Ģirts Ruģelis

Kāpēc kapos vairs nav konteineru?

Jūs jautājat: – Jau pirms laba laika gan Veļķu kapos, gan Vilkājas kapos tika aizvesti prom lielie konteineri. Cilvēki gāja kopt savu tuvinieku kapiņus, bet vietas, kur bērt atkritumus, nebija. Tajā pašā laikā vietā, kur bija konteineri, nu ir uzlikts uzraksts – atkritumus nemest. Kur mums likt atkritumus, bērt maisā un nest pie domes?

Lai noskaidrotu situāciju, sazinājāmies ar Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli.

Viņš paskaidroja, ka konteineri aizvesti tādēļ, ka daļa tukumnieku kapu konteineros izmet ne tikai kapu atkritumus, bet gan visu citu – atkritumos varot atrast visu iespējamo – sākot ar apsveikuma kartiņām omītei un grāmatām, līdz pat riepām un kāzu kleitai. Nemaz nerunājot par laikam jau “aizgājēju” divreiz gadā iztīrītajām garāžām un pagrabiem…

Uz jautājumu ko darīt tiem, kas godīgi vēlas izmest sagrābtās lapas un vecos ziedus, Ģ. Ruģelis skaidroja, ka tur, kur iepriekš bijis konteiners, varot nolikt savus maisiņus ar lapām un ziediem, kurus no kapiem izved trīs reizes nedēļā. Patiesībā tas esot arī ekonomiskāk, jo izvest tonnu nešķirotu sadzīves atkritumu izmaksājot 64,01 eiro tonnā (bez PVN), savukārt bioloģiskie – 20 eiro tonnā. Izgāzt konteineru un to pāršķirot pēc tam, kad bioloģiskie un sadzīves atkritumi ir samaisījušies, esot daudzreiz grūtāk nekā šobrīd sašķirot atstātos atkritumus maisiņus: “Es nesaku, ka visi tukumnieki ir tādi, bet, kamēr viena daļa nesapratīs, ka kapu konteineros nevar mest vecās riepas un citus sadzīves atkritumus, nekas nemainīsies. Svarīgi ir, lai cilvēki saprastu, ka visi šie atkritumi ir jāved uz «AAS Piejūra», nevis jāmet mežā vai kapu konteineros – lūk, pret šādu rīcību būs cīņa,” skaidroja Ģ. Ruģelis.

Komentāri

  1. Nav jau tā, ka tur būtu tik daudz atkritumu katram cilvēkam, ka nevarētu aiznest majās, ko atnesa.

  2. Tukumā vispār dzīvo cūkas,kuri nemaksā par miskastēm,bet ved savus mēslus uz kapiem un daudz dzīvokļu māju konteineriem. Tukuma pašvaldības policija vispār neko nedara lietas labā,liekēži.

  3. Man patiešām nav saprotama tā mūžīgā aizvainošana, ka visu nelaimju un atkritumu radītāji ir individuālo māju īpašnieki. Nav saprotams, kāpēc pašvaldības policija beidzot nenoskaidro māju sarakstu, un vienkārši atkritumu saimniecība iesniedz noslēgto līgumu sarakstu, tad arī ,sodiet un sauciet pie atbildības tos ,kuriem nav šie līgumi. Mani piemēram tas apvaino, ka visu laiku vainīgi, bez vainas vainīgie.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *