Tiesai nodota krimināllieta par organizētu sutenerismu Rīgā

27. maijā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par organizētu grupu, kas iedzīvošanās nolūkā izmantoja personas, kuras nodarbojās ar prostitūciju.

27. maijā Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par organizētu grupu, kas iedzīvošanās nolūkā izmantoja personas, kuras nodarbojās ar prostitūciju.

Kopumā apsūdzības uzrādītas piecām personām pēc Krimināllikuma 165. panta 3. daļas, vienai personai apsūdzības uzrādītas pēc Krimināllikuma 165. panta 3. daļas (sutenerisms – par darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas attiecībā uz mazgadīgām personām, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem) un 165¹. panta 2. daļas (personas nosūtīšana seksuālai izmantošanai – par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas iedzīvošanās nolūkā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem vai bez tās).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas ilgākā laika periodā, īrētos dzīvokļos Rīgā, iedzīvošanās nolūkā organizēja personu nodarbināšanu ar prostitūciju.

Apsūdzētie, internetā ievietoja reklāmas sludinājumus, kuros tika piedāvāts darbs seksuālo pakalpojumu sniegšanas jomā, kā arī iepazinās ar jaunām sievietēm Rīgā un vervēja arī sievietes no citām Latvijas pilsētām darbam par prostitūtām Rīgas pilsētā. Izmantojot šo personu grūtos materiālos apstākļus, apsūdzētie piedāvāja labi apmaksātu prostitūtu darbu un paskaidroja, ka viņām būs jāsniedz seksuālie pakalpojumi par naudu un 50% no par seksuālo pakalpojumu sniegšanas saņemtās naudas būs jāatdod organizētās grupas dalībniekiem.

Visi apsūdzētie savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā atzīst un nodarīto nožēlo.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.