dav

Tukumā likumsargi izņem nereģistrētu gāzes ieroci

Šī gada 28. janvārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī tika saņemta informācija par paaugstinātas bīstamības notikumu kādā veikalā Tukumā. Pārbaudes laikā tika konstatēts, ka 1959. gadā dzimis vīrietis tirdzniecības vietas priekštelpā nodot kādam citam vīrietim šaujamierocim līdzīgu priekšmetu, ar kuru pēc neilga laika otra persona tēmē pret kādu līdz šim nenoskaidrotu personu, iespējams, apdraudot viņa dzīvību un veselību. Policijā par notikušo uzsākti vairāki administratīvo pārkāpumu procesi.

Ceturtdien, 28. janvārī, Tukuma iecirknī tika saņemta informācija par kādā veikalā konstatētiem dažādiem likumpārkāpumiem, tostarp arī par kādu paaugstinātas bīstamības notikumu. Veicot pārbaudi, likumsargi konstatēja, ka 1959. gadā dzimis vīrietis  apmeklējis veikalu, nelietojot deguna un mutes aizsegu, kā arī tirdzniecības vietas priekštelpā lietojis alkoholu.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka 1959. gadā dzimis vīrietis no savas virsjakas kabatas izņemt šaujamierocim līdzīgu priekšmetu un to nodod 1983. gadā dzimušam vīrietim. Izejot no veikala, gados jaunākais vīrietis ieroci tēmēja pret līdz šim nenoskaidrotu personu, tādējādi, iespējams, apdraudot viņas dzīvību un veselību. Jāpiebilst, ka abas personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā par dažādiem administratīva un krimināla rakstura pārkāpumiem.

Ceturtdien, policisti 1959. gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā izņēma dezaktivētu un nereģistrētu gāzes ieroci „Umarex”. Uz jautājumu, kāpēc ar ieroci tēmējis uz vienu personu, 37 gadus vecais vīrietis nespēja atbildēt.

VP ZRP Tukuma iecirknī ir uzsākti 5 administratīvā pārkāpuma procesi. Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā ir noteikts, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 eiro. Savukārt, par alkoholisko dzērienu lietošanu publiskā vietā, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību patērēšanai uz vietas atļāvusi pašvaldība vai Valsts ieņēmumu dienests, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

Trīs administratīvā pārkāpuma procesi ir uzsākti par Ieroču aprites likuma pārkāpumiem. Atbilstoši Ieroču aprites likuma 98. panta otrajai daļai par dezaktivēta ieroča aprites noteikumu pārkāpšanu piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 50  līdz 500 eiro.

Valsts policija uzsver, ka nelikumīga ieroču glabāšana un lietošana ir nopietns drauds cilvēku veselībai un dzīvībai.

Komentāri

  1. ir ir Tukuma nāliķiem pistoles!Pats ari redzēju,kā pie tirgus stāvlaukumā viens izvilka un pielika prieka pēc ,,kolēģim” pie galvas,turklāt vel stāvot zem pašvaldībnieku novērošanas kameras!

  2. Gāzes ierocis un dezaktivizēts ir tij un vienīgi nekaitīgs priekšmets,tad jau sanāk,ka šķiltavas pistoles veidolā ar bevar vilkt ārā lai piesmēķētu? Vai vienkārši infantilam policistam savu varu izrādīt gribējās

    1. Tu tukšpauri!!!Iedzīvotājiem tēmē sejā un katrs var noteikt,vai tas ir īsts vai nav???Kur tādi kā tu rodas?Vai esi no tās pabiru bandas?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.