Marianna, Ginters, Guntra

Par vasaras kafejnīcu Brīvības laukumā (37)

Pagājušajā nedēļā Brīvības laukumā sāka darboties ielu kafejnīca, un man radās daži jautājumi. Pirmkārt, kāpēc dome deva atļauju nosprostot brauktuvi un ietvi? Otrkārt, kā tad tagad būs – ar alus pudeli pie strūklakas sēdēt nevar, jo tad policija vai nu brīdina vai soda, bet ar alus glāzi kafejnīcā sēdēt būs atļauts?! Manā skatījumā nav atšķirības – dzeršana vienalga.

Kur palicis bērnudārzs? (1)

– Dzirdēju, ka Lauktehnikā bērnudārzs jau drīzumā būšot uzcelts, bet – cik tad tālu ir ar bērnudārzu Smilšu ielā? Kaut ko rakstīja par projektēšanu, bija konkurss… Tad atrada to projektētāju vai neatrada?

Kāpēc slēpj parakstu vākšanu? 

– Es gribētu noskaidrot, kāpēc jūsu avīzē netiek publicētas parakstu vākšanas iecirkņu atrašanās vietas? Kad bija vēlēšanas, tad šos sarakstus avīzē ielika, bet tagad ne. Kāpēc tā? Tā jau, cik zināms, tikai divās vietās Tukumā var parakstīties, it kā telpu trūktu… Jūs droši vien gribat izdarīt tā, lai tauta neko vairāk neuzzina, gribat to visu noslēpt.

Kāpēc neviens nerūpējas par Pilsētas parku? (4)

– Man sirds visu laiku sāp par mūsu Pilsētas parku Lielajā ielā. Atceros padomju laikus, kad šis parks bija skaista atpūtas vieta ar grantētiem celiņiem, puķu dobēm, soliņiem. Ar to lepojāmies un uz turieni gājām atpūsties. Aizejiet un paskatieties uz parku tagad! Kauns – veca zāle, pērnās un aizpērnās lapas, sakritušo koku zari, dažas ļaužu […]

Uztrauc tirdzniecības kultūra 

– Esmu pastāvīga tirgus apmeklētāja, un man nekad nebija radies jautājums par tirgus darbību. Taču tā kā pati strādāju lielveikalā pie svaigas pārtikas produktiem, zinu, ka jāievēro visas higiēnas normas līdz pēdējam sīkumam. Bet šoreiz mani satrauca elementāra higiēna – kad tirgū pirku svaigu aknu, pārdevējs to iedeva ar plikām netīrām rokām, ielika maisiņā un pasniedza man; ar tām pašām rokām paņēma naudu, izdeva atlikumu un tā arī turpināja tirgoties. Tāpēc gribētos zināt, vai tad tirgū nav jāievēro elementāra tīrība un kārtība?

Kāpēc Tukuma novads pārcēlis savu robežu? (4)

– Pagājušajā nedēļā bija patīkams jaunums – uz Ventspils šosejas tika uzstādīta zīme "Tukuma novads". Tā bija tā labā ziņa. Taču tik labi vis nebija. Pūres pagasts vienmēr ir lepojies ar saviem uzņēmējiem, tai skaitā kafejnīcām – Ventspils šosejas malā astoņu kilometru posmā mūsu pagastā vienmēr bijušas četras kafejnīcas «Pie Jāņa», «Laipas», «Apšukrogs» un «Sumbrs». […]

Kad beidzot mums būs pirts? 

– Labdien, zvanu jums visu to cilvēku vārdā, kuri regulāri gāja uz pirti Jāņa ielā un kam citur patiesībā nav iespēju nomazgāties. Daudzi no mums dzīvo vecajā dzīvojamajā fondā un citu iespēju nemaz nav. Esam palikuši pilnīgi tukšā. Varbūt jūs varētu noskaidrot, kad atkal varēsim Harmonijā Jāņa ielā nomazgāties? Bijām aizgājuši uz pirti Rīgas ielā un mēģināsim zondēt Ledus halli, bet bija jau tik pierasts vecajā vietā.

Kas par bērniem domā? 

– Man tāds interesants jautājums. Ko valdība vispār domā un dara? Pirms gadiem paaugstināja piemaksas par bērniem un tiešām bērni dzima, skolās parādījās vairāk skolēnu. Bet tagad atkal plāno to visu ņemt nost! Arī man ir mazbērniņš, un dēls spiests doties prom strādāt uz Norvēģiju, jo savādāk nav iespējams ģimeni uzturēt! Bija pat plānots otrs bērnus, bet nu vairs – nekā, jo visu ņem nost.

Kad izvedīs lielgabarīta atkritumus? 

– Katru gadu Tukuma dome palīdzēja iedzīvotājiem aizgādāt uz izgāztuvi lielos atkritumus. Šis tas tā kā pa gadu būtu savācies… Vai jūs nevarētu noskaidrot, vai šogad tos savāks un cik par to būs jāmaksā? Un vēl gribētu zināt, vai tagad tos vedīs arī pagastos – domes priekšsēdētājs Šulcs allaž saka, ka esam taču vienā novadā… […]

Ko dome darīs ar elektrības kāpumu? (4)

– Nupat ir pieaugusi maksa par elektrību. Vai jūs nevarat noskaidrot, vai tādēļ pieaugs komunālo maksājumu tarifi un kad tas notiks? Un vai pašvaldība domā kaut kādā veidā palīdzēt iedzīvotājiem un ietekmēt uzņēmumus. Dzirdēts, ka citās pilsētās jau par to runā. Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis skaidroja, ka ir izrēķināts, kādu ietekmi uz uzņēmumiem […]

Kāpēc padara cilvēkus par izsmieklu? (3)

– Lai arī nu jau viss sniegs gandrīz nokusis, vēl pirms neilga laiks redzēju, kā vīri un sievas dauza mazākos gabalos ielu malās sastumtos sniega kalnus. Man tas šķita dīvaini – var taču kopt pilsētu pēc garās ziemas, kāpēc jādauza sniegs? Cilvēki gāja garām un gandrīz visi izteica pa piezīmei. Saprotu, ka tie, kas norīkoti […]

Kāpēc dome piespiež atteikties no pajām? 

– Mūsu pagastā pagājušajā nedēļā bija iedzīvotāju sapulce, kurā bija uzaicināti pagasta iedzīvotāji, lai runātu par māju «Madaras». Tā ir nepabeigtā māja Lestenes centrā, kuru iedzīvotāji pirms daudziem gadiem izpirka par pajām. Bija atbraukuši uz sapulci domes pārstāvji no Tukuma un lika iedzīvotājiem no šīm pajām atteikties, lai dome šo māju varētu dabūt sev. Man šajā mājā paju nav, bet citi iedzīvotāji tā arī īsti nesaprata, kāpēc viņiem šis pajas atņem. Lūdzu, palīdziet tikt skaidrībā! Vai tiešām novada dome tagad grasās atņemt mūsu īpašumus?

Vai pilsētai ir koku stādīšanas programma? 

– Televīzijā teica, ka vairākās Latvijas pilsētās ir izstrādāta koku stādīšanas programma. Vai arī Tukumā tāda ir izveidota un vai kokus paredzēts arī stādīt, nevis tikai nozāģēt?

Par «Latvenergo» tarifiem (1)

– Zvana no Slampes. Gribēju parunāt par jaunajiem «Latvenergo» tarifiem, kurus arī jūsu laikrakstā aizstāv atbildīgais uzņēmuma darbinieks. Kampaņas sākumā taču apgalvoja, ka tikai 20% klientu patērē vairāk nekā 100 kWh, līdz ar to, uz pārējiem 80% jaunie tarifi neattiekšoties. Pēc tam, kad sabiedrībā un arī masu medijos sāka protestēt, «Latvenergo» apgalvoja – tie būšot […]

Ko darīt, ja nav deklarētas dzīvesvietas? (2)

Redakcijā vērsās kāda ģimene ar bērniem, kura Tukumā dzīvo bez deklarētas dzīves vietas. To viņi zaudējuši uzreiz pēc tam, kad izlikti no dzīvokļa. Citu dzīvesvietu gan atraduši, taču oficiāli viņus tajā deklarēt neviens negrasās. Tomēr tieši tāpēc, ka viņiem nav deklarētas dzīvesvietas, viņi nevar saņemt pabalstu, reģistrēties nodarbinātības dienestā, reģistrēt bērnu bērnudārzā un kārtot citus jautājumus, kur jānorāda oficiāla dzīves vieta.

Pasākumu kalendārs

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2019.09.21 | 9:00

Šautriņmešana Irlavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool