Kāpēc Tukuma novads pārcēlis savu robežu?

Pagājušajā nedēļā bija patīkams jaunums – uz Ventspils šosejas tika uzstādīta zīme "Tukuma novads". Tā bija tā labā ziņa. Taču tik labi vis nebija. Pūres pagasts vienmēr ir lepojies ar saviem uzņēmējiem, tai skaitā kafejnīcām – Ventspils šosejas malā astoņu kilometru posmā mūsu pagastā vienmēr bijušas četras kafejnīcas «Pie Jāņa», «Laipas», «Apšukrogs» un «Sumbrs». Taču tā kā ceļa zīme "Tukuma novads" nu uzlikta kādu kilometru no Kandavas novada robežas, «Apšukrogs» un «Sumbrs» atrodas jau aiz šīs zīmes. Agrāk viesiem varējām teikt, ka tās atrodas mūsu pagastā, taču tagad tā vairs nesanāk. Varbūt tā ir novada optimizācija, tomēr liekas jocīgi, ka labas lietas, ar kurām varētu lepoties, esam atstājuši aiz robežas. Gribētus uzzināt oficiālo viedokli.

Novada domes preses konferencē 26. aprīlī Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Indulis Zariņš atzina, ka joka vai kļūdas pēc, turklāt bez cīņas, zināma Tukuma novada teritorija atdota uz Jaunpils un Kandavas pusi: "Bet, nopietni runājot, ir notikusi kļūda. Zīmes uzlika sertificēta firma SIA «Signum», kam tika iedotas precīzas norādes, kurās vietās šīs zīmes jāliek, bet… Diemžēl no deviņām uzliktajām zīmēm septiņas bija nepareizās vietās – lielākā atšķirība no īstās robežas bija trīs kilometri. Ceru, kas tagad šī kļūme jau ir novērsta." I. Zariņš gan atzina, ka šis fakts nav palicis nepamanīts, jo novada iedzīvotāji bija patiešām satraukušies, kāpēc Tukuma novads bez cīņas atdevis zināmas platības.

Komentāri

  1. Lūk ko nozīmē uzticēt darbu "Zīmes uzlika sertificēta firma SIA «Signum», " Viņiem serifikāts par mieta rakšanu zemē, bet kuram sertifikāts par vietas norādīšanu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.