Kāpēc nekursēs autobuss?

Šorīt Jauntukuma iedzīvotājus pārsteidza ziņa, ka autobuss 7.35 no Jauntukuma no 7. jūlija līdz 31. augustam nekursēs. Domājams tādēļ, ka nav īpaši daudz braucēju. Šorīt bijām 15 braucēji, citos rītos ir apmēram tikpat. Domāju, ka tas nav tik maz, lai nekursētu vismaz mazais autobusiņš. Iepriekšējais autobuss atiet 7.25 (it kā jau nav liela starpība, un tomēr). Vasara ir tas laiks, kad ar rīta autobusiem uz pilsētu var aizbraukt normāli, t.i., autobuss kursē paredzētajā laikā (kas skolas laikā nenotiek praktiski nekad!) un nav tā trakā skolēnu grūstīšanās. Tagad SIA «Tukuma auto» ir dažādas ietilpības autobusi, varētu taču sakārtot braukšanas grafikus tā, lai vasarā no rītiem kursētu jaunie, "mazie" autobusiņi, bet laikā, kad ir daudz braucēju, lielie. Vakar, piemēram, 18.15 uz Jauntukumu kursēja mazais autobusiņš, bet cilvēku bija daudz… Bet Jauntukums jau nav tālu, var pastāvēt arī kājās, galvenais, lai autobusi vispār kursētu. Varbūt jāveic kāda aptauja, lai noskaidrotu, ko cilvēki domā par šādu jauninājumu?

SIA «Tukuma auto» valdes priekšsēdētājs Ilgvars Kalniņš pastāstīja, ka autobuss 7.35 noņemts nepietiekamās pasažieru plūsmas dēļ, un par to jau laikus izlikti paziņojumi:

– 7.25 viens autobuss ar aptuveni 10 pasažieriem regulāri kursē, nākamais bija pēc desmit minūtēm – 7.35 un arī tajā bija ap 10 cilvēku. Pasakiet, vai ir jēga ar desmit minūšu intervālu dzenāt divus pustukšus autobusus? Turklāt tas 7.35 bija vairāk domāts skolēniem un kursēja līdz Mākslas skolai. Varbūt, ka lielā autobusa vietā tiešām dažreiz jālaiž mazais, bet tas jau ir cits jautājums.

I. Kalniņš skaidroja, ka diez vai varēšot pārliecināt cilvēku, kas jaukā dienā būs izlēmis no Jauntukuma uz centru iet ar kājām, to nedarīt.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *