Attēlam ir ilustratīva nozīme

Policisti pa karstām pēdām aiztur iespējamo kramplauzi, kurš no mājām centās nozagt mēbeles

13. janvārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī tika saņemta informācija, ka kādas privātmājas teritorijā rosās aizdomīga persona. Ierodoties norādītajā adresē, likumsargi aizdomās par zādzību aizturēja vīrieti un viņa automašīnā konstatēja mēbeles. Par notikušo sākts kriminālprocess un izmeklēšana turpinās.

Ceturtdienas, 13. janvāra, pēcpusdienā ap pulksten 15.00 Tukuma novada Zentenes pagastā kādas neapdzīvotas mājas kaimiņi pamanīja, ka pie tās ir piestājusi automašīna un teritorijā naski darbojas kāda persona. Iedzīvotāji informēja policiju par aizdomām, ka tiek veikta zādzība, un, nobloķējot ceļu, neļāva iespējamajam garnadzim aizbraukt līdz ieradās likumsargi.

Policisti Tukuma iecirknī nogādāja 1974. gadā dzimušu vīrieti, kurš atzinās, ka, uzlaužot mājas durvis un logu, iekļuvis mājoklī, no kura nozadzis galdu, divus beņķus un šūpuļkrēslu. Minētās mēbeles tika konstatētas automašīnā, ar kuru pārvietojās vīrietis, un vēlāk tika atgrieztas to likumīgajam īpašniekam. Par notikušo ir sākts kriminālprocess un izmeklēšana turpinās.

Atbilstoši Krimināllikuma 175. panta trešajai daļai par zādzību, ja tā izdarīta iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atkārtoti aicina rūpīgi izturēties pret īpašuma drošības jautājumiem. Iespēju robežās mājoklis ir jāaprīko ar signalizāciju un/vai videonovērošanas kamerām, kas zādzību gadījumā var palīdzēt notvert nelūgtus ciemiņus un atgūt nozagtās mantas. Tāpat ilgstošas prombūtnes laikā noteikti ir jāpalūdz kādai uzticamai personai, vislabāk kaimiņam, pieskatīt nekustamo īpašumu, un nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir jāziņo par aizdomīgām situācijām, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *