Kur palikt bērnam vasarā?!

– Mani satrauc Tukuma novada domes lēmums – slēgt jūlijā visus bērnudārzus. Varbūt pie reizes dome varētu vecākiem ieteikt, kur lai šai laikā liek bērnus? Ne visi ir tik laimīgi, ka var iet atvaļinājumā tad, kad nav bērnudārza. Es arī biju savu atvaļinājumu jūlijā ieplānojusi, bet nekas nesanāca. Meklēju aukli, prasa līdz pat simt latiem mēnesī. Saprotams, cilvēks grib pelnīt, bet kāpēc pašvaldība nevēlas paņemt no manis legālu naudu un maksāt audzinātājām legālu algu, bet mani ar varu grūž maksāt kādam "uz rokas"? Vai tā veicina ekonomiku?! Rūpējas par bērnu drošību?! Bērnudārzā skaidroja, ka dārziņš jātaisa ciet, jo, pirmkārt, divas nedēļas nebūs karstā ūdens, otrkārt, domei nav naudas, ko maksāt audzinātājām par aizvietošanu. Klausieties, 21. gadsimtā runāt par karstā ūdens atslēgšanu uz remonta laiku ir paša uzņēmuma nespēja risināt problēmas! It kā citās pilsētās nebūtu karstā ūdens padeves, taču tur šādu problēmu nav – uzņēmumi baidās pat uz dienu atslēgt karsto ūdeni, lai nepazaudētu klientus… Bet, kas attiecas uz atvaļinājumiem, arī citas iestādes, piemēram, skolas taču netaisa ciet tāpēc, ka ir atvaļinājumu laiks, parasti atvaļinājumos iet pa kārtai. Saprotams, ka nevar turēt vaļā visas bērnudārza grupas, varbūt – arī ne visus bērnudārzus, bet – kāpēc nevar palikt viens dārziņš jūlijā, kura darbinieki atvaļinājumā ietu augustā? Es pat dzirdēju, ka vienā pagastā bērnudārzu slēdz un audzinātājām piespiedu kārtā jāiet bezalgas atvaļinājumā. Pasakiet, vai tas nav absurds!?

 

Aicina zvanīt

Redakcija: šo jautājumu novada domes vadībai uzdevām preses konferencē 28. jūnijā. Domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka pirms kāda laika divus trīs gadus pēc kārtas bijis dežūrbērnudārzs ar dažām grupiņām:

– No citiem bērnudārziem atnāca bērni – uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Grupas bija pustukšas, un mēs sapratām, ka bērnudārzu aizvēršana uz mēnesi nav problēma. Šai laikā var veikt remontus, sakopt telpas, un nav nepieciešams maksāt otru naudu audzinātājām par aizvietošanu.

Nu bet kur šai laikā likt bērnu?

– Ja uz 500 vai 600 bērniem desmit bērniem ir problēmas… Protams, jārisina katra bērna jautājums, bet vai šie izdevumi maz ir salīdzināmi?!

Māris Rudaus-Rudovskis:

– Pieļauju, ka kādreiz varbūt šādu problēmu nebija, bet tagad ir. Domāju, ka varētu būt kāda viena grupiņa, kurā būtu salikti dažāda vecuma bērni. Otra iespēja – privātie bērnudārzi, jo tos mēs neregulējam.

Vai centrs bērnu pieskatīšanai Tukuma 3. vidusskolā «Ķepa» ir slēgts?

Ēriks Lukmans:

– Vasarā šis centrs ir slēgts.

M. Rudaus-Rudovskis:

– Varam aicināt cilvēkus zvanīt pirmsskolas iestāžu metodiķei Marijai Kazakovai pa tālruni 63107276 (Aicinām zvanīt arī mums uz redakciju pa tālruni 63125216 vai 28444558. – Red.) un teikt, ja ir problēmas ar bērnu atstāšanu. Tad mums būtu informācija par šādiem bērniem, un varētu šo jautājumu risināt. Ja šādu zvanu nebūs, tad arī zināsim, ka problēma nav aktuāla.

Var vērsties privātajos dārziņos

Mēs sazinājāmies ar privātā bērnudārza «Avenīte» vadītāju Evitu Akermani un noskaidrojām, ka bērnudārzs strādās visu vasaru un uzņems visus bērnus, kuru vecāki to vēlēsies – šādas iespējas dārziņam ir. Arī pagājušajā vasarā bijusi līdzīga situācija, kad pašvaldības bērnudārzi uz mēnesi tika slēgti un vecāki bērnus veda uz «Avenīti».

P.S. Aktuāls paliek jautājums arī par to, kā un kur nodarbināt jaunākā skolas vecuma bērnus. Arī par šīm problēmām, iespējams – arī risinājuma piedāvājumiem, aicinām zvanīt redakcijai, tālrunis 63125216 vai 28444558. 

Komentāri

 1. No 600 10??? Tie ir noteikti, tie, kas tiešām Jums zvanīs un lūgsies. Pēc Jūsu atbildēm skaidrs, ka Jūs šis jautājums maz uztrauc.
  Citās vēl mazākās pilsētās ir vairāk dārziņu, nekā pie mums. Ko piedāvā Tukums? Reāli divus dārziņus un vēl tos nevar redz atļauties uzturēt.
  Par remontiem – muļķibas, pat slimnīcas remontē un slimniekus ārā nedzen!!!
  Tieši tā Avenīti Jūs neregulējat, bet vai esat lietas kursā, cik par to dārziņu ir jāmaksā mēnesī? Jā, jā tie ir 76-78 Ls mēnesī. Vai to mēs vecāki varam atļauties?
  Ja gribēšana būtu visu varētu izdarīt!!!

 2. Zuzei žetons!!! Protams , ka maz uztrauc!!! Tā ir problēma, ka mazo nav kur atstāt..jūlijā Un paldies manai darbavietai , ka jūlijā divas nedēļas iedeva atvaļinājumu, bet par tām otrām divām ko man domāt??? Pareizi, vai ēnu ekonomiku atbalstīt???

 3. Bauskas novadā jūlijā sarīkota bērnu nometne, kur var piedalīties dažādu vecumu bērni. Tas ir viens no iespējamiem risinājuma variantiem arī Tukuma novadam, bet tikai jau nākamgad.

 4. Mani šis jautājums ļoti satrauc.
  tieši tā, Avenītē maksa ir 76 – 78Ls un, ja ir divi bērni, tad nu diemžēl, šogad to atļauties nevaru. Arī atvaļinājumu iedeva tikai divas nedēļas, kur bērnu atstāt pārējā laikā – padomu nav. Bērnu tēvs tikko sācis strādāt jaunā darbavietā, atvaļinājums nav. Viena ome strādā, otra kopjama.
  Vienīgais variants – vest 1.jūlijā uz Domi, lai Šulcs pieskata 🙂

  Un vēl piebildīšu, tas, ka tikai 10 bērniem no 500-600 Tukuma bērniem ir problēmas, un dežūrgrupiņas ir pustukšas, vai tas neliecina, ka bērnudārzu rinda ir "galīgi garām". Mans bērns tika tajā grupiņā, kur tika visi "bezrindas" bērni. Realitātē, vasarā, un arī skolēnu brīvlaikos, grupiņā paliek 3-4 bērni, jo visi tie, kas tika ar dažādām priekšrocībām, bērnudārzs nemaz nav vajadzīgs. Gadu jaunākā grupiņa (kad visas priekšrocības atcēla) ir pilna arī vasarā. Arī Avenītē visas grupas ir pilnas. Un to bērnu vecāki diez vai Jums zvanīs

 5. Visus, kam ir bērni šis jautājums uztrauc.

  Vietas šogad piešķirtas, a cik bērnu paliek kā jau katru gadu aiz strīpas. 2006 gada dzimušie uzņemti 2 bērni, tātad nākamgad 2007. gada dzimušos ar uzņems kādus 2, a aiz strīpas paliek cik, nerunājot jau par 2008. gada dzimušajiem tur aiz strīpas 130. Tas nozīmē, ka tik daudz bērni vispār nekad netiks dārziņā. Cerams, ka skolā ņems!

  Starp citu, kāds ir lietas kursā, kā ir ar jaunā dārziņa celtniecību?

 6. Laikam jau jaadomaa tikai par Jums miilie,bet vai audzinaataajaam atvalinaajumu nevajag,ko! Un jaa,arii remonti,uudens,tas jaadara vasaraa,ne jau tikai muusu pilseetaa taa ir,taapeec jaadomaa nu pasiem un laiciigi,kur pa so laiku atstaat savus beernus,taa notiek katru gadu,buutu taa kaa jaazin,nav ko tagad sausminaaties!!!

 7. Atvaļinājumu vajag visiem, bet nekur nav tā, ka aiziet visi uzreiz!!!

  A par remontiem – zuze jau pareizi teica!

  Tā ir visur? Nu nevajag tikai, piemēram Talsos ir 5 valsts dārziņi un trijos ir dežurējošās grupas, tāpat arī Saldū ir 4 dārziņu, un saucamā bumbiņu istaba, kur var atstāt bērnus uz visu dienu par 3Ls utt

 8. Nu taa gan 30.06.2010 13:59:18, Bērnudārzs nav vienistabas dzīvioklītis,grupu atrašanās vietas var pamainīt remonta laikā, to taču var darīt pakāpeniski.Un jūlijā tāpat visu nesaremontēs, ja kas..Un Tukuma pilsēta ir vienīgā laikam , kur nav atrisināts šis jautājums, bet tas jau laikam Domes lauciņš….

 9. remonti grupās sākās jau jūnijā un tad problēmu nav? Un, kas gan tas par priviliģēto stāvokli, ka atvaļinājums ir pilni divi mēneši? Forši ne? Tiem, parastajiem strādājošiem, kam bērni ir tikuši bērnudārzā, atvaļinājums ir divas nedēļas līdz mēnesi garš, lielākai daļai nākas kombinēt abu vecāku atvaļinājumus, iesaistot arī vecvecākus. Pedagogiem un bērnudārzos strādājošiem, kuru bērni tiek bez rindas (un tādu ir diezgan daudz) atvaļinājums, vieniem 3, otriem divi mēneši, kuru laikā viņu bērni ir mājās, un bērnudārzos esot tukšas grupas!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.