Attēlam ir ilustratīva nozīme

Uzdodoties par «Tukuma nami» darbinieku, nozog maku

10. aprīlī Tukumā, Spartaka ielā, nepilngadīgs zēns, uzdodoties par «Tukuma nami» darbinieku, iegāja dzīvoklī un nozaga tā īpašnieka maku, kurā atradās gan nauda, gan bankas karte. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Policija

No 8. līdz 11. aprīlim Tukuma policijas iecirknī ir reģistrēti 89 notikumi, uzsākti 83 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 35 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 par automašīnas un 3 par velosipēda vadīšanu reibumā, 2 par pašizolācijas neievērošanu un 2 par nepakļaušanos amatpersonai. Aizdomās par narkotiku lietošanu aizturētas 3 personas. Pieņemts 1 policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 3 pērnās zāles degšanas gadījumi.

  1. aprīlī

Tukumā, Rīgas ielā, vīrietis publiskā vietā atradās tādā alkohola reibumā, kas aizskar cilvēka cieņu un godu, proti, viņa izelpā tika konstatētas 3,48 promiles. Policijā par notikušo tika sākts administratīvā pārkāpuma process un vīrietim piemērots naudas sods – 100 eiro.

Kandavas pagastā kāda sieviete nepildīja policista likumīgo prasību izpildīt Zemgales rajona tiesas lēmumu par salīdzinošajai izpētei nepieciešamo paraugu ņemšanu piespiedu kārtā. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

  1. aprīli

Slampes pagastā kāda cilvēka uzvedība radīja aizdomas, ka, iespējams, viņš ir lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Tukumā, Meža ielā, iesniedzējas bijušais vīrs konflikta laikā sievietei pārsita lūpu, viņu žņaudza un sita ar dūrēm pa galvu mazgadīga bērna klātbūtnē. Pieņemts policijas lēmums par nošķiršanu, uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu, kā arī emocionālu vardarbību pret bērnu.

  1. aprīlī

Tumes pagastā kāds vīrietis, iespējams, tīši aizdedzināja šķūnīti. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Matkules pagastā, ceļa Stende-Sabile-Pūces 16. kilometrā, vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā (2,63 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process un vainīgajam piemērots naudas sods 170 eiro apmērā.

Tukumā, Kalna iela, apsekojot kāda ieceļotāja norādīto atrašanās-pašizolācijas adresi, policijas darbinieki konstatēja, ka personas tur nav. Tāpat vīrieti nebija iespējams sazvanīt, līdz ar to uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

 

Pūres pagastā, apsekojot ieceļotāja norādīto atrašanās vietu, konstatēts, ka vīrieša šajā adresē nav. Telefoniski viņš gan klāstīja, ka pašizolējas pie savas māsas Jūrmalā, bet, ņemto vērā, policistiem konkrētu adresei nosaukt atteicās, ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

  1. aprīlī

3.38 Tumes pagastā, ceļa Dobele-Lestene-Tukuma 38. kilometrā, vīrietis vadīja «Toyota Corolla», būdamas alkohola reibumā (3,04 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

16.15 Jaunpils pagastā, ceļa Tukums – Auce 20. kilometrā, vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā (2.12 promiles). Uzsākts administratīvā pārkāpuma process un vainīgajam piemērots naudas sods 170 eiro apmērā.

VUGD

Sestdien, 10. aprīlī, ugunsdzēsēji glābēji devās uz Tukuma novada Tumes pagastu, kur dega šķūnis 20 m² platībā. Tāpat aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 27 kūlas ugunsgrēkus, to skaitā 1000 m² platībā pērnā zāle dega Tukumā, Smilšu ielā, un 300 m² platībā – Engures novada Engures pagastā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir veikt pasākumus, piemēram, regulāri pļaut zāli, lai neveidotos kūla un nenotiktu tās degšana. Par šo pienākumu nepildīšanu VUGD amatpersona var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu, kas fiziskai fiziskajai personai ir no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai – no 280 līdz 1400 eiro.

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas Zemgales reģionālā pārvalde

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.