Vānē suņi saplosa astoņas stirnas

Vakar, 27. decembrī, agri no rīta mednieku kluba «Imula» jaunie mednieki Raivis un Mārcis Lēnerti kolektīva nomas platībās pie Barona kapiem Vānes pagastā uzgājuši astoņu buku mirstīgās atliekas. Pēc visa spriežot – tos saplosījuši klaiņojoši suņi, kam palīdzējušas arī vārnas. Savukārt suņu pēdas vedot uz tuvākajām mājām…

Vakar, 27. decembrī, agri no rīta mednieku kluba «Imula» jaunie mednieki Raivis un Mārcis Lēnerti kolektīva nomas platībās pie Barona kapiem Vānes pagastā uzgājuši astoņu buku mirstīgās atliekas. Pēc visa spriežot – tos saplosījuši klaiņojoši suņi, kam palīdzējušas arī vārnas. Savukārt suņu pēdas vedot uz tuvākajām mājām…

Kā mums pastāstīja abu jauno mednieku tēvs Aigars Lēnerts, tad par notikušo vispirms informēta Ziemeļkurzemes virsmežniecības Kandavas mežniecība.
Tās mežzinis Ivars Šneiders, vaicāts par turpmāko rīcību, teic, ka informācija nodota valsts medību inspektoram, kas savukārt solījās savas kompetences ietvaros apsekot dzīvnieku līķus. Proti, teorētiski esot iespējams izrakstīt administratīvā pārkāpuma protokolu suņu saimniekiem par patvaļīgu dzīvnieku klaiņošanu. Tas atkarīgs no tā, vai to varēs pierādīt…
Bet A. Lēnerts savos izteikumos ir strikts: "Suņu pēdas aizgāja uz kaimiņu mājām. Nav divu domu, ka tie ir šīs saimniecības suņi! Saplosīto dzīvnieku vidū bija arī grūsnas kazas, kurām jau pavasarī būtu bijuši kazlēni… Skaidrs, ka tagad dzīvniekiem ir ļoti grūti, biezā sniega un asās sērsnas dēļ dzīvnieki nevar pārvietoties, lauž kājas… Līdz ar sērsnas rašanos un ar nupat notikušo, esam pārtraukuši medības, ko iesakām arī cietiem medniekiem. Savukārt saimniecībām, kas atrodas medību zemju tuvumā, iesakām stingri pieskatīt suņus un nebrīnīties, ja kāds klaiņotājs nozūd, jo suņus mēs vairs nežēlosim!"
Pieskatīt un nekāda gadījumā nelaist savvaļā savus suņus ieteica arī I. Šneiders, piebilstot, ka medību pārtraukšana šobrīd, kamēr ir sērsna, nav tikai medību kolektīva izvēle – dzinējmedības pārtraukt noteicis Valsts Meža dienests.

Komentāri

 1. nju varēja būt arī vilki, bet cik sapratu pēdas bija tikai suņu..
  piekrī par sodiem, un ja nu tad nav nekādas kārtības, tad lai vai cik skumji, tad sunīši ir jālikvidē.. 🙁

 2. Nevis sunīši, bet klaidoņi, kas pamazām kļūst par īstiem plēsējiem. Īpaši jau tad, kad savācas baros. Droši vien lauku ļaudīm tas, ka nedrīkst suņiem ļaut blandīties apkārt, beidzot kļūs saprotams tikai tad, kad viņu pašu Reksis vai Tobis reiz no meža mājās nepārnāks…
  Kāpēc laukos joprojām valda tāda visatļautība un nihilisms attiecībā uz dzīvnieku turēšanas noteikumu ievērošanu? Kāpēc suņi laukos joprojām tiek turēti brīvā veidā, tie tiek "izskrieties" (bez īpašnieka uzraudzības), kad vien tiem pašiem tīk, tai skaitā arī pa mežu, tramdot tā iemītniekus? Pašvaldībām un PVD par to nav nekāda daļa? Nu tad lai pastrādā mednieki, likvidē šos nevienam nevajadzīgos suņus (tas taču ir acīmredzami, ka šie dzīvnieki pat to īpašniekiem nemaz neinteresē).

 3. šajos apstākļos vajadzētu mums cilvēkeim palīdzēt meža zvēriem, nevis vēl pasliktināt viņu dzīves apstākļus un mednieku kolektīviem palīdzēt ar barību, jo kad jāšauj tad pilns mežs, bet kad jābaro, tad švaki izskatās

 4. a kāpēc ta mans suns medīt nedrīkstētu, tā sacīt, lai iztrakojas un pie reizes ekoloģisku barību uzēd, bet divkājainie mērgļi, kas par medniekiem saucas to izpriecas dēļ varēs….pieķertos tik manam sunim, tad gan kādam purns būtu izgāzsts un tas šaujamais ne taj atverē iebāzts, a ja pārāk izmanīgs gadīsies, tad katram autiņam, kas mežmalā atstāts gan jau sargu nepieliks:))

 5. starp citu ieteiktu kādam no žurnālistiem apmeklēt novada mednieku kolektīvus un tīri reāli lai parāda, kā un kur tiek palīdzēts meža dzīvniekiem.

 6. Suņi bukus nemedī, bet tikkai nomušī pat neēd, pāris sunīši pa vakaru var nožmiegt kādas 15 stirnas sava prieka pēc. Vilki tie noteikti nav.

 7. protams, suņi ir jāpieskata, bet šis jau izklausās pēc apvainotu mednieku čīkstēšanas, jo parādījušies konkurenti – suņi.
  Vai ta suņiem tā sērsna netraucē?? suns ir dzīvnieks, arī meža lopi ir dzīvnieki – viņiem ir savi likumi. Bet kāpēc cilvēks var nolemt, ka tas un tas ir jānošauj? Dabā darbojas pavisam citi likumi, bet cilvēks iejaucas ar savu vēlmi galināt sava prieka pēc un izjauc dabīgo atlasi un līdzsvaru. Un navajag pārprast – es neatbalstu šo suņu regulāru meža dzīvnieku trenkāšanu. Vnk nesaprotu kāpēc vieni slepkavas saceļas pret tādiem pašiem slepkavām?
  Un tik tiešām – zaglis nav zaglis, ja pie rokas nav pieķerts vai neapstrīdami pierādīta vaina. Varbūt tiešām vilki vainīgi? un suņi tik vēlāk paviesojušies? Un cik to suņu bijis? Vai tiešām 8? neticu, ka 2 vai 4 suņi būtu 8 bukus noķēruši. Un tie visi (vismaz 8) dzīvo vienā lauku mājā? Vai arī tur vairāku māju suņi apvienojušies (tas gan izklausās neticami)?

 8. suņi kas saplosija stirnas ir pašu mednieku suņi kas nokliduši medibu laikā no medniekiem jo medibu suņi ir treneti dzit un plosit meža dzivniekus. Vietejo saimnieku suņi stirnas neistiek .

  1. Tikai nevajag, zinām tādus zemniekus! Suņus tur pie ķēdes un nebaro principā, bet uz nakti palaiž “izskrieties”, un tad tie cauru dienu guļ, ar pilniem vēderiem, kamēr visas krūmu malas pilnas ar apgrauztām stirnu atliekām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.