Attēlam ir ilustratīvas nozīme

Vīrietis Tukuma novadā stāv uz sliedēm un aptur vilcienu

VAS «Latvijas dzelzceļš» dežurants ziņojis, ka elektrovilciens Rīga-Tukuma 2 bijis spiests veikt avārijas bremzēšanu, jo uz sliedēm atradās kāda persona. Satiksme apturēta uz trim minūtēm. Tukuma novada pašvaldības policija aizturējusi 1994. gadā dzimušu vīrieti, kurš šādā veidā bija mēģinājis veikt pašnāvību. Pēc mediķu apskates, vīrietis nogādāts medicīnas iestādē.

No 6. līdz 9. oktobrim Tukuma policijas reģistrēti 70 notikumi, uzsākti 47 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 15 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 par automašīnas un 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 1 par agresīvu uzvedību un 1 par to, ka nepilngadīgais smēķē. Pieņemti 2 policijas lēmumi par nošķiršanu.

Bez apdrošināšanas

 1. oktobrī Tukumā, Talsu ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Ford Kuga», par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 350 eiro.
 1. oktobrī Tukumā, Jelgavas ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Volvo V50», būdams 0,55 promiļu reibumā. Likumsargiem vīrietis skaidroja, ka iepriekšējā dienā esot izdzēris trīs litrus «Līvu» alus, bet pie stūres sēdies, jo bijis nepieciešams aizvest meitas un sievu uz ārstniecības iestādi. Viņš domājis, ka ir pagājis pietiekoši ilgs laiks un viņa organismā vairs neuzrādīsies alkohola klātbūtne. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un noteikts laiks, kad vīrietim jāierodas Tukuma iecirknī uz lietas izskatīšanu.

Nozog zāles pļāvēju

 1. oktobrī Tukumā, sabojājot šķūnīšana piekaramo atslēgu, no saimniecības ēkas nozagts zāles pļāvējs 250 eiro vērtībā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Dzērumā piekauj sievu

 1. oktobrī Zantes pagastā kopīgas alkohola lietošanas laikā kāds vīrietis nodarījis miesas bojājumus savai dzīvesbiedrenei, ko Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi nogādājuši ārstniecības iestādē. Policijā uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un nogādāts Īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, kā arī pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, aizliedzot vīrietim atgriezties cietušās dzīvesvietā līdz 14. oktobrim.

Iereibis velosipēdists

 1. oktobrī Zemītes pagastā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams 1,14 promiļu reibumā. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 120 eiro.

Nepārdomāts manevrs

 1. oktobrī Zemītes pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Citroen C4» un, nogriežoties pa kreisi, nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar automašīnu «Subau Legacy», kas bija uzsākusi apdzīšanas manevru. Trieciena rezultātā sabojāta automašīna «Kia Sportage», kas bija novietota stāvēšanai ceļa malā. Negadījumā neviena persona neguva fiziskas traumas. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Nedod ceļu

 1. oktobrī Engures pagastā vīrietis vadīja automašīnu «Renault Kangoo» un neievēroja ceļazīmes «Dodiet ceļu» prasības, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar automašīnu «Peugeot 307», kas brauca pa galvenās nozīmes ceļu. Negadījumā neviena persona neguva fiziskas traumas. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Kad tiesības jāatjauno

 1. oktobrī Irlavas pagastā vīrietis, kura transportlīdzekļu vadītāja apliecībai ir beidzies derīguma termiņš, līdz ar ko ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, vadīja automašīnu «BMW X5». Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods 40 eiro.

Vardarbīgais dzīvesbiedrs uz laiku no dzīvokļa izlikts

 1. oktobrī Tukumā, Aviācijas ielā, vīrietis, būdams reibumā, nodarīja miesas bojājumus savai dzīvesbiedrenei, kas nogādāta medicīnas iestādē. Policijā uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un nogādāts Īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, kā arī pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, aizliedzot vīrietim atgriezties cietušās dzīvesvietā līdz 16. oktobrim.

Bez tiesībām

 1. oktobrī Tukumā, Meža ielā, vīrietis vadīja «Chrysler 300m», tādējādi nepildot Zemgales rajona tiesas lēmumu par tiesību ierobežošanu. Uzsākts kriminālprocess.

Uz mopēda – bez tiesībām

 1. oktobrī Tukumā, Rīgas ielā, 16-gadīgs pusaudzis vadīja mopēdu «Aprilia» bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process un pusaudzim piemērots naudas sods 150 eiro.

VUGD

 1. oktobrī 13.38 VUGD saņēma informāciju, ka Tukuma novada Smārdes pagastā mežā ir apmaldījušies divi cilvēki. Valsts policijas darbiniekiem, sazinoties ar cilvēkiem telefoniski un ugunsdzēsējiem glābējiem ieslēdzot autocisternas skaņas signālu, apmaldījušies cilvēki iznāca no meža. Savukārt vakarā L. Parka ielā, Tukumā, divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā.

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas ZRP

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *