Ceļu labos, bet netīrīs

– Gribēju vaicāt, kad tiks sakārtota iela aiz «Straumes» spēkbarības rūpnīcas, kas ved uz «Formulas» autoservisu? Jau gadus četrus pa šo ieliņu izbraukt nav iespējams. Ja pretī brauc kāda automašīna, tad stāvi un gaidi, jo bedru dēļ izmainīties praktiski nav iespējams; izbraucot no servisa, automašīna atkal ir beigta! Gribētos zināt, vai Tukuma novadam ir kāda atbildība par to vai nav?

– Gribēju vaicāt, kad tiks sakārtota iela aiz «Straumes» spēkbarības rūpnīcas, kas ved uz «Formulas» autoservisu? Jau gadus četrus pa šo ieliņu izbraukt nav iespējams. Ja pretī brauc kāda automašīna, tad stāvi un gaidi, jo bedru dēļ izmainīties praktiski nav iespējams; izbraucot no servisa, automašīna atkal ir beigta! Gribētos zināt, vai Tukuma novadam ir kāda atbildība par to vai nav?

Tukuma novada domes komunālā dienesta priekšnieks Guntis Leksis apliecināja, ka novads atbildību uzņemas, tikai jāmeklē līdzekļi, par ko ceļus sakārtot; šobrīd jāiztiekot ar izdzīvošanas budžetu – valsts atņēmusi 37% Ceļa fonda naudas; jāiztiek ar Ls 10 000 uz 109 km mēnesī. "Mēģināsim tās bedres tuvākajā laikā aiztaisīt, taču ne ar asfaltu. Bet ziemā tad netīrīsim – nebūs par ko," – tā G. Leksis.

Komentāri

 1. Šis ceļš vismaz 10 gadus ziemā nav tīrīts par pašvaldības līdzekļiem ,bet gan par vietējo uzņemumu līdzekļiem,kā arī labots par uzņemēju naudu l5 gadus.

 2. Uzskatu ka bedres aiztaisīt , bez cietā seguma ,nav nozīmes .Īslaicīgs rezultāts un nevajadzīgi izšķērdēti līdzekļi .Varbūt beidzot, nu jau Tukuma novada domei ,ir jāatrod līdzekļi ceļa salabošanai un uzturēšanai kārtībā . Visus gadus no Tukuma pilsētas domes ir bijušas atrunas , ka ceļu , jeb Straumes ielu , remontēt nevarot jo tā esot uz draudzes zemes . Savukārt ceļa posms no Ventspils šosejas līdz Slocenes tilta vidum atradās Tumes pagastā .Tumes pagastam ceļu remontēt , it kā neļāva trūcīgais budžets , un šo ceļu jau izmanto Tukuma pilsetas uzņēmeji . Tā visus gadus , kā nu macējuši un varējuši šo ceļa posmu un nevienam nepiederošo tiltu , remontējuši un uzturējuši blakus esošie uzņēmēji .Par kuru atbalstu un uzņēmējdarbības veicināsanu šajā pilsētras nostūrī , kaut vai ar esošās infrastruktūras uzturēšanu un uzlabošanu Dome ir aizmirsusi .

 3. Par bedrēm , viss saprotams , bet par cela zīmēm galīgais haoss . Jādod ceļš kuri izbrauc no Strumes stāvvietas uz ielu . Pilnīgi nepārskatāms , radot avarijas situācijas , braucot virzienā uz Ventspils šoseju . Vajadzētu sakārtot , un ko par to domā atbildīgie dienesti .

 4. Mūsu firma beidzamajos gados šī ceļa remontā ir ieguldījusi ap 6000Ls. Apmaksājam gan bedru remontu,jauna seguma posma uzklāšanu,sniega tīrīšanu.Esam paši remontējuši tiltu.
  Iepriekšējos gados nebija problēmu vienoties ar apkārtējiem uzņēmumiem un līdz ar to šā ceļa posma uzturēšana bija iespējama. Šobrīd situācija ir mainījusies…kāda firma ir bankrotējusi,kādam vienkārši nav līdzekļu un līdz ar to nepieciešamo remonta summu nav iespējams savākt.
  Vispār…vai mūsu pienākums ir remontēt par ceļu ???

 5. nu ja, pilsetas galvam jau pa tadu celu nav jabrauc, jo baidas pazaudet savu glauno automasinu ritenus. Bet mes kas ikdiena braucam pa so celu dabonam braukt. interesanti par ko mes maksajam lielos cela nodoklus, sim celam jau sen vajadzeja jaunu segumu uzliet, un ar ajaunu segumu, nevis ka musu valti pienemts ar aizlapisanu, kura nekam neder. Domei jau nu vajadzetu padomat par to, jo ja jau netira so ielu kas butu jadara pasvaldibai, tad vismaz varetu uzlikt jaunu segumu, nauda jau pa siem gadiem ieekonometa uz vietejo firmu izlietotajiem lidzekliem , uz to pasu sniega tirisanu, kuru pasvaldiba pa siem gadiem nav darijusi.

 6. nja un runajot par to zimi kas atroda uz straumes iela, vaitad izbraucot no pagalma ir galvenais cels, kur diez skatas instances ka zimes saliek katrs ka grib. Ceru ka pasvaldibas spes sakartot so sasapejusos jautajumu gan par bedrem gan par CSDD noteikumiem kur jastav zimei. Pasvaldiba sedosie, iesedieties savos auto un pameginiet izbrauk pa so ielu un apskatieties uz zimem

 7. ,,Celu labos bet netiris,, virsraksts labs, bet kad pedejo reizi pasvaldiba ir tirijusi so ielu, pasvaldiba ne labo so ielu ne tira, ja nebutu vietejie uznemumi tad sis ielas vispar nebutu

 8. Uzskatu ka bedres vajadzetu salabot.bedres iespaidiegas ka pat ar riteni nevar izbraukt.Pagajuso nedelu bedres rezultata nokritu,guvu galvas traumu un ari ritens pa galam.Slimibas del nacas kavet darbu.

 9. Uzskatu ka bedres vajadzetu salabot.bedres iespaidiegas ka pat ar riteni nevar izbraukt.Pagajuso nedelu bedres rezultata nokritu,guvu galvas traumu un ari ritens pa galam.Slimibas del nacas kavet darbu.

 10. Leksa kungs kad tad sis cels ir tirits? Bedres ir grandiozas, ar auto seit ir jabrauc ka pa slaloma trasi, un tad vel ir jacer ka kada bedre netrapisi un aizbrauksi bez auto defekta.

 11. 10000. ls. uz 109. km. mēnesī , tas ir 91.74. ls. uz 1. km. mēnesī jeb 1100.88. ls. gadā uz 1.km. Domāju ka ar šo summu varetu celu salabot.Ņemot vērā domes ekonomiju 20.gadu garumā par pamatu ņemot patreizējo izdzīvošanas budžetu uz uzņēmēju rēķina ir ieekonometi 22017.60 ls. Laiks labot un tīrīt .Un interesanti vai šajos 109.km vispār ir iekļauts šis ceļš .

 12. Cik ilgi mes bojasim savus auto braucot pa so celu, tad lai pasvaldiba mums atmaksa auto remontu, ja jau reiz nevar salabot bedres. Prieks ka kads sak ierunaties pa so jautajumu, ir cilveki kuri brauc pa so celu bet nav tik daudz tas naudinas lai varetu biezi dzit masinas uz servisu. Tas bedres ari nevar redzet tad kad nolijis lietus jo vinas nevar redzet. Un to cela zimi jau sen vajag parlikt uz Straumes celu. pasvaldiba sakat beidzot kautko darit, nevis tikai solit jeb atrunaties

 13. Ziemā nav bijusi vēlēšanās ar ko tīrīt un cik var saprast arī nebūs . Ceļš nav bijis labots un varbūt būs pielabots uz vienu nedēļu. Tad kāpēc man , Tukuma pilsētas iedzīvotājam jāpilda saistošie noteikumi , jātīra piegulošā teritorija ,un citas prasības . Varētu padomāt ka mūsu maciņš ir palicis biezāks un vēders resnāks . No rīta pamostos , lai tiktu uz attīrīto ceļu ziemā, jārok , nobraucot no šosejas atkal jārok .Viss notiek pēc principa , mēs domē darām kā gribam ,izdzīvošanas budžets , bet Jūs pildat saistošos noteikumus . Jā nē , tie kas dzīvo no mūsu nodokļiem uzliks sodu . Bet neskatoties uz to , man patīk dzīvot Tukumā.

 14. No tās lielās naudas tām jaunajām domes telpām mazāk vajadzēja atlicināt ka tikai pašiem labi kur tur tauta un ceļi, citiem skabargu redz paši sev baļķi neredz.

 15. Neesmu redzējusi, ka šo ceļu tīrītu kāds kā paši vietējo ar savu tehniku. Nav vērts apspriest bedru lielumu vai dziļumu, ceļš nav labots jau divus gadus, tā kā domāju pēdējais laiks aicināt ciemos BEZ TABU vai TAUTAS BALSI, savādāk domeniekiem šis ceļs ir pārāk tālu no acīm lai to sakārtotu.

 16. Nu jaa, atbrauca divi onkulisi apskatijas vienu bedriti un aizbrauca, tikai laikam jau ka bija personiga automasina jo brauca ar tadu atrumu ka gliemezi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.