi. Padomājiet arī par to, ka pa šo celiņu bērnus taču ved uz bērnudārzu. Vai tad nevar kaut ko izdarīt, lai tā nebūtu?

Vai drīkst šaut suņus? (13)

Pagājušā nedēļā redakcijā vērsās kāda Irlavas iedzīvotāja. "Parasti nesūdzos, taču šoreiz vienkārši sāp!" stāsta kundze. Pirms diviem gadiem mājās paņemts suns, kurš, kā apgalvo tā saimniece, bijis ļoti draudzīgs, arī meža dzīvniekus nedzenājis, jo bija pieradis, ka stirnas teju pa sētu staigā, pēc barības nākdamas. Un nu… vairs suņa nav, jo kādu dienu, kamēr suns pa lauku skraidījis, to nošāvuši. "Kaimiņš, savai mājai tīrot jumtus, bija redzējis, kā apstājas mašīna, atskan blīkšķis, un suns saļimst," asarām acīs stāsta suņa saimniece. "Atceros, kā es kā kucēnu viņu mājās nesu un nu atkal… tikai ar lodi sirsniņā!" Tādēļ irlavniece vēlas noskaidrot, vai tiešām tā drīkst rīkoties – nošaut suni pašu īpašumā?

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool