Operatīvo dienestu atskaite par notikumiem, kas reģistrēti 2. un 3. aprīlī

Policija

6. martā

Saņemts iesniegums, ka Tukuma 2. vidusskolas sākumskolas dežūrtelpā nozagts mobilais telefons «Nokia».

31. martā

Jaunpils pagasta «Novadniekos» uzlauzta klēts atslēga un no telpām nozagta automašīna SEAT TOLEDO ar valsts numuru «BB-8113», kā arī citas mantas. Nodarīts zaudējums Ls 672 vērtībā.

3. aprīlī

Engures pagastā, Apšuciema «Vāczemniekos», ar smagām traumām beidzies divu iereibušu vīru konflikts. Viens no viņiem – 52 gadus vecs vīrietis – ar zemledus makšķernieka vergu (cirtni) sasitis 67 gadus vecu vīrieti. Cietušais ievietots Tukuma slimnīcas reanimācijā; mediķi viņam konstatējuši sasitumus un brūces galvā, kā arī vaļējus lūzumus abās kājās un rokās.

Tukumā, Brīvības laukumā 4, veikalā «Maxima» kāda tukumniece mēģināja nozagt pārtikas preces Ls 7 vērtībā.

Kandavā, Valteru ielā 6, pagaidām nenoskaidrots jaunietis konflikta laikā ar celi iesitis pa seju 19 gadus vecam jauneklim.

Tukumā, Harmonijas ielā 7, no mājas pagalma nozagta automašīna AUDI 80 ar valsts numuru «DZ-708». Nodarīts zaudējums Ls 550 vērtībā. 4. aprīļa rītā automašīna atrasta avarējusi uz ceļa Viesatu pagastā.

Ceļu policija

2. aprīlī

17.40 Tukuma-Jelgavas ceļa 30. km automašīnu OPEL ASTRA bojājuši no pretimbraucoša kravas auto birstoši akmeņi.

18.27 Slampes pagastā, DUS «Kuvens» teritorijā, automašīnas BMW vadītāja, uzsākusi braukt, neizņemot no degvielas bākas uzpildes pistoli, un to bojājusi.

Ugunsgrēki

2. aprīlī

16.25 pie Vilksalu-Bieļu ceļa sadeguši divi siena ruļļi. Aizdegšanās iemesls un zaudējumi tiek noskaidroti.

18.52 Pūres pagasta «Jauncerībās» nodedzis 450 m² liels šķūnis, kurā atradās siena ruļļi un niedru kūļi. Aptuvenie zaudējumi – Ls 5000 vērtībā. Ierosināts kriminālprocess. Policija cilvēkus, kas var sniegt jebkādu informāciju par šiem, kā arī 31. martā Zemītes un Jaunsātu pagastā notikušajiem ugunsgrēkiem lūdz zvanīt pa šādiem tālruņiem: 631 04100, 02 vai 29264189.

Reidu rezultāti

2. aprīļa pēcpusdienā Tukuma RPP nepilngadīgo lietu inspektori, patruļdienests, arī pilsētas pašvaldības policija "reidoja" Tukumā, braucot katrs pa savu maršrutu. Tika pārbaudītas nepilngadīgo pulcēšanās vietas un pilsētas nomales, lai pārliecinātos, vai netiek dedzināta kūla. Viens kūlas ugunsgrēks tika atklāts Lauktehnikas rajonā pie dzelzceļa līnijas. Tika pārbaudīti 12 mopēda vadītāji un riteņbraucēji; kā izrādījās, tikai diviem nebija vadītāja apliecību, turklāt viens – 29 gadus vecs vīrietis – mēģināja bēgt.

Skeitparkā policisti noformēja trīs administratīvos protokolus par braukšanu bez ķiveres, un nu noteikumu pārkāpējiem būs jādodas uz Tukuma Administratīvo lietu komisiju.

Ap 16.00 patruļdienests reaģēja uz ziņu, ka Jauntukumā kāds vīrietis pagalmā demonstrējot gāzes pistoli. Saskaņā ar noteikumiem gāzes ieroci jāglabā slēpti, nepiesaistot apkārtējo uzmanību; jānodrošina, lai svešas personas nevar tam piekļūt. Šajā gadījumā noformēts administratīvais protokols, bet par sodu – līdz Ls 100 – lems Tukuma RPP.

Dārzniecības ielas pagalmā nepilngadīgi jaunieši pieķerti smēķējam ūdenspīpi.

Kopumā reidu bilance ir šāda – laikā no 29. marta līdz 4. aprīlim administratīvo sodu protokoli noformēti par šādiem pārkāpumiem: par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā sodītas 34 personas; par huligānisku uzvedību sabiedriskā vietā – 3; par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu – 1; par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpšanu – 1; par kūlas dedzināšanu (par kūlas dedzināšanu fiziskām personām uzliek naudas sodu no Ls 200 līdz 500 vai piemēro administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm) – 1; par gāzes pistoles nēsāšanas kārtības pārkāpšanu – 1; par dzīvošanu bez pases vai deklarētas dzīves vietas – 4; par smēķēšanu neatļautā vietā – 5; par pašvaldības saistošo noteikumu nepildīšanu – 14.

Kārtības policijas biroja 3. nodaļā pavisam noformēti 128 administratīvie protokoli; no tiem par ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu – 6; par transporta līdzekļa vadīšanu reibumā – 3; par mopēdu, velosipēdu vadīšanas pārkāpumiem – 3; par ātruma pārsniegšanu – 53; par jostu nelietošanu – 32; par bērnu pārvadāšanas noteikumu pārkāpumiem – 1; par gājējiem paredzēto noteikumu pārkāpšanu – 3.

Ziņas sniedza Tukuma RPP priekšnieka palīdze Rolanda Bebere

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *