Attēlam ir ilustratīva nozīme

Būtu labi, ja būtu šķirojamais konteiners

Lasītājs jautā: – Jautājums ir par Ozoliņu kapiem Tukumā. Mēs ģimenē šķirojam atkritumus, un skatos, kapsētā konteiners līdz augšai piemests ar visu ko, ieskaitot plastmasas maisiņus, sveču turētājus, papīrus un tamlīdzīgi. Varbūt arī kapos būtu iespēja uzstādīt šķirojamo atkritumu konteinerus, ņemot vērā, ka šī tomēr ir lielākā pilsētas kapsēta?

Redakcija: interesējāmies par šādu iespēju Tukuma novada domē. Kā skaidroja priekšsēdētājs G. Važa, teorētiski ir iespēja šādu variantu izskatīt. Bet, ko jāņem vērā, tā dēvētie kapu atkritumi, piemēram, plastmasas svecīšu ietvari tāpat, visticamāk, nav šķirojamie atkritumi un gala rezultātā tāpat nonāk pie sadzīves atkritumiem. “Ir tā, ka pat tetrapakai no septiņām kārtām, kā noprotu, pārstrādājamas ir tikai kādas trīs,” uz problēmu norāda priekšsēdētājs. Vēl arī tas, ka šķirojamo atkritumu konteineru, ja liktu, tad tos novietotu pie vārtiem, nevis pašā kapsētā. Īsāk sakot, – iespējas vētīs. G. Važa arī atgādināja, ka jautājums par kapsētām un atkritumiem ticis aktualizēts arī Tukuma iedzīvotāju konsultatīvajā padomē. Tomēr līdzšinējā pieredze, ka konteineros, kas tiek novietoti pie kapsētām, vairākums ir nevis atkritumi, kas nākuši no kapsētas, bet, kā redzams, no mājsaimniecībām. Tā ir problēma, kam risinājums vēl nav raksts.

Komentāri

  1. Variebas un Vānes pagasts arī ļoti gaida stikla konteinerus.Pat cilvēks brauca un vāca parakstus no iedzīvotājiem. Un mums atsaka.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *