Policija aicina neuzticēties svešiniekiem

25. februārī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē reģistrēti vairāki gadījumi, kad, iespējams, romu tautības sievietes, lūdzot pēc palīdzības vai arī piedāvājot iegādāties dažādas preces, iekļūst mājokļos un nozog naudu. Likumsargi aicina atsaukties notikušā aculieciniekus, kā arī personas, kas, iespējams, ir cietušas no līdzīgiem nodarījumiem. Tāpat policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neuzticēties svešiniekiem.

VP ZRP saņemta informācija par trīs gadījumiem, kuros vakar, 25. februārī, laika posmā no pulksten 13.30 līdz 14.00 četras, iespējams, romu tautības sievietes VP Bauskas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā, iekļūstot mājokļos, apzog pensijas vecuma cilvēkus.

Vienā gadījumā Rundāles novada Svitenes pagastā četras sievietes neatļauti iekļuva kāda pensijas vecuma vīrieša īpašumā un piedāvāja iegādāties dažādas preces, vienlaicīgi novēršot viņa uzmanību un neatļauti staigājot pa māju. Vēlāk, pielietojot fizisku spēku, mājas saimniekam tika nolaupīta nauda.

Līdzīgs gadījums vēlāk fiksēts Vecumniekos, kur kādai pensijas vecuma sievietei arī četras, iespējams, romu tautības sievietes piedāvāja iegādāties dažādas mantas. Tāpat šīs personas pārvietojās pa māju, novērsa saimnieces uzmanību. Vēlāk tika konstatēts, ka ir nozagta nauda.

Savukārt Bauskas novadā, Vecsaules pagastā, kādai pensionārei iepriekšējam aprakstam līdzīgas trīs sievietes lūdza uzvārīt ūdeni, tādējādi iekļuva sievietes mājoklī. Arī šoreiz viņas piedāvāja iegādāties dažādas mantas, bet pēc sieviešu aiziešanas mājas saimniece konstatēja, ka viņai ir nozagta nauda.

Šobrīd par trīs minētajiem gadījumiem ir uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas un 175. panta trešās daļas un tiek noskaidrotas noziedzīgajos nodarījumos iesaistītās personas. Sievietes, iespējams, romu tautības, runāja krievu valodā. Vienā no gadījumiem fiksēts, ka viņas pārvietojas ar tumši zaļas krāsas automašīnu “Volvo”.

Likumsargi aicina atsaukties iespējamos aculieciniekus, kuru rīcībā varētu būt jebkāda noderīga informācija izmeklēšanai, tāpat aicinām atsaukties personas, kas, iespējams, ir cietušas no līdzīgiem nodarījumiem, zvanot policijai pa tālruni 110 vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Ņemot vērā iepriekš minētos gadījumus, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un brīdināt savus tuviniekus, kaimiņus un vientuļus vecāka gadagājuma cilvēkus, lai viņi nevērtu vaļā durvis un savās dzīvesvietās neielaistu nepazīstamus cilvēkus. Tāpat likumsargi aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un nekavējoties ziņot par sava mājokļa apkaimē pamanītām aizdomīgām personām vai automašīnām.

 

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.