Turpina pie stūres sēsties dzērumā

Kā liecina policijas ikdienas statistika, joprojām liela daļa autovadītāju bezatbildīgi sēžas pie stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā. Pagājušajā nedēļas nogalē, policijai veicot pastiprinātu satiksmes uzraudzību, kopumā trīs dienās Latvijā pieķerti 57 dzērājšoferi, kā arī viens autovadītājs, kurš, iespējams, vadījis savu spēkratu narkotisko vielu iespaidā.

Kā liecina policijas ikdienas statistika, joprojām liela daļa autovadītāju bezatbildīgi sēžas pie stūres alkohola vai narkotisko vielu reibumā. Pagājušajā nedēļas nogalē, policijai veicot pastiprinātu satiksmes uzraudzību, kopumā trīs dienās Latvijā pieķerti 57 dzērājšoferi, kā arī viens autovadītājs, kurš, iespējams, vadījis savu spēkratu narkotisko vielu iespaidā.

Policija atgādina, ka par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā draud naudas sods, tiesību atņemšana uz konkrētu laiku, kā arī administratīvais arests, savukārt transportlīdzekļa vadīšana reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām ir kriminālsodāma.

Tukuma policijas iecirknī no 8. līdz 10. martam reģistrēti 67 notikumi, noformēti 58 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 34 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 3 par automašīnas un 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 2 par to, ka nepilngadīgie smēķē. Reģistrēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, kuros ir cietušas 2 personas.

8. martā

Jau 08.40 no rītā Vānes pagastā 1996. gadā un 1988. gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1999. gadā dzimis jaunietis sabiedriskā vietā lietoja alkoholiskos dzērienus. Sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.

9.33 Kandavā, Ūdens ielā, 1971. gadā dzimsi vīrietis vadīja «VW Golf», būdams alkohola reibumā (1,82 promiles) un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Uzsākts kriminālprocess, vīrietis ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

9. martā

02.20 Tukuma novada Tumes pagastā, ceļa Tukums-Kuldīga 8. kilometrā,

1992. gadā dzimušais «VW Golf» vadītājs neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu attiecībā pret ceļa segumu un meteoroloģiskajiem laika apstākļiem (sniga slapjš sniegs), kā rezultātā auto nobrauca no ceļa grāvī.

14.40 Tukumā, Eksporta ielā, 2000. gadā dzimusī «Renault Megane» vadītāja, braucot atpakaļgaitā, nepamanīja cita auto – «Toyota Avensis» – esamību.

19.44 Tukumā, Jelgava ielā, 1979. gadā dzimis «VW Passat» vadītājs, būdams alkohola reibumā, iebrauca pretējā joslā, kur saskrējās ar pretī braucošo «Chryleer Grand Voyager», ko vadīja 1978. gadā dzimusi sieviete. Sadursmē cieta «Voyager» pasažiere.

21.30 Tukuma novada Tumes pagastā, ceļa Tukums-Lazda 8. kilometrā, 1978. gadā dzimušais vadīja «Ford Escort» un nobrauca no ceļa grāvī. Secināts, ka vadītājs bija 2,26 promiļu reibumā. Uzsākts kriminālprocess, vīrietis ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

10. martā

Tukumā, Pūres pagastā, secināts, ka, iespējams, pēdējā mēneša laikā kāds, uzlaužot durvis, apzadzis ikdienā neapdzīvotu māju. Nozagta «Jotul» apkures krāsniņa un gāzes plīts. Uzsākts kriminālprocess.

10.50 Engures pagasta Smārdes pagastā 1967. gadā dzimis vīrietis, būdams alkohola reibumā (2,22 promiles) un bez tiesībām, vadīja «VW Golf». Rezultātā auto uztriecās dārza mājiņai, to bojājot. Uzsākts kriminālprocess, vīrietis ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

14.40 Engures novada Smārdes pagastā, Jelgava-Tukums 63. kilometrā,  1993. gadā dzimis vīrietis, vadot «BMW 525», lokveida krustojumā neizvēlējās atbilstošus braukšanas ātrumu, kā rezultātā izbraukāja zālienu un bojāja ceļa apzīmējuma stabiņu.

 

VUGD

Nedēļas nogalē visā Latvijā ugunsdzēsēji glābēji piedalījās spēcīgā vēja seku likvidēšanā, tai skaitā uz autoceļa Kandava – Kuldīga braucamās daļas piektdien, 8. martā, bija nokrituši četri koki, kas tika sazāģēti. Arī sestdien, 9. martā, ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Kandavas pagastā.

Ziņas sniedz VUGD un Valsts policijas Zemgales reģionālā pārvalde

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.