No dīķī iebraukušas automašīnas izglābj cilvēku

Kā informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, vakar 19.54 saņemta informācija par to, ka Tukuma novada Pūres pagastā dīķī iebraukusi vieglā automašīna. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vieglā automašīna atrodas zem ūdens. Vienu no automašīnā esošajiem cilvēkiem pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās izglāba cilvēks, kas brauca garām nelaimes vietai, pārējie esot izkļuvuši no automašīnas pašu spēkiem. Vienu no cietušajiem ugunsdzēsēji glābēji nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Ar glābšanas automobiļa palīdzību ugunsdzēsēji glābēji izvilka automašīnu no ūdens, atvienoja tai akumulatora klemmes un pārbaudīja, vai ūdenī nav notikusi vielu noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza 21.59.

Mēs sazinājāmies ar vienu no šajā notikumā iesaistītajiem Aivi Štemmeru un uzzinājām, kas īsti noticis: “Kopā ar draugu Juri Lapiņu mēs braucām gar dīķiem un ieraudzījām cilvēku dīķa malā, bet vēl pēc mirkļa automašīnas uguņus dīķī, sapratām, ka notikusi nelaime. Apstājāmies, izlecām ārā un skrējām pie dīķa, kur ieraudzījām automašīnu, kas bija zem ūdens. Tobrīd no mašīnas bija izlīdis vēl viens cilvēks, pateica, ka viņam ir auksti un devās prom, bet ceļa malā stāvošais teica, ka viņi pavisam bijuši trīs. Tad Juris ātri nometa darba jaku un metās ūdenī pie mašīnas, atvēra aizmugurējās durvis un mēģināja sataustīt cilvēku, tad viņu izvilkām ārā, noguldījām uz sāniem un viņš ātri atjēdzās un saka runāt. Gribējām, lai viņš mierīgi paguļ, bet viņš sāka pretoties, vēl teica, ka esot nemirstīgs. Pieļāvām, ka tas ir no šoka un aukstā ūdens. Vienlaikus mēs bijām izsaukuši arī palīdzību – pirmie atbrauca ugunsdzēsēji, policija un ātrā palīdzība. Tikmēr cietušais gribēja doties prom. Mēģināju viņu aizturēt, bet viņš tam iebilda, un tā viņi abi devās prom. Mēs sapratām, ka ātrie un policija viņus noteikti pamanīs, tāpēc palikām notikuma vietā sagaidīt operatīvos dienestus, jo bijām viņu izsaukuši.” Vaicāts, vai tas varētu būt alkohola reibuma izraisīts negadījums, Aivis atzina, ka tas jāprasa mediķiem, viņš to nevarot pateikt. Taču tas, ka šajā stundā braukuši šai vietai garām, bijusi laimīga apstākļu sakritība.

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.