Attēlam ir ilustratīva nozīme

Uz ielas uzbrūk jaunieši un atņem mobilo tālruni

16. oktobrī Tukumā, Kurzemes ielā, divi jaunieši kādam vīrietim no rokām izrāva mobilo tālruni, nodarot materiālo kaitējumu aptuveni 150 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, viens no iespējamiem noziedzniekiem noskaidrots un vēlāk aizturēts, ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Noskaidrots, ka jaunietis ir palaists brīvdienās no sociālās korekcijas iestādes «Naukšēni». Policija lūgs Tiesu piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policija

No 14. līdz 17. oktobrim Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 78 notikumi, uzsākti 58 administratīvo pārkāpumu procesi, tai skaitā 3 par automašīnas un 2 par velosipēda vadīšanu reibumā, 1 par policijas kontroles noteikumu pārkāpšanu, 3 par ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu un 1 par mutes un deguna aizsega nelietošanu. Pārbaudīti 4 medību kolektīvi – pārkāpumi netika konstatēti. Aizdomās par narkotiku lietošanu aizturēta viena persona.

 1. oktobrī

Tukumā, Talsu ielā, vīrietis vadīja automašīnu «Audi A6», būdams alkohola reibumā, proti, viņa izelpā tika konstatētas 2,23 promiles. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

 1. oktobrī

Tumes pagastā, Pasta ielā, vīrietis vadīja «Mazda 323», būdams alkohola reibumā (1,96 promiles). Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Tukumā, Pasta ielā, kāds vīrietis tirdzniecības vietā nelietoja mutes un deguna aizsegu. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

Irlavas pagastā kādā tirdzniecības vietā sieviete nevarēja uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu vai arī negatīvu testu, tāpat nebija izstrādāta iekšējās kontroles sistēma, kas nosaka, kā tiek organizēta droša tirdzniecība konkrētajā iestādē. Visbeidzot – arī brīdinājuma uzraksts pie durvīm par to, cik personu šajās telpās vienlaikus var uzturēties, nebija aktuāls. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process pret uzņēmumu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Jaunpils pagastā kādā tirdzniecības iestādē pārdevēja nevarēja uzrādīt izstrādāto iekšējās kontroles sistēmu. Tāpat uz ieejas durvīm bija norādīs nepareizs maksimālais apmeklētāju skaits. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process pret uzņēmumu par ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu neievērošanu.

Jaunpils pagastā tirdzniecības iestāde nebija sagatavojusies šī brīža ārkārtējās situācijas noteikumiem – nebija izstrādātas drošas iekšējās kontroles sistēma un tamlīdzīgi. Uzsākts administratīvā pārkāpuma process pret uzņēmumu par noteikto ierobežojumu neievērošanu.

 1. oktobrī

 

Tukumā, Lielā iela, kāds vīrietis zvanīja uz valsts policiju, apgalvojot, ka Tukuma kultūras namā ir ievietots spridzeklis, kas drīz sprāgšot. Jāpiebilst, ka tieši tobrīd kultūra namā norisinājās Ivo Fomina koncerts, kuru šo draudu dēļ likumsargiem nācās īsi pirms pasākuma noslēguma pārtraukt un no kultūras nama telpām evakuēt visus apmeklētājus un darbiniekus. Apsekojot objektu, likumsargi pārliecinājās, ka vīrietis policijai ir sniedzis apzināti nepatiesu informāciju. Uzsākts kriminālprocess, iespējamā vainīgā persona noskaidrota. Ir veikta sankcionēta kratīšana (ar durvju uzlaušanu) personas dzīvesvietā. Persona aizturēta un ievietota īslaicīgās aizturēšanas izolatorā. Kā liecina sākotnējā informācija, aizturētajam iepriekš tajā pašā dienā bija konflikts kultūras namā – viņš vēlējās iekļūt koncertā, kaut nevarēja uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

 1. oktobrī

Īsi pēc pusnakts Tukumā, kādā no Smilšu ielas namiem sieviete konstatējusi, ka no kāpņu telpas nozagti divi velosipēdi. Nodarīti materiālie zaudējumi 550 eiro apmērā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Tukumā, Tīles ielā, vīrietis vadīja BMW markas automašīnu, būdams alkohola reibumā (1,82 promiles) un bez noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Slampes pagastā vīrietis konstatējis, ka pagaidām nenoskaidrotos apstākļos nozagta viņam piederošā soma (naudas maks, personu identificējoši dokumenti).

Tukumā kāda sieviete, vadot «VW TOUREG» markas automašīnu, apļveida krustojumā nedeva ceļu «MB» markas automašīnas vadītājai, kas brauca pa galveno ceļu.

Kandavā, pa Talsu ielu virzienā uz Ķiršu ielu, vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā (1,68 promiles). Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process.

VUGD

Piektdien, 15. oktobrī, 20.05 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Kurzemes ielu, Tukumā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas pagrabstāvā dega elektroinstalācija un koka konstrukcijas 1 m² platībā. Tāpat Tukuma novada Tumes pagastā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz ceļa braucamās daļas 7 m² platībā izlijušu degvielu.

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas ZRP

 

Komentāri

   1. tu vari domaat ko gribi.kaada man izgliitiiba,kaada tur starpiiba..tas tas pats ar kaadu tu bmw brauc.man galigi neinteresee.tagad pat vecie modeli naak topaa..

 1. nezinu.neprasi man.80mito gadu beigas,90 saakumaa chigaani shitaa laupija.visas kabatas bernam pie stacijas izgrieza otradak.nu vienreiz uztaisijam vakti.b…ka vinji muka un vienu nokera.ilgi nestaigaaja laikam.

   1. ja seedeeji onkuliit pie TV,tad protams palaidi garaam.man redz bija citas darishanas..te vieins mulkis mani par gatershniku sauc.nu i puskkj..

 2. man jau tad vienalga kur sedeji,ko dariji.ja tev bija zem 40 tad ceru ka izmantoji tos laikus.vareja dariit ko velies..protams privatpersonai nekad neatbalstishu laupiishanu vai ko tamlidzigu.

 3. Jenots tu pats saprati ko uzrakstiju :)))))
  Ja tu katru dienu dabun pa to stulbo galvu to pec teksta var redzet, Tukuma daudz maz normala atmosfera, nerunajot par tirliņiem ar vecam miskastem kas pa vakariem liela atruma brauka pa pilsetu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *