Kad ir jādeklarē skaidra nauda?

Vasara – lielo ceļojumu laiks, un redakcija – varētu atgādināt saviem lasītājiem, īpaši uzņēmējiem, kas dodas darījumu braucienos ārpus Eiropas Savienības valsts robežām, ka, šķērsojot ES robežu, ir jādeklarē skaidra nauda.

– Tagad ir vasara – lielo ceļojumu laiks, un jūs – redakcijas darbinieki – varētu atgādināt saviem lasītājiem, īpaši uzņēmējiem, kas dodas darījumu braucienos ārpus Eiropas Savienības valsts robežām, ka, šķērsojot ES robežu, ir jādeklarē skaidra nauda. Īsti neatceros, cik liela tā summa bija, bet nepatikšanas, to nedarot, var iznākt gana lielas.

Redakcija: Kā skaidro Valsts ieņēmumu dienestā (VID), ja persona iebrauc Eiropas Savienībā vai izbrauc no tās un ved skaidru naudu 10 000 EUR apmērā vai vairāk (vai ekvivalentu summu citās valūtās), tā ir jādeklarē. Turklāt ir jāatceras, ka skaidra nauda ir ne vien banknotes un monētas, kas laistas apgrozībā un ir likumīgs maksāšanas līdzeklis, bet arī čeki, vekseļi, maksājuma uzdevumi, ceļojuma čeki, kā arī neaizpildīti čeki, vekseļi, maksājuma uzdevumi un citi finanšu instrumenti, kuri dod tiesības saņemt naudu, ja tie ir parakstīti.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 29. jūnija, numurā ŠEIT!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.