Kas notiek ar vidusskolu 10. klasēm?

– Visu laiku lielajā presē runā par skolām, kuras no rudens paliks un kuras slēgs, bet Tukuma novadā nevienam nav ne jausmas, vai visas tās vidusskolas, kuras ir tagad, pastāvēs vai nepastāvēs.

– Visu laiku lielajā presē runā par skolām, kuras no rudens paliks un kuras slēgs, bet Tukuma novadā nevienam nav ne jausmas, vai visas tās vidusskolas, kuras ir tagad, pastāvēs vai nepastāvēs. Kā lai bērns zina, kur iesniegt dokumentus? Iesniegs, bet skolas nebūs, vai arī citās atkal nebūs vietu un uz skolu  būs tālu jābrauc? Kāpēc pašvaldība par to neinformē?

Redakcija: Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītājs Normunds Rečs skaidroja, ka šobrīd ne Izglītības pārvalde, ne arī lauku skolas nevar pateikt, vai tās spēs nokomplektēt vidusskolas 10. klasi, vai nespēs, jo visu vasaru skolēniem ir iespēja iesniegt dokumentus. “Jebkurā gadījumā visas sešas mūsu vidusskolas plāno atvērt 10. klases, bet precīza informācija tiks apkopota 15. augustā.”

Vaicāts, vai arvien ir spēkā nosacījums, ka no jaunā mācību gada 10. klasē jābūt 10 skolēniem, lai klasi atvērtu, N. Rečs apstiprina, ka normatīvie akti to paredz: “Lauku vidusskolām ir jāizpilda viens no diviem nosacījumiem – vai nu jābūt desmit skolēniem desmitajā klasē, vai arī – 27 skolēniem vidusskolā kopumā. Līdz ar to var būt arī tā, ka 11. un 12. klasē ir vairāk bērnu, bet 10. klasē tikai septiņi vai astoņi, arī tad 10. klasi varēs atvērt.” Interesējoties, kas notiks tad, ja tik daudz skolēnu nebūs, N. Rečs skaidroja, ka vidusskola arī tad netiek slēgta: “Ja skola nevar izpildīt nevienu no rādītājiem, tad tā nevar atvērt 10. klasi, taču vidusskola netiek slēgta – 11. un 12. klases skolēni turpina mācīties, kamēr pabeidz skolu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.