Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pudeles brāļi turpina brāļoties

16. aprīlī 10.26 Irlavas pagastā divi vīrieši un viena sieviete lietoja alkoholu, atrodoties  sabiedriskā vietā un esot viens otram blakus ciešāk, nekā to pieļauj ārkārtas situācijas noteikumi – tuvāk par diviem metriem. Iesaistītajām personām noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

No 16. līdz 19. aprīlim Tukuma policijas iecirknī reģistrēti 89 notikumi, noformēti 93 administratīvo pārkāpumu protokoli, tai skaitā 56 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, 1 par velosipēda vadīšanu reibumā, 1 par to, ka nepilngadīgais ir alkohola reibumā un 1 par to, ka nepilngadīgais smēķē. Aizdomās par narkotiku lietošanu aizturētas 2 personas. Saistībā ar ārkārtas situācijas noteikumu neievērošanu saņemti 14 izsaukumi, noformēti 6 protokoli un uzsāktas 6 administratīvo pārkāpumu lietvedības. Reģistrēti 3 ceļu satiksmes negadījumi un 3 pērnās zāles degšanas gadījumi.

16. aprīlī

14.35  Engures pagasta Plieņciemā iekļūts dzīvojamās mājas otrajā stāvā un sajaukta tur esošā kārtība. Uzsākts kriminālprocess.

17. aprīlī

15.25 Tukumā, Putniņu ielā, pieci nepilngadīgie neievēroja savstarpēju divu metru distanci un pārkāpa ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus.  Uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības, kas tiks nosūtītas audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai.

17.50 Smārdes novada Milzkalnē trīs vīrieši neievēroja savstarpējo divu metru distanci un pārkāpa ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus. Noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli.

18. aprīlī

No 16. līdz 18. aprīlim Engures novada Smārdes pagastā, uzlaužot durvis, no kāda šķūņa tika nozagta zāles pļaujmašīna, motorzāģis, ūdens sūknis un velotrenažieris. Nodarīti materiālie zaudējumi 515 eiro apmērā. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess.

13.10 Tukumā, Jāņa ielā, vīrietis aizdedzināja īrētu dzīvokli. Materiālie zaudējumi – 5000 eiro. Uzsākts kriminālprocess, iespējamais vainīgais aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

19. aprīlī

Tukumā konstatēts, ka iekļūts šķūnītī, no kura nozagtas dažādas mantas – motorzāģis «Garden tools», slīpmašīna «Torson» un divi trimeri. Nodarīti materiālie zaudējumi 360 eiro apmērā. Policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Kandavas novada Zemītes pagastā vīrietis vadīja velosipēdu, būdams alkohola reibumā (1,11 promiles). Policijā par notikušo sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

18.18 Slampes pagastā sieviete vadīja automašīnu «BMW 525 D» atpakaļgaitā un sadūrās ar aizmugurē stāvošu automašīnu «Audi A4 Avant», to bojājot. Tāpat sieviete aizbrauca no notikuma vietas, pārkāpjot likumā noteikto kārtību, un vēlāk noskaidrojās, ka  sieviete vadījusi transportlīdzekli bez tiesībām. Uzsāktas administratīvo pārkāpumu lietvedības par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, notikuma vietas atstāšanu un vadīšanu bez tiesībām.

VUGD

Piektdien, 17. aprīlī, ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz Zemītes ielu Kandavā, kur dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens. Savukārt sestdien, 18. aprīlī, Jāņa ielā, Tukumā, vienstāva divdzīvokļu ēkā dega sadzīves mantas 30 m² platībā.

Tāpat sestdien 15.18 Tukuma un Kandavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Engures novadu, kur divstāvu daudzdzīvokļu ēkā bija izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas otrā stāva dzīvokļa virtuvē deg sadzīves priekšmeti 3 m² platībā, izveidojot spēcīgu sadūmojumu. Ugunsdzēsēji glābēji no piedūmotām telpām iznesa cilvēku, kurš gulēja uz grīdas, un nodeva viņu NMPD darbiniekiem. Dzēšanas darbos piedalījās arī Engures brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums. Dzēšana noslēdzās 16.16. Diemžēl dzīvoklī ugunsdzēsēji glābēji nedzirdēja skanam dūmu detektoru. Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās indīgi dūmi. Cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Ja šādus nelielus ugunsgrēkus savlaicīgi nepamana, cilvēks zaudē samaņu un pēc brīža iet bojā. Tieši dūmu detektors ir tas, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Nedēļas nogalē ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē dzēsa 17 kūlas ugunsgrēkus, to skaitā  Tukuma novada Lestenes pagastā, kur dega kūla 1000 m² platībā, Tumes pagastā – 300 m² platībā, Birztalas ielā, Tukumā, – 3000 m² platībā.

Komentāri

  1. 2019.gada 20februarī tika izdauzīta Garažu kooperatīvā Sigulda 2 garažai ar lielu āmuru seši gāzbetona bloki,bija atbraukušas trīs valsts policijas mašīnas tikai par nekas nebija rakstīts,lai mums ir zināms vaininieks kas to izdarīja jo ģimenes dārziņu ir pametis un galvenais kur paņēma āmuru un to atlika atpakaļ arī ir zināms,tikai rezultātu un atbildi neesam uz iesniegumu saņēmuši no Tukuma valsts policijas .

    1. Amatu dalīšana ir galvenais un lai tiktu par priekšsēdētāju arī partiju nomainīja un vēl Sudrabas partijas un partiju Atmoda viņa pameta tad cik to bezpartejisko sēž par deputātiem.

  2. Gribētu zināt par ko tukumnieki maksā algu pašvaldības policijai! Tie vispār neko nedara,tik tērē degvielu.Vienas brīvdienas gāju pastaigā ar bērnu ratiem,pie Žižas mājas uz ietves nolikts glauns džips,tā ka garām nevar paiet,paškas brauc garām un neko! Rīgā sen plāksteris būtu logā. Visatļautība un draugu būšana.

  3. Lasu, ka par distances neievērošanu pāris protokolu sarakstīts… Novērojumi pilsētā liecina, ka tādus varētu sastādīt vismaz 10 katru dienu. Jautājums – kāpēc sastāda tik maz un kā notiek izvēle, kuram būs protokols un kuram kārtējam bariņam un pulciņam policija pabrauks garām. Vai notiek tikai reaģēšana uz citu personu sūdzībām?

  4. Pie Randas visu laiku tusē un tirgo mantu bomži. Veikala apmeklētājiem uzbāžas ar diedelēšanu, veikalā apsardzes nav, jo klientus nepasargā no uzmàcīgajiem. Policija izliekas neredzam šo objektu. Kāds risinājums cīņā ar bezpajumtniekiem, kuri kļuvuši nekaunīgi. Tas pats notiek arī iepretim skolai- Raiņiem- Top veikalā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.