Aculiecinieka foto

Biogāzes ražotājs SIA «Agro Lestene», iespējams, apdraud vidi Lestenē

10. aprīļa rītā redakcijā ieradās kāda Lestenes pagasta iedzīvotāja, kas bija sašutusi par nekārtībām, ko pašā ciemata centrā atļaujas radīt biogāzes ražotājs SIA «Agro Lestene»: “Kāpēc mums ik dienu jājūtas apdraudētiem un jāsamierinās ar nekārtībām, kādas savā uzņēmumā pieļauj biogāzes ražotājs?”

10. aprīļa rītā redakcijā ieradās kāda Lestenes pagasta iedzīvotāja, kas bija sašutusi par nekārtībām, ko pašā ciemata centrā atļaujas radīt biogāzes ražotājs SIA «Agro Lestene»: “Kāpēc mums ik dienu jājūtas apdraudētiem un jāsamierinās ar nekārtībām, kādas savā uzņēmumā pieļauj biogāzes ražotājs? Teritorija ir nesakopta, pērn nepļautā zāle nu pārvērtusies leknā kūlā. Visur lidinās polietilēna plēvju gali. Teritorija nav normāli nožogota, žogs vairākās vietās izgāzies, un nu pavisam brīvi bīstamajiem digestāta dīķiem var piekļūt arī bērni. Te ir runas par reālām briesmām dzīvībai un veselībai. Digestāta krātuves ir gana dziļas un cietā virskārta – mānīga. Cik tur vajag, lai notiktu nelaime!? Bet tur vēl kā kronis visam ir vaļēja kanalizācijas aka! Vēl teritorijā ir grāvis, kur var redzēt, ka tikuši pludināti kaut kādi mēsli. Savulaik rakstījāt par ekoloģisko katastrofu Šlokenbekā, kur gāja bojā zivis, bet mums te ir ekoloģisks apdraudējums visai videi un cilvēkiem!”

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 13. aprīļa, numurā ŠEIT!

Komentāri

 1. Smakas un nesakopta vide pieder pie brīvā tirgus izpratnes latviešu skatījumā. Galvenais, ka kādam savējam bizness rullē, bet tauta jau šajā procesā ir tikai tāds piedēklis – tā ir nepieciešama vien jaunu strādnieku atražošanai un nodokļu maksāšanai. Savādāk jau kungiem būs jāsāk strādāt pašiem, bet tas taču ir kaut kāds anahronisms “brīvas un demokrātiskas sabiedrības” apstākļos.

 2. Zariņ,kur skatījies?Kā tur īsti ir? Ozolniekos traktori pa ielu nedrīkst braukt,Lestenē pašā centrā kas notiek…
  Zariņ,par bezatbildību ārā no domes,ar visu savu bandu.

 3. Kas atkal par kliegšanu, Nu jau skatos viss Tukuma ziņu zieds uzkritis Lestenes uzņēmējam! Jau bildēs var redzēt attālumu līdz Lestenes centram- vismaz 1 km, nepārspīlējot! Arī pārkāpumi ir gaužām niecīgi un pavasarī, pēc ziemas piedodami! Vai arī laukos kādam mēslu smaka un traktori nepatīk?

  1. Jā,riepenei un Polenei lauki ar visiem traktoriem un laukiem nepatīk,tā kā lauksaimnieki nemeklējiet palīdzību riepu servisā Autorats

   1. Tur blakām tek Lestenes upīte un visi sūdi, jeb virca aiziet arī pa upīti.Manuprāt Lestenieki ir ļoti klusi un šito visu biogāzes cūcību pacieš. Smird un smird viss. Vietējie jau ir samierinājušies. Kādreiz pēc maizītes smaržoja. Nu tagad jau pieci gadi pēc sprāgoņiem smird, jo tajā biogāzē visas Ķekavas sprāgušās vistas aiziet.

  2. Nu attālums līdz centram varbūt arī ir 1 km. Bet cik km smakas tālu var justs. Karstajos vasaras vakaros vispār nav ko elpot 5 km radiusā ap to “biocentru”.
   Baigi garšīgi šašļiki sanāk, mēs tak ari gribam atpūsties.

 4. Starp citu, tad kad Tukumā nodega kūla ezera teritorijā neviens žurnālists no avīzes neiedomājās, ka pašvaldības nolaidības rezultātā tika apdraudētas vairākas mājas, vairāku uzņēmumu īpašumi, un pat dzīvības, par to nekāds skarbais raksts neparādījās, bet par šo uzņēmīgo cilvēku, vai uzņēmumu, kurš strādā laukos, pietiekošā attālumā no ciema centra var šādi sarakstīt!

 5. Vispār jau Biogāze ir labu gabalu nost no apdzīvojamās platības un uzskaitīti ir niecīgi sīkumi. Par to kondensāta aku, viņa gandrīz vienmēr ir vaļā,lai var izsūkt lieko ūdeni ja pumpis nenostrādā. Tur pat kaķi nestaigā,kādi vēl bērni… Par digestāta krātuvēm gan tiesa, būtu labāk pārtaisījuši projektu un uztaisījuši kā fermenteriem jumtu. Būtu noslēgts un vēl savus 3% gāzes varētu savilkt,ja ne vairāk. Smaka vairāk nāk no fermas,kā no biogāzes,bet ir gan no vienas,gan otras. Lai kā nebūtu,sava daļa no iedzīvotājiem,kāda puse strādā Agro Lestene un Sia Lestene. Cilvēkiem vismaz ir darbs un kaut ko dara. Un kur tur Vītols? Ir pietiekami daudz atbildīgie atstāti,lai pašam tur nebūtu lieki jādomā kas un kā.

  1. Neko nesapratu no Aristiona. Kas tie par 3% gāzes, ko vēl varētu savilkt? Te ir runa par vides prasībām, kas, izskatās, ka netiek ievērotas.

  2. Kādas muļķības tas Aristions raksta, tās SIA Lestenes fermas jau 30 gadus pastāv un smakas ir normālas, kā jau no kūts un skābbarības, skābsiena smaka. Visu cieņu SIA Lestene vadībai un darbiniekiem, tur viss kārtībā un viss sakopts.Pat fermu teritorija apzaļumota.
   Par to digestāta krātuvi taisnība, ka vajaga jumtu. Un teritorija jāsakopj, žogi jāsalabo. Akām ir vajadzīgi vāki.

   1. Kurā vietā, kādas muļķības? Ja neziniet,vai neesiet pamanījuši,tad biogāzes kompleksa izveides laikā, tika izveidots jauns fermu komplekss, kas nu galīgi nav līdzīgs tai fermai,kura bija tos 30gadus atpakaļ. Abi kompleksi ir izveidoti saskaņoti un ar apdomu. Tas nozīmē,ka kūts visi mēsli aiziet līdz vienai telpai kur tie tiek sakulti,kuras procesā rodas lielākā smaka un tad mēslu masa tiek padota uz lagūnu, ja fermenteros nav pietiekami vietas. Janka, kas tieši tev nav saprotams? Rakstš ietbruna par kaut kādiem žogiem, pieņemu ka par lagūnas nožogojumu… Ja no jaunās izveidotās lagūnes kaut kas noplūst, tad tā jau ir nolaidība. Pēc būtības, jeb idejas visam jābūt plānveidā izvestam,lai lagūna nepāriet pāri malām. Tad vēlviens labums no jumta kā fermenteriem,tas ka smakas praktiski nebūtu, jo visas masas būtu zem jumtiem. Rakstā ir pieminēts vārds iespējams, mūsdienīgā stilā. Bildēs neko traģisku nevar redzēt, tātad iespējams arī ka viss ir kārtībā.

  1. Tai bildē jau redzams , ka tās akas sen bez vākiem. Vecā kūla ieliekusis tai akā.Labs jautājums Pētersonam, kāpēc akas var būt bez vākiem?

 6. Izskatās, ka trīs ntz žubītēm un vēl tantukam no Lestenes sarkanais žigulis, ka tā sametās uz vienu roku. Nesmuki no jūsu puses, nesmuki!
  Bet ja nav ko rakstīt, tad labāk nerakstiet neko, vai arī atreferējiet Annu Brigaderi, nevis ceļat neslavu.
  Bet jā, kā tad palika ar milzīgo nosvilināto teritoriju bijušā Tukuma ezera vietā? Tur viss laikam bumbās, jo simto reizi pierādās, ka ar pašvaldību esat uz vienu roku, bet pret uzņēmējiem kā šakāļi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.