Zemgalē par mājsēdes ierobežojumu neievērošanu uzsākti 568 administratīvā pārkāpuma procesi

Laika posmā no 30. decembra līdz 4. janvārim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumu laikā tika pārbaudītas 4026 personas. Par noteiktā pārvietošanās aizlieguma laikposmā no pulksten 22.00 līdz 5.00 neievērošanu tika uzsākti 568 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī doti 899 preventīvi norādījumi. Vienai personai piemēroti 3 sodi – 50, 1000 un 1500 eiro apmērā.  

Zemgalē brīvdienu mājsēdes kontroles pasākumos pavisam kopā tika iesaistītas 802 Valsts policijas amatpersonas, kuras pildīja savus pienākumus ciešā sadarbībā ar 148 pašvaldību policiju, 5 Valsts robežsardzes un 340 Zemessardzes darbiniekiem. Kontroles pasākumu nodrošināšanā tika izmantoti 378 Valsts policijas, 73 pašvaldību policiju, viens Zemessardzes un 4 Valsts robežsardzes transportlīdzekļi.

Daudzi iedzīvotāji mēģināja rast dažādas iespējas, kā neievērot noteiktos pārvietošanās vai pulcēšanās ierobežojumus. No kopumā pārbaudītajām 4026 personām aizpildītus apliecinājumus par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu neatliekamas un pamatotas situācijas gadījumā uzrādīja 1823 iedzīvotāji, savukārt 899 personām saistībā ar brīvdienu mājsēdē noteikto ierobežojumu neievērošanu tika doti preventīvi norādījumi. Tāpat kontroles pasākumu laikā tika reģistrēti 50 notikumi, kas nebija saistīti ar Ministru kabineta rīkojumu „Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kā arī konstatēti vēl 97 pārkāpumi, kuros policisti lems par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu.

91 administratīvā pārkāpuma process par mājsēdes noteikto ierobežojumu pārkāpumiem gadumijas brīvdienās tika uzsākts VP ZRP Tukuma iecirkņa apkalpojamā teritorijā. Mazāko sodu – 10 eiro – likumsargi piemēroja 9 gadījumos, bet vislielākais naudas sods bija 1500 eiro divām personām. 35 iedzīvotājiem tika piemēroti naudas sodi 300 eiro apmērā. Tā, piemēram, 3. janvārī pulksten 23.40 Engurē, Jūras ielā, likumsargi apturēja automašīnu „BMW 530”, kuras vadītājs apliecinājumā par dzīvesvietas atstāšanas iemeslu bija norādījis „mantu pārvešana privātām vajadzībām”. 2000. gadā dzimušajam autovadītājam tika piemērots naudas sods 300 eiro apmērā.

Valsts policija atgādina, ka arī šīs nedēļas nogalē no 8. līdz 10. janvārim arī ir noteikta mājsēde, kuras laikā sadarbībā ar pašvaldību policiju, Valsts robežsardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tai skaitā Zemessardzi pastiprināti uzraudzīs, vai tiek ievērotas ārkārtējās situācijas noteiktās drošības prasības. Jāsaprot, ka šīs prasības ir nepieciešamas vīrusa izplatības mazināšanai un sabiedrības veselības labad.

Komentāri

 1. musarnikam tak patiik kadu naktii ieraudzit kas iet.uzsakti procesi.dies..kads musarniks ir kautko pats ieverojis un sodiits? protams ka nee.musars dara ko grib.izvelk savu apliecibu un brauc talak.tas nekas ka parastam cilvekam par kautkadu nenozimigu parkapumu iebliezh sodu.

  1. Tu no kura Tukuma “zeku” grupējuma esi? Musari viņam… Zini, mūsdienu sabiedrībā Tu pats esi miskaste

   1. klau,man vienalga ko tu te plerkski.ments ir musors.vienmer tads bijis un bus.nu droshvien tu jau esi tamlidzigs.

 2. Sūdainajiem tiesu izpildītājiem atkal peļņa būs uz citu cilvēka asarām un neēdušiem bērniem!

  1. Beidz liekuļot, kad naudu notriec šņabī un cigaretēs , tad par neēdušajiem bērniem esi aizmirsis.

 3. Kopš kura laika mūs apsēduši šie citplanētieši: Aleida, Abel,Margery,Lamar,Juliane,Theodore,Kazuko,Lilian,Jefery ….?!Ko tas nozīmē?Interesi par Tukuma reģiona dzīvi?Vai tik nevainīgi un naivi?

 4. O, nu jau jaunas orbītas pārstāvis Trinidadietis, vismaz tuvāk hercoga Jēkaba īpašumam Tobago!!Sveicam kā savējo!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *