peacefulplanetcommunication.com

Tukumā sieviete vienas dienas laikā ‘nopelna’ 4 administratīvos sodus

4. jūnijā 7.28 Tukumā, Raudas ielā, 1975. gadā dzimusi sieviete dzīvoklim izsitusi stiklu. Materiālie zaudējumi – Ls 10. Šī pati dāma sabiedriskā vietā lietoja alkoholisko dzērienu – degvīnu «Bonuss», turklāt noskaidrojās, ka sieviete Latvijas Republikas teritorijā dzīvo bez deklarētas dzīvesvietas.

3. un 4. jūnijā reģistrēti 29 notikumi, noformēti 29 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 1 par mopēda un 1 par velosipēda vadīšanu reibumā.

1. jūnijā

23.00 Kandavas novadā no dzīvokļa nenoskaidrotos apstākļos pazudis virszemes «Lattelecom» «TV Star» dekoders. Materiālais zaudējums – 39 lati.  Uzsākts kriminālprocess, iespejamais vainīgais noskaidrots.

3. jūnijā

12.00 Tukumā, Talsu ielā, ieejas durvīm bojāts durvju stikls. Uzsākts kriminālprocess.

17.10 Tukumā, Alīnes ielā, 1978. gadā dzimis vīrietis alkohola reibumā vadīja mopēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

4. jūnijā

7.28 Tukumā, Raudas ielā, 1975. gadā dzimusi sieviete dzīvoklim izsitusi stiklu. Materiālie zaudējumi – Ls 10. Šī pati dāma sabiedriskā vietā lietoja alkoholisko dzērienu – degvīnu «Bonuss», turklāt noskaidrojās, ka sieviete Latvijas Republikas teritorijā dzīvo bez deklarētas dzīvesvietas. Par visiem “notikumiem” noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli. Vakarā – 20.50 Tukumā, Rīgas ielā, atkal aizturēta tā pati kundze par alkohola – alus «Apinītis» – lietošanu sabiedriskā vietā. Un tā šai sievietei noformēts jau ceturtais administratīvā pārkāpuma protokols vienas dienas laikā…

15.25 Tukumā, Lielajā ielā, 1954. gada dzimis vīrieti dzērumā vadīja velosipēdu, Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Ziņas sniedza VP ZRP priekšnieka palīdze Ieva Sietniece; apdarināja Zane Vimbule

Komentāri

 1. vnk mentiem ar plāns-tad nu vienu “bedolagu” noķēra i visu iespējamo šai sakāra un dežūrmaiņas plāns izpildīts-pārējo laiku līdz dežūras beigām var laiski pagulēt:))

 2. Varbūt tomēr vajadzēja policijai sievieti aizturēt uz 24 h, lai izguļ to savu Bonusu, nevis laist vaļā. Nekā varonīga no policijas puses nesaskatu.

  1. Nākamreiz pie tevis aizvedīs un izguldīs uz 24 h. Varbūt pirms izgudrojat kaut ko, labāk būtu aktīvāk iesaistījušies, lai pilsētā atjauno atskurbtuvi. Telpas policijā ir vel no iepriekšējas reizes, un algu mediķim ar dežurantu arī varētu sagrabināt.

 3. Likums “Par policiju” 9.pants:

  Policijas darbiniekam, pildot viņam uzliktos pienākumus atbilstoši dienesta kompetencei, ir tiesības:
  [..]
  9) nogādāt ārstniecības iestādēs vai mājoklī personas, kuras alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu lietošanas rezultātā zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties vai orientēties vai var nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai pašas sev, bet, ja tas nav iespējams, — nogādāt tās policijas iestādē un turēt tur speciāli iekārtotās telpās līdz atskurbšanai, bet ne ilgāk par 12 stundām.

  Ņemot vērā, ka sieviete bija izdarījusi jau divus pārkāpumus, policijai bija jāaiztur persona uz tām 12 stundām. Tāds nu, ir mans viedoklis.

 4. Secinājums-12 stundas nav gluži 24 stundas. Un vēl, zināšanai. Likuma burtu jau var lasīt, bet vai zini un esi lietas kursā, vai policijā ir tam speciāli iekārtota telpa, vai tādai ievietošanai ir paredzēti naudas līdzekļi un resursi speciālam mediķim? Padomā arī par to. Jau gadiem visā Latvijā tiek gudri runāts par atskurbtuvju iekārtošanu, arī Tukumā, bet ministrijas šo jautājumu pārfutbolē. Iedomājies, policija uz ielas savāc totālu dzērāju, ievieto atskurbtuvē, bet šis nomet pakavus. Kurš atbildēs? Policists nav ārsts un šis jautājums karājas gaisā.Vai tagad joprojām domā, ka visu zini?

 5. Un vēl, izglītošanai, nekā personīga. Rakstā minēts (un tā arī realitātē), ka sieviete bija lietojusi alkoholiskos dzērienu sabiedriskā vietā. Kur ņēmi, ka sievietes stāvoklis atbilda Tevis citētā likuma pantā noteiktajam? Ja sabiedriskā vietā dzersi alu, vai tas dod policijai Tevi aizvest uz atskurbtuvi? Laikam jau tā viss neiet cauri. Atrašanās sabiedriskā vietā tādā alkohola reibumā, kas aizskar citas personas cieņu, nav tas pats, kas alkohola lietošana sabiedriskā vietā.

 6. Personu par administratīvu pārkāpumu policija pēc Administratīvo pārkāpumu kodekesa un pagaidu turēšanas vietu likuma drīkst aizturēt līdz 4 stundām.
  Ja ir šis pieminētais “likuma par poiliciju” gadījums- jāievieto atskurbtuvē līdz 12. stundām- bet Tukumā atskurbtuves nav…

 7. Aiztur jau pamatā ne lai “salasītu” protokolus, bet gan lai būtu pamats kaut uz tām 4 stundām aizvākt no ielas, kur staigā bērni …

 8. par ko te visi ņemās-taisnība advokātam-menti plānu pilda un vieglāk uz vienu norakstīt četrus protokolus čem četrus pārkāpējus noķert-četrus dažādus cilvēkus atrast, atvest, noformēt ap 3-4 stundām paies laiks, a te vienu atveda un četrrus protokolus copy-past uzcepa pusstundas laikā i 3h brīva laika, a pēc maiņas priekšniekam noliks priekšā sausu atskaiti-redz kādi mēs malači, veselus četrus protokolus sastadījām:))

 9. Esiņ, izskatās, ka Tu baigi labi visu ”zini” – vai tik neesi kāds no izfīrētajiem patruļniekiem,nu jau kādu laiku no šitādiem ”strādātājiem”, punktu krājējiem un luņotājiem, vismaz Tukumā cenšas atbrīvoties.
  Bet par atskurbtuvi – tā ir lielākā sāpe, policistiem pagaidām atliek tikai viens – auklēties un rakstīt protokolus.

 10. Vai protokolu rakstīšana, pēc Tavām domām, ir policijas pašmērķis? Velti rej, Tukumā tiek sastādīts pietiekami daudz protokolu par administratīvajiem pārkāpumie, pie kam, ļoti dažādās sfērās. Tas ir ne tikai sodīšanas, bet arī prevencijas pasākums. Ja policija sastādītu maz protokolu-slikti, ja daudz, atkal slikti. Kad būs labi, pietiekami? Kur ir tas zelta vidusceļš.Ja esi tik gudrs un spējīgs kadrs, ej mācies par policistu, parādi, kā jāstrādā, visā Latvijā ir ntās vakances.

 11. Man te pilnībā jāpiekrīt. Jau vairāku gadu garumā Tukuma policija attīrās no nevēlamiem kadriem, sliņķiem, pārkāpējiem, pat noziedzniekiem. Tādēļ arī skauģu padaudz, kam patīk, ka policija drātē par pārkāpumiem? Man arī dusmas, ja man uzliek sodu par ātruma pārkāpšanu, bet ja padomā-pamatoti un punkts. Vai tāpēc kādu nolieku?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.