Vānes pagasta Pūcēs nošauj DUS operatori (papildināts)

Šodien, 24. jūlijā, īsi pēc pusnakts ar slepkavību beidzās bruņotas laupīšanas mēģinājums SIA «Aiva-29» degvielas uzpildes stacijā Vānes pagasta «Pūcēs».

Šodien, 24. jūlijā, īsi pēc pusnakts ar slepkavību beidzās bruņotas laupīšanas mēģinājums SIA «Aiva-29» degvielas uzpildes stacijā Vānes pagasta «Pūcēs».

Īsi pēc pusnakts uzpildes stacijas priekšnamā ienākuši divi vīrieši, viens no viņiem caur lodziņu tirdzniecības telpā ar mazkalibra ieroci izšāva uz operatori – 1972. gadā dzimušo Brigitu, viņu smagi ievainojot. Tad laupītāji mēģinājuši iekļūt tirdzniecības telpā caur logu uz palīgtelpām, bet tas nav izdevies, jo pie DUS divās automašīnās piebraukuši jaunieši. Bandīti metušies bēgt ar pirms tam krūmos noslēpto automašīnu, bet atbraukušie ar vienu no mašīnām mēģinājuši viņus notvert, sekojot uz Vānes pusi mūkošajiem laupītājiem. Noziedzniekus gan noķert neizdevās, un jaunieši izsaukuši policiju un ātro palīdzību.
Notikuma vietā ieradusies neatliekamās palīdzības brigāde no Kandavas, un cietusī sieviete ar šautu brūci muguras labajā pusē tika nogādāta Tukuma RCS reanimācijas nodaļā, kur mirusi.

Nu, kāpēc bija jāšauj!?
«Pūcēs» sastaptais SIA «Aiva-29» valdes priekšsēdētājs Ai¬vars Jēgers mums pastāstīja, ka notikuma vietā ieradies nedaudz vairāk kā stundu pēc notikušā. Slaukot uz grīdas sabirušos stiklus, DUS īpašnieks atzina, ka grūti aptvert notikušo – laupītāji nogalinājuši cilvēku ne par ko, nekāds laupījums nav gūts. Nekā liela jau nebūtu bijis ko ņemt, jo pat treknāku laiku labākajās dienās ieņēmumi DUSā nepārsnieguši 500 latus… “Nu, kāpēc bija jāšauj!?"
Par mirušo operatori Jēgera kungam runāt bija grūti, jo Brigita, kā sauca 37 gadus veco, nu jau mirušo vietējo iedzīvotāju, šeit, DUSā, esot strādājusi, kopš Aiva-29 «Pūcēs» uzsākusi savu darbību. Sievietes mājas tepat pār lauku var redzēt… Bez mātes nu palicis viņas 18 gadus vecais dēls.
A. Jēgers solīja, ka bojā gājušās ģimene saņems visu iespējamo morālo un materiālo palīdzību. Un benzīntanka darba laiks tiks pārskatīts – nekāda nakts darba!

Ar tik smagām sekām – pirmo reizi
Kā pastāstīja Tukuma RPP priekšnieka palīdze Rolanda Bebere šobrīd izveidota speciāla izmeklēšanas grupa, kurā ietilpst arī kolēģi no Rīgas drošības struktūrām, kas strādā dienu un nakti. Jāuzsver, ka laupīšana ar tik traģiskām sekām mūsu rajonā notikusi pirmo reizi. Daudzi šo situāciju salīdzina ar 90. gadiem, kad zēla rekets un laupīšanas un cilvēki baidījās strādāt nomaļās degvielas uzpildes stacijās, taču R. Bebere uzsver, ka vietai tomēr nav īpašas nozīmes – agrāk vairākas bruņotas laupīšanas paveiktas degvielas uzpildes stacijās līdzās Rīgas-Ventspils šosejai, taču līdz šim bez tik smagām sekām.

Lieta nebūs ne ātra, ne vienkārša
Tukuma rajona virsprokurors Aigars Bičušs apstiprināja kolēģes teikto: “Lieta pagaidām atrodas manā uzraudzībā, un Kriminālpolicijas priekšnieka H. Lukačova vadībā izveidota operatīvā grupa, kurā iekļauti gan izmeklētāji, gan eksperti; tostarp no Rīgas. Grupa nopietni strādā, un šobrīd esot ļoti lielas cerības pabeigt kriminālprocesu, tomēr kriminālmeklēšana nebūs ātra un vienkārša – tas ir viennozīmīgi. Ko vairāk varēsim pateikt nākamnedēļ. Darīsim visu iespējamo – strādāsim arī brīvdienās; atrast vainīgos ir mūsu goda lieta."

Aizdomās par DUS aplaupīšanas mēģinājumu un sievietes slepkavību šorīt 25. jūlijā, aizturētas četras personas. Aizdomās turēto  aizturēšanas operāciju veikuši Tukuma rajona kriminālpolicijas un Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki. Pēc pieejamās informācijas visas aizturētās personas ir ar iepriekšēju sodāmību. 

Papildināts viss teksts.

Komentāri

 1. vo maitas taadi.gribi kaadu nolaist no kaatiem,tad teemee uz kaadu(iem)kas to ir pelniijushi!tauta pateiks veel paldies..gan jau saprataat par ko domaaju.bet jums noveelu aiz resteem "jauku,patiikamu" dziivi.gribeejiet laupiit,vareejiet to dariit,BET NEJAU SHAUT NEVAINIIGU PAARDEVEEJU! bet nu ilgi jau nestaigaasiet…

  liidzjuutiiba tuviniekiem.

 2. A.Jegeram pa galvu, Vaanes pag. Puucees nav bijusi neviena noveerosanas kamera…Pasam pielikt stroki pie deniniem, lai saprot ko tas noziimee…
  Lai vieglas smiltis Brigitai…
  Paldies Tukuma reanimaacijas nodalai, kas ciiniijaas par Brigitas dziiviibu naktii….

 3. Tādus pašus nošaut, ko zog, ja nemāk zagt, tad būtu ņēmuši kas jāņem, bet sievieti būtu atstājuši dzīvu.gan jau viņam pienāks laiks.Vienīgai sāpīgi apzināties, kad tas nebūs vienīgais tāds gadījums, jo tādā valstī dzīvojam.Vienīgi ko varu ieteikt uzņēmējiem parūpējaties par savu darbinieku drošību.LĪDZJŪTĪBA TUVINIEKIEM.

 4. maitas taadi,nokert un nosaut uz vietas kadu tiesu veel viniem.cilveeks tik strada a te ierodaas smurguli un varonus metaa.butu nemusi taas kapeikas kas kasee staav un lavusi cilvecinam dzivot.sieviete no kartigas gimenes.zeeluma gals kad ir taadi necilveeki.
  IZSAKU VISDZILAKO LIIDZJUTIIBU GIMENEI!

 5. Ļoti ceru, ka nolādētie nelieši saņems nāvessodu. Sievietei pieļauju bija ģimene, bērni, bet kaut kādi mēsli nogalina viņu, principā – tāpat vien…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.