Tukumā pusaudzis ar rotaļu pistoli sabojā videonovērošanas kameru

Svētdien, 20. decembrī, Tukumā, Dārzniecības ielā 4A, kāds 2000. gadā dzimis jaunietis ar rotaļu pistoli, šaujot plastmasas skrotis, sabojāja video novērošanas kameru, nodarot materiālos zaudējumus 40 eiro apmērā.

Kā ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde un Tukuma policijas iecirknis, kopš 17. decembra reģistrēti 72 notikumi un izrakstīti 104 administratīvā pārkāpuma protokoli. Uzsākti 10 kriminālprocesi.

16. un 17. decembrī Tukuma iecirkņa nepilngadīgo lietu inspektori devās reidā un šajās dienās izrakstīja piecus protokolus par smēķēšanu un četrus – par alkohola lietošanu. Tika pārbaudītas 10 tirdzniecības vietas, no kurām diemžēl trijās izrakstīti protokoli pārdevējām par tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajam. Tirgotāju ievērībai – pārdevējam naudas sods par ;so pārkāpumu no 280 līdz 350 eiro, savukārt veikalam/uzņēmumam (juridiskai personai) – no 700 līdz 1400 eiro apmērā.

17. decembrī

10.00 Kandavā, Valteru ielā 6, nozagts mobilais tālrunis «Sony Xperia 5» 400 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

14.45 Tukumā, Siltuma ielā, 1975. gadā dzimis vīrietis, būdams alkohola reibumā (1,31 promiles), brauca ar velosipēdu.

18. decembrī

20.30 Tukumā, Kuldīgas ielā, 1946. gadā dzimusi «Opel Astra» vadītāja brauca alkohola reibumā (2,11 promiles).

19. decembrī

6.30 Kandavas novada Vānes pagastā, ceļa Vāne-Saldus 1. km, nenoskaidrots «WV» Passat» vadītājs neizvēlējās drošu braukšanas intervālu, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar pretimbraucošo auto «Toyota». «Passat» vadītājs pēc negadījuma atstāja notikuma vietu, neziņojot policijai.

13.10 Tukumā, Stadiona ielā, 1980. gadā dzimusi «Seat Leon» vadītāja, nogriežoties uz stāvlaukumu, uzbrauca 1962. gadā dzimušai gājējai, kura šķērsoja brauktuvi pa gājēju pāreju. Gājēja guvusi miesas bojājumus.

15.05 Tukumā, Lauku ielā, 1989. gadā dzimis vīrietis veikalā «Top» nozaga 0,7 l tilpuma pudeli «Mokas» liķiera 8,60 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

17.30 Tukumā, Dārzniecības ielā 4A, kāds 2000. gadā dzimis jaunietis ar rotaļu pistoli, šaujot plastmasas skrotis, sabojāja video novērošanas kameru, nodarot materiālos zaudējumus 40 eiro apmērā. Uzsākts kriminālprocess.

21.00 Tukuma novada Zentenes pagastā pēc kopīgas alkohola lietošanas vīrietim nodarīti miesas bojājumi un nozagti 80 eiro. Uzsākts kriminālprocess.

20. decembrī

9.10 Tukumā, Pasta ielā, automašīnai «Volvo S80» nozagts labās puses atpakaļskata spogulis.

12.50 Tukumā, Kurzemes ielā, spēkratam «Volvo S60» nozagta priekšējā valsts numura zīme.

15.00 Zentenes pagastā nozagta 100 l tilpuma dzīvnieku barotavas metāla muca 200 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Palīdzi uzlabot ceļu satiksmi!

2016. gada sākumā Tukuma novada domē tiks veidota ceļu satiksmes organizācijas attīstības koncepcija turpmākajiem gadiem, kā arī tiks apzinātas problēmas un iespējamie risinājumi konkrētos krustojumos. Lai apzinātu un apspriestu aktuālās satiksmes organizācijas problēmas, paredzēta plaša speciālistu un sabiedrības iesaistīšana. Arī Tukuma policijas iecirknis aicina iedzīvotājus būt aktīviem un palīdzēt apzināt problemātiskās vietas ceļu satiksmē un atrast iespējamos problēmu risinājumus. Ikviens savu viedokli var iesūtīt uz e-pastu: [email protected]. Tāpat uz šo e-pastu drīkst sūtīt arī nofilmētos pārkāpumus ceļu satiksmē.

Svētkos pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmi un pirotehniku

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes drošību, kā arī nepieļautu ceļu satiksmes negadījumos cietušo personu skaita palielināšanos Ziemassvētku un Jaunā gada svētku pasākumu laikā, no 23. decembra līdz 3. janvārim policija veiks pastiprinātu sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes drošības uzraudzību.

Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta svētku svinību norises vietām, mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku – gājēju, velosipēdu un mopēdu vadītāju – kontrolei, kā arī pārkāpumiem, kas saistīti ar drošības jostu, aizsargķiveru un bērnu sēdeklīšu lietošanas noteikumu ievērošanu, vienlaikus skaidrojot riskus, kas rodas Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanas gadījumos. Tiks pievērsta uzmanība autovadītājiem, vai tie nevada transportlīdzekli alkohola vai citu apreibinošu vielu iespaidā, papildus tiks pievērsta pastiprināta uzmanība arī tam, vai tiek ievērots atļautais braukšanas ātrums, kā arī kontrolēs transportlīdzekļu riepu protektoru dziļuma atbilstību ceļu satiksmes noteikumu prasībām.

Papildus policija kontrolēs, vai netiek pārkāptas pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumu prasības. Pastiprināta sabiedriskās kārtības uzraudzība tiks veikta no 23. decembra līdz 2. janvārim, kontrolējot, vai pirotehniskos izstrādājumus netirgo nelicencētās tirdzniecības vietās, netiek pārdots personām, kuras nav sasniegušas Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumā noteikto vecumu (F1 kategorijas pirotehniku drīkst iegādāties no 14 gadu vecuma, pārējo – no 18 gadu vecumam), kā arī lai nepieļautu pirotehnisko izstrādājumu izmantošanas noteikumu pārkāpumus, sevišķi huligāniskiem mērķiem.

Policija aicina svētku svinētājus izvēlēties atbilstošus, maksimāli drošus izstrādājumus. Izdarot nepareizu izvēli, diemžēl gandrīz katru gadu notiek kāds nelaimes gadījums, kuru izraisījusi pirotehnika. Tirgot šos izstrādājumus var tajās tirdzniecības vietās, kurām ir licence.

Jauku un prātīgu svētku svinēšanu!

Komentāri

  1. …uzsākts kriminālproces… omg :/ Vai normālu kameru var sabojāt ar plastmasas lodīti???? Nopērk lētāko Ķīnas un tad pat nomaldījies dundurs radīs zaudējumus 😀 Nu ko smieklīgāku nevarējiet uzrakstīt??? Nu ko džekiņ, mūsu likuma kalpi Tevi tagad iesēdinās…:D nu nē, tomēr laikam jāraud…

      1. esmu bērniem pircis tos šaujamos un zinu to jaudu, tā ir smieklīga, lai spētu ietekmēt ko par lielāku cenu, kā nekā rotaļlieta… Ražotu Japānā NOTEIKTI nesalauzīs… mosties…. 🙂

  2. Neiet runa par to vai var kameru sabojāt ar plastmas lodīti, bet par to mazie neģēļi neciena likumu un sabiedrisko mantu. Akmens vecāku lauciņā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.