Attēlam ir ilustratīva nozīme

Pārkāpj ātrumu un cenšas piekukuļot policiju

19. janvārī Tumes pagastā, autoceļa Rīga – Ventspils 72. kilometrā, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu apturēts automašīnas «BMW 730» vadītājs, kurš brauca ar ātrumu 119 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas transportlīdzekļa vadītājs mapē ielika 30 eiro un naudu nodeva policistam. Par minēto faktu pret autovadītāju tika uzsākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu un piemērots naudas sods 40 eiro.

Valsts policija atkārtoti uzsver, ka Krimināllikumā par kukuļdošanu paredzētie sodi ir īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs, naudas sods vai brīvības atņemšana no 5 līdz 10 gadiem. Par katru individuālo gadījumu soda apmēru spriež tiesa.

Tāpat policija uzsver: uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo arī ātruma pārsniegšana par 10 līdz 20 km/h bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

VUGD

Tukuma novadā 17. janvārī ugunsdzēsēji glābēji sešas reizes saņēma izsaukumu uz vēja radīto postījumu likvidēšanas darbiem. Slampes pagastā koks bija uzkritis braucošai automašīnai. Engures un Smārdes pagastā, L. Dzelzceļa un Salas ielas krustojumā Tukumā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku un tādējādi atjaunoja satiksmi. Lestenes un Džūkstes pagastā koks bija uzkritis uz elektrolīnijas. Vakar pēcpusdienā Talsu ielā, Tukumā, vienstāva dzīvojamā mājā, pie dūmvada dega starpstāvu pārsegums 0,5 m² platībā. Savukārt 18. janvārī Kandavā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m² platībā.

Ziņoja Valsts policijas Zemgales RP un VUGD

Komentāri

  1. Un cik ilgi tam Kaives dzērājam ļaus katru dienu uz Pūri uz darbu braukāt? Bez tiesībām jau otro reizi par dzeršanu palicis, bet vienalga turp un atpakaļ braukā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *