Attēlam ir ilustratīva nozīme

Notikušas zādzības divās Slampes pagasta saimniecībās

Vakar, 22. maijā, konstatēts, ka nakts laikā divās saimniecībās Slampes pagastā ir apzagta traktortehnika. Tiek lēsts, ka kopējie zaudējumi varētu sasniegt pat 25 000 eiro. Valsts policijas par šīm zādzībām ir uzsākusi kriminālprocesus.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde skaidro, ka katru gadu arvien populārāka kļūst globālo pozicionēšanas sistēmu (GPS) izmantošana lauksaimniecības tehnikā, jo tās ļauj, piemēram, precīzi noteikt lauka platību, dozēt sēklas un ķimikālijas un ietaupīt līdzekļus. Tā kā GPS iekārtas var maksāt vairākus tūkstošus eiro un ir viegli demontējamas, tās piesaista garnadžu uzmanību. Šī gada maijā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) apkalpojamā teritorijā ir notikušas jau vairākas GPS iekārtu zādzības no lauksaimniecības tehnikas, nodarot lauksaimniekiem zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu apmērā.

Valsts policija ikdienā aktīvi strādā un veic dažādus profilaktiskos pasākumus, lai novērstu traktortehnikas zādzību riskus, un aicina lauksaimniekus ievērot dažus ar tehnikas drošu glabāšanu un uzraudzību saistītus padomus:

– Iegādāto traktortehniku neatstāt uz lauka bez pieskatīšanas, vēlams to aprīkot ar mūsdienīgu signalizāciju, kā arī padomāt par teritorijas profesionālu apsardzi.
–  Uzstādīt papildu GPS ierīci slēptā vietā, līdztekus jau rūpnīcā uzstādītajai GPS ierīcei, kā arī nodrošināt ar GPS signālu piekabināmo lauksaimniecības tehniku.
–  Paveicot visus lauksaimniecības darbus, GPS antenas un vadības blokus nepieciešams noņemt un uzglabāt slēgtā, drošā un labi apsargātā teritorijā.
–  Lai GPS iekārtas zādzību gadījumā būtu vieglāk atrast, ieteicams GPS antenas aprīkot ar meklēšanas ierīcēm.
–  Uzlikt radio signālu, kas ir analoģiska sistēma GPS, taču to ir grūtāk slāpēt.
–  Ja saimniecības tuvumā tiek manītas aizdomīgas personas vai automašīnas, par to ir jāziņo Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.